Şimdi Ara

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM (341. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.162
Cevap
87
Favori
730.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O değilde 5-10 GB kotayla 150-200 Mbps hız ne işinize yarıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Hız var tamam da kullanamadıktan sonra ne işe yarıyor? Sadece görüntü. 5GB lık pakette 1000 Mbps hız olsa ne işinize yarayacak ki. 4GB lık filmi indirip izleyecek değilsiniz sonuçta. Bunları mesajı okuyanlar zaten biliyor da orada 150 Mbps i görüp mutlu olmanın bir anlamı yok.

ah hocam türk telekomdan sabit internet hızı en fazla 8mbps alıyorum bu sefer mobil opetarörler umut bağladım vodafone 4.5g de 5mbps hız alıyorum son iki aya kadar türkcelden 4.5g 5mbps alıyordum tam bir büçük sene türkcell yazmadığım yazı kalmadı yüzüme kapanan telefonları bir görsen resmen dalga geçiyorlardı yok baz istasyonu yerini ben bulacakmışım yok sizin corafi durumunuz müsait değil yok sizin orda potansiyel az yine de yılmadım hocam telefonla aradım mesaj yazdım artık onları cümle aleme şikayet edecektim ki son iki ay önce benim 50 mt ilerime baz istasyonu kurmuşlar geçen orlarada dolaştım antenleri göremedim bir apatmanın üstüne saklamışlar galiba şikayet ediyor burdaki vatandaşlar neyse hocam şimdi hızım 50mbps üzeinde resmen uçuyorum hele gece 3 te 75mbps hızı bile gördüm darası herkesin başına ama vodafone böyle değil tam bir üçkağıtçı firma bu firmayı denetlenmiyor mu? 4.5g başladığından bir aysonra vodafone bayisinden 10gb paket ve r216 modem aldım eve geldim 4.5g çekmiyor bayiye gittim vodafonu aradım bu zamana kadar düzelmedi neden r216 modem 800-1800-2600 bant var ama vodafone 4.5g yi 900 mhz bantından veriyor modemi 3g alınca normal çekiyor geçen ay 4.5g hadi dedim avm kullanıyım birde ne göreyim 4.5g den devemlı 3g geçiyor daha sonra 4.5g geçiyor hemde 4.5g full çekiyor vodafone mh arıyorum ot gibiler tek bildikleri bana 10 puan ver başka bildikleri yok bayi gittim teleservise ver dedi neyse teleservis aldı inceledi tam bir hafta serviste durdu günceleme atmışlar hocam eve geldim denedim aynı sorun devam ediyor 4g yok ama odanın köşesinde tek diş çekiyor bu ara telefon full 4.5g çekiyordu tek diş çeken modem gidip geliyor hemen garanti belgesine baktım cihan elektronik yazıyor teknoseyirde seyretmiştim hemen arayıp aynı gün yurtiçi kargo ile gönderdim adamlar ertesi gün sabah 10 da teslim alıp öğleden sonra arıza tesbit edip akşamüstü yeni cihaz gönderdiler ertesi gün öğlen yeni cihazı teslim aldım denedim yine 4.5g çekmiyor avm gidiyorum 4.5g de vodafone 60mhps hız çıkıyor yani 900mhz bantından 4.5g verdikçe r216 alanlar yandı çünkü modemde 900 mhz bantı yok yüzlerine söylüyorum yarabi şükür diyorlar rapor alıyorlar sonuç yok ama taahüütün bitsin nasıl arıyorlar bir görsen sana en cazip teklfi veriyorlar kabul etmek zorunda kalıyorsun tabiki cep telefonda kabul ederim ama modemin taahütü 5 ay sonra bitiyor ha taahhütü iptal edin dedim 650 tl fiyat çıkardılar dedim kullanamıyorum 3g de kullanın diyor utanmadan ben bunu 4.5g için aldım deyince susuyorlar 5 ay sonra bir data hattı hayata almam isterse bedava versin şimdilik türk telekomun fiberini bekliyorum fibere geçtiği zamam bu vın mış r216 mıymış hepsinden kutulacam ama fiber gelmez ise turkcell tercihim olacak paketler pahalı ama burda beynim duruyor kusura bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 24 Aralık 2017; 15:41:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Cihazın iphone7 plus olduğunu bir önceki mesajımda yazmıştım. Yurtdışı Suudi Arabistan cihazı sanırım. FaceTime yok ama cihaz kodu Amerikan cihazı gösteriyor. Cihaz modeli ise A1784.

Neden sordun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 24 Aralık 2017; 16:30:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Daha öncede sormuştum sanırsam da

İntel modemlerde bu kadar hız alınamıyor diye okumuştum da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba Avea daha ne kadar yavaşlayabilir.

TÜM OPERATÖRLER 4,5G HIZ TESTİ [ANA KONU] 5G YE DOĞRU ADIM ADIM

Bu işin standardı var aslında, belli standartlar destekleniyorsa o hızın alınabilmesi gerek. Hani Cat 4 mesela. 20 MHz bant genişliği ile 1800 MHz frekansta bir yayında Qualcomm 100 Mbit alırken Intel 50 Mbit alırsa bu şebeke tarafında sıkıntı çıkarır. Bundan dolayı belli standartları karşılaması gerekiyor üreticilerin. Ha Qualcomm modem 32. LTE bandını desteklerken Intel desteklemeyebilir ve bu bandın kullanıldığı yerde bağlantı sağlayamayabilir. Ama aynı standardı destekliyorsa aynı hızları da alabilmesi gerekli. 3 - 5 Mbit kayıp olabilir ki o da uygulama işlemcisi ile modem arasında zamanlama farklarından vs...

Galaxy S2 telefonumda Intel modem vardı. Hakkari'de çekme sıkıntısı çok az yaşardım. Qualcomm'lu Galaxy S5'e geçince dağların arasında çekmemeye başladı telefon. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

evde de aynı turkcell 60 70mbps hız alıyorum fakat vodafone 5mbps ama adamların teklifleri süper turkcell çok pahalı mecbur vodafone paket alıyorum 1000 dakika her yöne 1000 sms 6gb internet ayda 25 tl bu paketi türkcell veremez geçen mesaj geldi turkcellden 500dk 2gb sms hatırlamıyorum ama ayda 29 tl istiyor vodafone cazip tekliflerle müşteriyi kandırıyor

Hocam bu paket hangisi bende almak istıyorum vodafonun bu paketini özelmi acaba

• sis651 kullanıcısına yanıt
    2600 bulsam anlıcamda hız testi yapınca çekmemek gibi bişi d söz konusu değil hani testlerde yavaş kaldığı yazılmış o yüzden

evde 3G 900 iş görüyordu bazen yoğunlukta 2100 3G de tek kademe çekerdi şimdi

full çekiyor sinyal kaybı olmayınca şaşırdım istasyon kurmuşlar ağustosta kurulcak demiştilerdi kurdular ama sadece 3G ve hız yavaş dibindeydim bide

• quote:

Orijinalden alıntı: ejke

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

evde de aynı turkcell 60 70mbps hız alıyorum fakat vodafone 5mbps ama adamların teklifleri süper turkcell çok pahalı mecbur vodafone paket alıyorum 1000 dakika her yöne 1000 sms 6gb internet ayda 25 tl bu paketi türkcell veremez geçen mesaj geldi turkcellden 500dk 2gb sms hatırlamıyorum ama ayda 29 tl istiyor vodafone cazip tekliflerle müşteriyi kandırıyor

Hocam bu paket hangisi bende almak istıyorum vodafonun bu paketini özelmi acaba

faturalı esnek aile maksi paketi
    1000 dakika heryöne
    1000 sms
    3gb gündüz
    3gb gece
    bu paket aslında 45 tl miş bana 25 tl veriyorlar hocam evin altında marketteki eleman için aradık 35 tl fiyat verdi bu telefondan teklif veriyorlar 08502524222
    not: hat freezone'lu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 25 Aralık 2017; 9:59:57 >

Yeni bir istasyon ise ilk dönemlerde normal bence. Zamanla şebekeyi tam ayarlayıp, 4G falan da kurarlar, oturturlar. Bir dönem yeni kurulan istasyonda Turkcell sadece 2G yani GPRS veriyordu. Bir ay sonra falan EDGE'e geçti. Yaklaşık bir yıl sonra da 3G geldi. :D Ama 4G Nisan dediği gibi tüm Türkiye'yle birlikte hizmete girdi. :D Baya ilerleme katedilmiş hani. İlk kurulumda 3G çekiyor. :D
  • Hiç zannetmiyorum evden çıktığımda hep karanlık oluyor sabahta akşam da 😀balkondan çektim 😀
    Sadece 3G var ve hız yavaş eklerler mi zaman gösterecek 😀

Bölgede ihtiyaç varsa eklerler. Benim buradaki istasyonda sadece 800 MHz vardı 4G olarak. Yaz başında panelleri falan değiştirdiler, yeni RRU'lar taktılar falan, Ekim'de 1800 MHz devreye aldılar. Buradaki bir diğerinde ise zaten 1800 MHz vardı. Su deposuna RRU'lar sığmamış, 3G RRU'ları dışına kurmuşlar. Geçen gün de çalışma vardı, baktım depo kamuflajının dışına 4G RRU'lar koymuşlar. Artık 2600 MHz mi ekleyecekler ya da eski Ericsson RRU'ları yenileriyle değiştirince ufaldıkları için içeri falan mı aldılar ne ettiler bilmem.
    Hani ilk seferden her istasyona ful sistem kurmuyorlar, zamanla yükseltirler.
    Zamanla göreceğiz

kurarken görseydim anten yönünü çevirtirdim benim odaya 😀 Kapalı kutu zaten kapalı kutu e radio link yani davulu nereye koydular acaba etrafı apt çevrili diğer bazı nereden görecek acaba

Paula yaZmıştım yan çizdi sonrada sen yardımcı olamazsan kimse olmaz diye 😀

19 unda destek yazmış nasıl yardımcı olabilirim diye bende yazdım herşeyi sorunu 5 dak sonra aradı 5554441502 ona da anlattım evdeki sorunu çözdük kısmı iş adresini napcaz dedim 😀

Kayıt açtı onada bakalım ne olacak onuda çözersek tamamdır

3G 900kaldırmıyor çekiyor ama nete girmiyor bazen

Saat 6 da açık alanda tek kademeye düşüp edgeye geçiyor Şebeke

• A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Bu kod güncel veriyi vermiyor o anki bilgiyi almak için başka bişi yapmak gerekiyor mu 22 nin verisi görünüyor

• Surada bir test yapsam 200 mbps gorurum heralde

Saka maka bu ay yokluktayim fazla gb da kalmadi ki test yapayim tek umut cuma gunu salla kazanda saglam bir hediye gelmesi

• Akasya avm saat 21:12 Vodafone

2006 yılında W810i almıştım ve TURKCELL hattım vardı. Hiç bir yerde EDGE yoktu, GPRS olarak internete giriliyordu. Çok kısa bir süre sonra bazlara sırayla EDGE yi vermeye başladılar hatta hücre bilgi ekranına (kanal 050) EGDE olan baz istasyonuna geçince örneğin "BURSA" yerine "BURSA (E)" yazmaya başlıyordu. İlk zamanlarda o (E) nin ne anlama geldiğini anlamayıp çok merak etmiştim

• Ben de o zaman Turkcell kullanıyordum. Ama yurtdışı kullanmak için Avea hat da almıştım. Bir ara baktım Avea'dan İnternet'e girince hattan TL düşmüyor. Girdim ben de oyun falan indirdim, indirdim, indirdim. :D Sonra sabah baktım, hatta TL kalmamış. O zaman harbiden anladım ne kadar dandik operatör olduğunu. :D Zaten yurtdışında aradığım insana da ulaşamıyordum. Eğer aradığım numara kapalı ise açık olan birini arıyordu alakasız.
  • 
Sayfa: önceki 339340341342343
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.