Şimdi Ara

Ttnet Allah Seni Bildiği Gibi Yapasın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    sabahlar 7 mbit akşam böyle oluyo çünkü altyap evin i'n türk telekomyaz panel var ordan bağlamadılar karış komşudan bağladılar kabloda ek var 2 veya 3 tane bu arada resim deki bölge den ben mi ? sorumluyum turk telekom mu acba ?
     Ttnet Allah Seni Bildiği Gibi Yapasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 8 Kasım 2015; 22:49:11 >

• 0365634b kullanıcısına yanıt
    dostum senin hattındaki durumu şimdi anladım.bak açıklayayım sana.45 db hat zayıflaması yaklaşık olarak 3300 metre santralden uzak olduğuna işaret ediyor.böyle bir mesafede 8 mbps sağlıklı çalışmaz.zte modemde hız profilin 4096/800 ve snr normal olması gerektiği gibi(16.8-11.6).daha sonra hızın 8192/800 e yükseltilmiş ve hat bu profili tam kaldıramadığından dolayı ara bir değerde buluşmuş. 6.5 küsür bir değerde buluşmasının nedeni bu.yani hat santrale uzak olduğun için ara bir değer alıyor 8 mbps de buluşamıyor.bak zxyel in diğer arayüzünde de hattın 4mbps de buluşmuş ama marjın yüksek çıkmış (18db)bunun nedeni hat modunun g.dmt modunda buluşmuş olması.g.dmt modu pek istenmez.en sağlıklısı adsl2+ tır.böyle durumda modemi yeniden başlatırsan hat normal adsl2+modunda buluşur.interneti sağlıklı kullanmak istiyorsan 4mbps te kalsın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

sabahlar 7 mbit akşam böyle oluyo çünkü altyap evin i'n türk telekomyaz panel var ordan bağlamadılar karış komşudan bağladılar kabloda ek var 2 veya 3 tane bu arada resim deki bölge den ben mi ? sorumluyum turk telekom mu acba ?

Oradan turk telekom sorumlu . Oradan eve gelen kablodan sonra sen sorumlusun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• flowerhorn kullanıcısına yanıt
    türk telekom sorumlu deyil diyolar nasıl iş anlamadım elit epik istermisiniz diyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

türk telekom sorumlu deyil diyolar nasıl iş anlamadım elit epik istermisiniz diyolar

Valla kardeşim yırtıcı olacaksın yoksa işini yapmıyorlar . Yine soyluyorum 10 kere aradım kibarca sorunun çözülmesini istedim . Santral değerleriniz normal diyip konuy kapatıyorlardı . 11 telefon gorusmesınde artık tak etti canıma . Yine saygımı bozmadım ama biraz sert konustum . Para almaya gelince alıyorsunuz ama istediğim hizmeti vermiyorsunuz dedim . Bugun eve türk telekomdan ekip gondermısler . Sorunu çözerler böyle işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    dostum fotoğraftaki şey menoldür.altyapı bakır kabloları fiber optik kablolar geçer içinden.hat menollerden bağlanmaz.bu panel değildir.kabloların geçiş güzergahıdır.hat kutudan verilir.bak ilk foto normal saha dolabı (bakır kablolu altyapı) ikinci foto outdoor saha dolabı (fiber optik altyapı)
     Ttnet Allah Seni Bildiği Gibi Yapasın Ttnet Allah Seni Bildiği Gibi Yapasın

türk telekom bina girişindeki kutuya kadar sorumludur.kutudan sonrası aboneye aittir.yani kutudan modem e kadar olan kablo arızalı ise veya modem arızalı ise abone sorumluluğundadır.elitt hizmetinin amacı bu gibi durumlarda kutu-modem arası arızanın belli bir ücret karşılığında giderilmesini içerir.eğer arıza giderilebilirse 54 tl faturaya yansır.eğer problem çözülemez ise aboneye iç tesisatın arızalı olduğu bilgisi verilir bir elektrikçi veya telefoncu çağırıp iç tesisat kablosunu yeniletmesi söylenir.
  • kimi_raikonen kullanıcısına yanıt
    peki hocam bilgi için teşekkür ederim yanı biz turk telekom yeni kablo geçti 4 ay filan oldu kabloya para vermedim
  • kimi_raikonen kullanıcısına yanıt
    hocam benim akıllım biraz karşıtı ? bu gun TTNet den aradılar uzak olduğu için adone 8 mbit veya 16 mbit üstü bir hız almaz altyap çalışması devam ettmektedir dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0365634b -- 10 Kasım 2015; 19:41:01 >

10 mbps ya alırsın ya almazsın.14 mbps ' ide destekliyor hattın falan o zaman da snr margin değerin düşecek 12 lere kadar.Kopmalar meydana gelir.Bende şuan snr margın değeri 16 db hız 12 mbps .
    O değilde konuyu açarken sıfır bilgim vardı .Ttnet yüzünden network uzmanı oldum
    Tabi bunda arkadaşların katkısı çok büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 12 Kasım 2015; 17:29:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    dostum şimdi bu alt yapı çalışması devam etmektedir kısmı tamamiyle yalan.oyle bi dünya yok. çok çok ekipler gelip lokal kablo arızasını gidermişlerdir.kablo eklerini yenilemişlerdir.bak şuan hattın 10 numara olmuş.8 mbps 20 db marjın cok cok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetkin58

Daha tecrübeli arkadaşlarda bakabilir ama bana göre tesisatta bi sorun var hat zayıflaması iyi durumda ama buna bakarak snr çok düşük 16 mbps alman lazım tesisatı bi gözden geçirebiliyorsan geçir geçiremiyorsan 8 mbpsde kalsın sorun yaşamamak için

Hat zayıflaması iyi durumda olmasına rağmen eğer snr düşük ise sorun bizim tesisatımızdan kaynaklı diyebilir miyiz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    gine akşamlar gine internet 4 mbit oluyo ve internet kopmalar mevcut ve turk telekom un sayfasında baktım. iki sokak üstümde böyle bir şey var

• Malesef aynısı bizim ordada var fiber 3 sokak ilerde varken bende adsl mahallede birçok yerde fiber var bizde bekliyoruz gelmesini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu hız sabitleme zaten geçici birşey ben 16 ya sabitletiyorum 1 hafta sonra 14 sonra 12 ye düşüyor bende bıraktım artık uğraşmıyorum
  • Ben internet hattım kapattırcam avea jet 6 gb internet yeter bana :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.