Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.162
Cevap
87
Favori
730.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • türk telekom 2017 yılında bizim buralarda oldukça büyük ilerleme yaptı ...

iyidere - ikizdere yolu üzerinde , kırsal kesimde 4 tane TT edge vericisi vardı ve ilçe vericilerinin dışında hiç TT 3g yoktu ..
    şimdi ise , iyidere - ikizdere yolu üzerinde 4 tane TT edge vericisinin 3 tanesine 3g yaptı..
    ve nihayet dağların arasındaki bizim köyümüze , aralık 2017 de TT 3g geldi
    aynı zamanda kasım ayından itibaren 6 bin nüfüslü kalkandere ilçesinede TT 4g yi getirdi ...

14 eylül 2017 de de yazmıştım TT 3g bizim buralara gelecek ...

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 28 Aralık 2017; 20:28:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sis651 kullanıcısına yanıt

Es es terminal band 20 var görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • formula 1 kullanıcısına yanıt
    bu avea il ve ilce merkezlei disinda berabat niye cozmuyorlar anlamis degilim bu ise sen cozum bulacan avea baskasi degil

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    bide engin aksoy twiter da engelledi beni.cevap vereceğine 😊😂

trabzonda baya ilerledi türk telekom ilçe merkezine 4.5g .komsu köye 3g geldi bizim köyde 2 kademe 3g çekiyor. önceden edge idi.turkcell 3g vardı zaten .vodafone 4.5g yı yazın basında kurdu hem ilçe merkezine hem köyümüze. türkcell 4.5g yı köyümüze kursun diye uğraşıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_genc6134 -- 29 Aralık 2017; 0:46:9 >
  • asi_genc6134 kullanıcısına yanıt
    Kolay yolu denemiş işine gelmeyince denecek çok şey varda yazamıyorum

• Band 20 den bundan faZla alınmaz herhalde

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIMd

Şimdi iletinizi okudum da sanki 2010 - 2011 yıllarından kalma bir iletiyi hortlatmışlar hissi vardı. Ama 2017 yılı diye bahsedildiğini görünce de sinirlerime dokundu hani. Yahu yıl 2017 olmuş, daha 3G çekmeyebileceği bir yer olması hiç mantıklı gelmiyor. Hani kör noktada kalan yerler olabilir, çevredeki vericilerinin 3G sinyalinin yetişmediği yerler vs. olabilir ve operatör buraya ayrı bir yatırım yapmak istemeyebilir gelir elde etmiyorsa. Ancak saydığınız onlarca yer neredeyse. Daha anca bu zamanda 3G sinyali almaları kötü bir durum. 3G görünce İnternet'e giresimiz gelmiyor bizim burada.
    Turkcell köye kolay kolay 4.5G kurmaz, kursa bile anca 4G kurar. Onu da yakın zamanda yapacağını düşünmüyorum hani. Çünkü çok büyük köy ortamları hariç 3G şu anda yeterli kapasiteyi sunabiliyor çoğu köy yerine. Tek kozunuz bölgede Vodafone 4G olması. Müşteri hizmetleri ile görüşürken Vodafone'un 4.5G çektiğini üzerine basa basa vurgulayın. TT zaten böyle yerlerde sayılmıyor da, Vodafone ile aralarında bir rekabet var; birinin olduğu yerde diğeri de olmak istiyor. Ama en fazla kuracakları 800 MHz 4G olur, o da 3G frekansını biraz rahatlatır ve muazzam bir hız da sağlamaz, 50 - 60 Mbit maks.
  • Mecidiyeköy metrobüs

• Arkadaslar is yerimde Turkcell LTE 2 diş 3G ise Full cekiyor sarj tuketimi icin hangisini kullanmak daha iyi olur

• Halaskargazi caddesi

• İstiklal caddesi

ilçemizde 4g band 20 den veriyordu ilk zamandan beri şimdi band 3 den de hizmet vermeye başladı. ben hepsine 4.5g diyorum .benim de istediğim band 20 den 4g yı vermesi türkcellin.

türkcell.com.tr den tüketici şikayetleri bölümünden sürekli yazıyorum ise yararmı ? yoksa direk müşteri hizmetlerinimi arayayım?

• ckm kullanıcısına yanıt
    3g şarj konusunda 4g ye göre daha çok harcıyor bunun demesini türkcell de yaptim

hocam bizim gümüşhaneye sınır bir yaylamız var yaylada sadece türkcell çekiyor hem 2g hem 3g .2018 giriyoruz diger operatörlerin durumuna bak

• vodafone 4g
    İyidere merkez e yakın yer , 4g ile saat 16 civarında

vodafone 3g
    bizim köyden , 3g ile saat 8 civarında

çizginin üstünde olanlar 4g ile , altında olanlar 3g ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 29 Aralık 2017; 21:5:40 >
    Her yerden yaz, her yerden. :D

Ancak şu aşamada köylere 4G kurmak operatör için getirisi kısa vadede düşük olacak bir yatırım. Bunun yerine ilçe merkezleri, şehirler ve önemli yollardaki kapsama sorununu iyileştirmek daha öncelikli biraz da haklı olarak. Bundan dolayı ne kadar yazsanız da kurmayacaklarsa kurmazlar.
  • Telekom ile Vodafone aynı direkte 2 istasyonu var ıphone cihazlar ile test yaptık

Band 20 den yayın alıyorduk

Vodafone 2mbps 21mbps upload çıktı

Telekom

bizim yerleşim yerinde iki adet baz istasyonu var birisi karşı köyde diğeri 3 kilo metre uzaklıkta ki koyde .bazi yerlerde 4g 1 kademe çekiyor muhtemelen 3 kilometre uzaklitaki koye 4g kurdular .bu arada bu iki adet baz istasyonlardan 5 köy( büyükşehir olunca trabzon,mahalle oldu koyler) yararlaniyor.diger operatörlerde iki adet baz istasyonları var .genel olarak herkes türkcell kullanıyor 4g yapmaları lazım. arkadaşların telefonlarından da mail atıyorum

inşallah ise yarar 4g yı kurarlar

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.