Şimdi Ara

TÜM MODELLERİN YAZILIM YÜKLEME,YAZILIM HATALARINI DÜZELTME ANA KONUSU (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
4
Favori
143.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: puma59

merhabalar ikinci el olarak aldıgım k750i mi malasef benden önceki kullanıcısı w800 e cevirmiş
    şimdi ben k750i mi güncellemede yapamıyorum eski haline nasıl cevirebilirim lütfen acil cevap

yazılımı setol ile yeniden atmanız gerekli ilk sayfada anlatım mevcut
  • YÜKLEME YAPMAYA CALIŞTIGIMDA CIKAN TABLO ŞÖYLE
    FLASH CID detected:49
    Speed:921600
    OTP LOCKED:1 CID:36 PAF:1: IMEİ: ...........................(BU KISIMDA IMEİ NOSU CIKIYOR)
    CERT:RED DCU60 flashing only supported for RED CID 49 PHONES Elapsed:4 secs
    dedikden sonra kalıyor cihaz reayd e basamıyorum
    files e aldıgım dosyalar ise
    K750_R1CA021_FS_EUROPE_2_RED49.fbn
    K750_R1CA021_MAIN_EU_1_CL_RED49.mbn
    mısc files kısmınadana
    K750_R1CA021_MAIN_EU_1_CL_RED49
    DOSYASINI SECMEME RAHMEN YUKARDA VERDİGİM TABLO CIKMAKTA NE OLUR YARDIMCI OL CİHAZ HİÇ BİR ŞEİLDE BÖYLE GÜZEL DEGİL
  • Bunu arıyordum teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

W660i Cid52 Yazılım Yükleme & K530i Cid52leri W660i yapma

Bu Konudaki İşlemi Yapmak için Telefonunuzun W660i veya K530i Cİd52 Olması Ve Türkiyeden Alınmış Olması Gerekir

Konudaki işlemden Yapan kişi Sorumludur

Telefon Cidini Nasıl öğrenirim Diyorsanız Aşağıda Setoll Kullanım Konusunda Gerekli Bilgiler mevcuttur

Setoll Kullanım Konusu
    İMZAMDA MEVCUT

Ayrıca Bu işleme başlamadan önce yukardaki Konudaki GDFS Yedekleme İşlemini Yapıp Gdfs yedeğinizi Alın

Şimdi Yüklemeye

İlk Önce verdiğim Usb Driver Programını Pcnize Kurun Kurulum esnasında gelen uyarıların hepsine Eveti Seçin
    Usb Driver Kurulduktan Sonra telefonunuzu kapatın Ve Kapalı şekilde Telefondaki C tuşuna basarak Usb kablosuna bağlayın Pcniz yeni Donanım bulundu Uyarısı Verince İlk uyarıya Sadece Bu kezi Seçin gelen 2. Uyarıya ise Otamatik Yükleyi Seçip gelen Tüm Sorulara Eveti Seçerek telefonunuzu Pc nize tanıtın

gerekli usb Driver Aşağıdadır

usb Driveri Kurduktan Sonra Aşağıda verdiğim Linklerden

W660_R8BB001_MAIN_GENERIC_FY_RED52rar ve
    W660_R8BB001_FS_C_ASIA_RED52.rar Dosyalarını İndirip Rarlarından Dışarı Çıkarın

Main Ve Fs Dosyaları

W660_R8BB001_MAIN_GENERIC_FY_RED52.rar
    http://www.4shared.com/account/file/60488332/3ea5267c/W660_R8BB001_MAIN_GENERIC_FY_RED52.html tıkla indir

W660_R8BB001_FS_C_ASIA_RED52.rar

http://www.4shared.com/account/file/60488570/b04afee6/W660_R8BB001_FS_C_ASIA_RED52.html

Şimdi Setoll programını İndirin rarından dışarı çıkarın sonrasında aşağıda verdiğim R8BB001_CXC1250446_GENERIC_FY.rar dosyasınıda indirip içindeki dosyayı setool programının olduğu klasörün içindeki REST isimli Klasörün içine Ekleyin Verdiğim Setoolda w660i için rest dosyası olmadığı için resti ayrı veriyorum resti eklemezseniz telefonunuz yazılımdan sonra açılmaz ...

Setoll Link

http://www.4shared.com/account/file/46276366/d19c2798/setol.html

Setoll programını Açın Model Bölümünden W660 Seçin

Sonra Add Bölümünden W660_R8BB001_MAIN_GENERIC_FY_RED52.mbn dosyasını seçin aşağıdaki resimdeki gibi

Sonra Add yazan yere Yine Basıp W660_R8BB001_FS_C_ASIA_RED52.fbn dosyasını Seçin Resimdeki gibi

Son olarakta Aşağıda verdiğim custom-W660_CDA102568_7_R8A_GENERIC_C_ASIA.zip dosyasını İndirip Setolldan Misc file Bölümüne Seçin resimdeki gibi

W660_CDA102568_7_R8A_GENERIC_C_ASIA.zip dosyası eklentilerde mevcuttur

CUSTOM
    http://www.4shared.com/account/file/60488585/47b816a6/W660_CDA102568_7_R8A_GENERIC_C_ASIA.html

USB DRİVER

http://www.4shared.com/file/62070400/b523ee17/Usb_Driver.html

setolde rest klasörünün içine kopyalanacak dosya

http://www.4shared.com/account/file/60487823/48fd81c/R8BB001_CXC1250446_GENERIC_FY.html

Herşey Aşağıda Resimdeki Gibi İse

TÜM MODELLERİN YAZILIM YÜKLEME,YAZILIM HATALARINI DÜZELTME ANA KONUSU

Setolldan Flash Butonuna Basıp telefonu kapalı şekilde telefondaki c Tuşuna Basarak usb kablonuza bağlayın Yükleme maximum 700 Saniye Sürecektir Setoll programının Beyaz penceresinde Eleapsed SeconD yazınca İşlem tamamdır

• Basri Mutaf

rica ederim
  • farukkk hocama teşekkürler konu hakkında çok detaylı şekilde yardımları var sizlerde olmasanız sorunları nasıl çözecegiz setool kullanarak cözemedim ama en azında fikir yürütmeme yardımcı oldu ve en sonunda k750i mi kendi yazılımı ile kullanmaya başladım TEŞEKKÜRLER farukkk TEŞEKKÜRLER DONANIM HABER
  • eline sağlık menü ikonlarını değiştirdim kardeş verdiğin hi-fi mi ne o ses yükseltme ekinide yükledim menü oldu sesde oldu kamera için orada yanlış bilmiyorsam ilk verdiğin adını bilmiyorum galiba 3.1 di işte onu yükledim kamerada bir fark olmadı şimdi burada cıd yükselteyim dedim benim tel k790i cıd:49 bak söylediğin işlemleri yaptım en sonda belirttiğin yazı gelmedi en sonda gelen yazı şu Welcome to SEtool2 ( LITE edition ) v 1.10
    supported DB2010/DB2012 CID49/50/51/52, DB2020 CID49/51/52
    Loaded 51 flash descriptors

if you like LITE edition - please visitwww.setool.net and buy FULL.

FILE RECOGNIZED AS CUSTOMIZATION PACKAGE.
    CDA:CDA102568/7
    MODEL:K790i
    VARIANT:C_ASIA
    LANGUAGE: EN
    LANGUAGE: AR
    LANGUAGE: RU
    LANGUAGE: TR
    LANGUAGE: UK
    ChipID:9900,EMP protocol:0301
    PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
    OTP LOCKED:1 CID:49 PAF:1 IMEI:35220601566854 CERT:RED
    FLASH CID:49 COLOR:RED
    LDR:061201 1314 HANCXC1329129_DB2020_FLASHLOADER_R2A005
    Flash ID check:2019
    Flash props sent ok
    writing D:\kas antivirüs prg\Key_paketi\my file\Yeni Klasör\k790\Yeni Klasör\k790_r8bf003_main_generic_ev_re52\K790_R8BF003_MAIN_GENERIC_EV_RE52\K790_R8BF003_MAIN_GENERIC_EV_RED52.mbn
    CURRENT FLASH FILE CID:52
    SSW uses complete hash, hash len is:9200
    HDR block not accepted,error:19
    Elapsed:32 secs.
    ChipID:9900,EMP protocol:0301
    PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
    OTP LOCKED:1 CID:49 PAF:1 IMEI:35220601566854 CERT:RED
    FLASH CID:49 COLOR:RED
    LDR:061201 1314 HANCXC1329129_DB2020_FLASHLOADER_R2A005
    Flash ID check:2019
    Flash props sent ok
    writing D:\kas antivirüs prg\Key_paketi\my file\Yeni Klasör\k790\Yeni Klasör\k790_r8bf003_main_generic_ev_re52\K790_R8BF003_MAIN_GENERIC_EV_RE52\K790_R8BF003_MAIN_GENERIC_EV_RED52.mbn
    CURRENT FLASH FILE CID:52
    SSW uses complete hash, hash len is:9200
    HDR block not accepted,error:19
    Elapsed:32 secs.

burada bir sorun var sanırım bu sorunda o zip olarak yüklediğim klasörden sanırım tab isen dah aii bilirsin bir bak istersen şimdiden teşekkürler....

• hayırlı aksamlar burak benım yeni aldıgım w810i ye acustic programını yukleyecegım bana zahmet olmazsa nasıl yukleyecegımı açıklarmısın yazdıklarını okudum ama bi usta yardım etmeden beceremiyeceğimi anladım senden haber bekliyorum şimdiden sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgn.sound

hayırlı aksamlar burak benım yeni aldıgım w810i ye acustic programını yukleyecegım bana zahmet olmazsa nasıl yukleyecegımı açıklarmısın yazdıklarını okudum ama bi usta yardım etmeden beceremiyeceğimi anladım senden haber bekliyorum şimdiden sağol

imzamda setol kullanım konusuna bakarsanız halledebilirsiniz.

nfs_21

ilk sayfada xss yazılımı ile cıdını yükselt

dgn.sound

rica ederim
  • Merhaba;

Amerikadan gelme w350 model cep telefonum var yalnız Türkçe menüsü yok bunun için hangi yazılımı yüklemem gerekiyor. Kısaca bilgi verirmisiniz.
  • Faruk kardeş bende c903 var buna fs ve main attım ama şu hatayı alıyorum yapılandırma hatası şebeke operatörüne veya servis merkezine başvurun bu sorunu nasıl giderebilirim birde a2 uploader ile attım yazılı custom dosyasını atmıyordu onunla ilgili bir sorun olabilir mi? yardımcı olabilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeJaY_gT

Merhaba;

Amerikadan gelme w350 model cep telefonum var yalnız Türkçe menüsü yok bunun için hangi yazılımı yüklemem gerekiyor. Kısaca bilgi verirmisiniz.

Türkçe için modelin sonu asia olan yazılımlarını yükleyeceksiniz.

kadirkağan

customu atamazsan dediğin gibi hata verir customuda atarsan sorun düzelecektir.
  • W850i Cid 53 telefon geldi beyaz ekran yanıp sönüyor.Settool a bağladım cihazı K700 olarak algıladı ne yapmam gerekli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türke_soldat

W850i Cid 53 telefon geldi beyaz ekran yanıp sönüyor.Settool a bağladım cihazı K700 olarak algıladı ne yapmam gerekli ?

ilk sayfada cıd 53 jd far manger programı ile yazılım atmanız gerekli setol cıd 53 lei görmez.
  • farukkk kardeş custom klasörünü tpa\preset\customa girip sürükle bırak yapıyorum fakat atılmıyor lakin içerisindeki dosyaları tek olarak elimle atarsım gidiyor ama o şkeildede telefon açılmıyor. istersen yükleme ekranı resmini yükleyeyim birde pc olarak win7 32 bit kullanıyorum professionel sıkıntı yapar mı? yada sadece customun içinde dille ilgili bir bölüm varsa onu atayım yada c903 kullanan arkadaş varsa custom dosyasının orjinali elinde varsa buraya atabilir mi ? yardımcı olursanız sevinirim. telim hiç çalışmıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirkağan
    farukkk kardeş custom klasörünü tpa\preset\customa girip sürükle bırak yapıyorum fakat atılmıyor lakin içerisindeki dosyaları tek olarak elimle atarsım gidiyor ama o şkeildede telefon açılmıyor. istersen yükleme ekranı resmini yükleyeyim birde pc olarak win7 32 bit kullanıyorum professionel sıkıntı yapar mı? yada sadece customun içinde dille ilgili bir bölüm varsa onu atayım yada c903 kullanan arkadaş varsa custom dosyasının orjinali elinde varsa buraya atabilir mi ? yardımcı olursanız sevinirim. telim hiç çalışmıyor :(

Farda customu atarken rardan çıkarıp öyle atın.
  • Faruk hocam iyi günler elimde G705 var Türkçe dil yüklemek istiyorum ama doyalarini bulamiyorum onlari depoya koyabilirmisiniz ve yahut yazimin altina koyabilirsiniz Türkiyede olsam servise verecem ama türkiyede degilim

Tesekkürler
  • slm farukk benim k770 im garantiden yeni geldi haliyle içi sıfırlandı. far ile bişeyler atmak istiyorum ancak bir türlü flash modunda açamadım. daha önce çok attım flashda bu sefer olmuyor. win7 64 bit kullanıyorum usb driver bunda farklı mıdıdr ya da neden böyledir? teşekkrler..

ben sorunumu hallettim. win7 64 bit ile uyumlu değildi sanrım usb driver başka pcde hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iimmyeahh -- 3 Haziran 2010; 20:44:10 >
  • Merhabalar,

K800i model telefonuma setool ile flash attıktan sonra , açılmıyor,

"TELEFON KİLİTLİ" diyor,

Ben telefonumda sim cardda bile kilit kullanımıyorken bu kilitler ne, forum sayfalarını tek tek inceledim,
    Kilit patchi var 1 tane, onu denedim türlü türlü kombinasyonlarla, hiçbirinde çalışmadı, hep kilitli, hep kilitli

Neden sadece ben bu sorunla karşılaştım, telefon almanyadan gelmişti, kayıt altına aldırarak kullanmaya başlamıştım, bu olabilir mi asıl sebep,

Lütfen bir yardım

-----------

FARUKKKK Hocam,

ilksayfada CID 53 JD flasher ile CID 53 atmayı deniyorum, fakat 7. ve 8. adımları biraz acıklarmısın

7. Download File System (FS)
    8.. İndiriyoruz custompack

7. adım menüde yok, böyle bir adım yok,
    8. adımda da nerden custompack indiriyoruz,

lütfen acil cevap verebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanshan -- 16 Haziran 2010; 12:04:58 >

• Merhaba ;
    Aşağıdaki linkte kendim bir konu açtım ancak yardım alamadım.
    Konudaki problemi çözmek için telefonuma hem setool ile hem seus ile yazılım yüklemeyi denedim. yazılımı sorunsuz yükledim. ancak telefonu açtıktan sonra açılış logosu geliyor please wait diyor ve alttaki çubuk dolunca beyaz bir ekran çıkıyor ve öylece kalıyor. Ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz ?

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=43460788
  • iyi akşamlar benm arkadaşın w580 bugün bi kapattıktan sonra bi daha açılmamış açma tuşuna basınca infrared de bi defa kırmızı ışık yanıp sönüyor hangi yazılımla düzeltme şansım olabilir c ye basılı tutup usb yi takınca hiç bi uyarı vermiyo
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.