Şimdi Ara

tsi dsg jetta VS 1.5 dci laguna III (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
3.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetergin35

Jetta nın lagunadan 0-100, son hız ve otomatik vites harici en ufak bir artısı yoktur. Ara hızlanmalarda laguna da en az tsı kadar iyidir. Hiç araştırmadan jetta verilir laguna alınır. Üstüne epey para bile verilir.

• Laguna'nin ici daha genistir daha rahat edersiniz. Ozellikle uzun yolda da bir ust sinif arac konforunu da net bir sekilde goreceksiniz.
    Tek sikinti otomatik vites olacaktir, eger duz kullanirim diyorsaniz sorun etmeyin degistirin.
  • Açıkça sölemem gerekirse Jettanızın Lagunadan sadece iki artısı var;

1-TSI'ınb performansı yani ataklığı

2-DSG'nin keyfi ve rahatlığı

TSI'ın performansını dizel motor ekonomikliği ile ve hantal olmayan torklu yapısı ile özletmez diyebilirim.

DSG'nin keyfini malesef manuel bir araçtan alamazsınız ama 6 ileri şanzımanı gayet rahat diyebilirim.

Lagunanın ise en büyük handikapı göreceli olarak DIŞ tasarımı. İç mekan ve konsol oldukça şık ve kaliteli herkes beğeniyor diyebilirim.

Laguna donanım, sessizlik, konfor, hacim, güvenlik olarak Jettadan üstün durumdadır diyebilirim.

Siz en iyisi 2010 model Full bir Laguna ile test sürüşü yapın beğenirseniz Jettanızı verip Laguna alın derim kişisel beğeniye kalmış ihtiyaçlara göre değişen bir durum arabanız yeni sonuçta.

Not: İlk çıkan 2008-2009 larda yani makyajsız diyebilirim onlara (iç mekandan anlıyorsunuz Navi yok+ kaplamalar parlak değildir) bazı bebeklik sorunları vardı 2010 modeller ile hepsi giderildi aklınızda olsun.

Not2: İkinci el alacaksanız temiz bir 2010 zaten değer kaybına uğramıyacaktır aracınız siz karlı duruma geçersiniz tam tersine.

• quote:

Orijinalden alıntı: logicman

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

tutan arabayı yererler tutmayan arabayı överler çok ilginç bir forum burası

arkadaşım bu konuda sonuna kadar katılıyorum sana. konu sahibi benim aracımı değişmeyede cidden niyetim var ama bu ülkede jetta ile lagunanın piyasasının ne olduğunuda az çok biliyorum. ben konuyu teknik açıdan vede sorunlar açısından değerlendirme amaçlı açtım. seninde dediğin gibi bu forum çok ilginç mesela c sınıfı dizel araç arayan birine en çok tavsiye edilen araç lancia delta idi. lancia yı bilmem belki çok iyi dir ama bildiğim birşey var o da bu memlekette alanın elinde kalacağıdır. bu şahsi fikrimdir. tartışma amaçlı yazmıyorum. sahipleride güle güle binsin aracına..

laguna 2 kullanmış biri olarak ve laguna 3 ü çok detaylı incelemiş biri olarak bu takasa asla derim ama şimdi laguna fanatiklerinin cevaplarıyla uğraşmak zorunda kalırım

(konu sahibinin soruları dışında kimseyle laguna konusunda polemiğe girmeyeceğimi belirtmek isterim bu arada )

eğer ki illa elektroniği bol olan bir araç olsun istiyorsanız bu isteğinizi ciddi manada ar-ge ye para harcayan ve bu konuda kendini ispatlamış bir markadan alacağınız bir araçla giderin

• quote:

Jetta nın lagunadan 0-100, son hız ve otomatik vites harici en ufak bir artısı yoktur. Ara hızlanmalarda laguna da en az tsı kadar iyidir. Hiç araştırmadan jetta verilir laguna alınır. Üstüne epey para bile verilir.

Satarken de yarı yarıya verilir
  • Laguna nın elektrik aksamlarının sorunlu olduğunu duymuştum.
  • Laguna bir üst sınıf bir araçtır, daha dar olması mümkün değil.
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşım bu konuda sonuna kadar katılıyorum sana. konu sahibi benim aracımı değişmeyede cidden niyetim var ama bu ülkede jetta ile lagunanın piyasasının ne olduğunuda az çok biliyorum. ben konuyu teknik açıdan vede sorunlar açısından değerlendirme amaçlı açtım. seninde dediğin gibi bu forum çok ilginç mesela c sınıfı dizel araç arayan birine en çok tavsiye edilen araç lancia delta idi. lancia yı bilmem belki çok iyi dir ama bildiğim birşey var o da bu memlekette alanın elinde kalacağıdır. bu şahsi fikrimdir. tartışma amaçlı yazmıyorum. sahipleride güle güle binsin aracına..

laguna 2 kullanmış biri olarak ve laguna 3 ü çok detaylı incelemiş biri olarak bu takasa asla derim ama şimdi laguna fanatiklerinin cevaplarıyla uğraşmak zorunda kalırım

(konu sahibinin soruları dışında kimseyle laguna konusunda polemiğe girmeyeceğimi belirtmek isterim bu arada )

eğer ki illa elektroniği bol olan bir araç olsun istiyorsanız bu isteğinizi ciddi manada ar-ge ye para harcayan ve bu konuda kendini ispatlamış bir markadan alacağınız bir araçla giderin

çok araştırıyorum ama hem bu çapta dizel motoru olan hemde üst segmentte olan başka araç yok gibi. 407 ve c5 var onlar bununla aynı özellikte değil teknik olarak. kalite olarakta al birini vur ötekine zaten...

• Son bir bucuk yildir Laguna 2 - initiale paket kullaniyorum, 2005 model makyajli II kasalardan. Yurtdisinda olmam sebebiyle soylediginiz butun donanimlar benim aracimda da var (GPS dahil).

Alman/Fransiz fanatizmine girmeye gerek yok ancak Jetta'lara Golf'e bindikten sonra da arabanin sinif farkini bariz anlayabiliyorsunuz.
    Ozellikle de iri birisiyseniz aracin ici daha bir ferah, konfor seviyesi daha yuksek. Bu sure icerisinde elektrik/elektronik bir ariza olmadi. Arabanin bakimlari da sasirtici bir sekilde 30.000 km'de bir. Ama otomatik vitese aliskinsaniz duze gecmenizi onermem.
  • Herşeyden öte, Laguna D sınıfı, Jetta C sınıfıdır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

çok araştırıyorum ama hem bu çapta dizel motoru olan hemde üst segmentte olan başka araç yok gibi. 407 ve c5 var onlar bununla aynı özellikte değil teknik olarak. kalite olarakta al birini vur ötekine zaten...

yeni kasa tdi passat kalıyor sanki bir tek

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yeni kasa tdi passat kalıyor sanki bir tek

evet ama fiyat ne olacak acaba. bence standart donanımla 70 in altında olmayacak 1.6 130 hp dizel versiyon. ben 40-45000 den bahsediyorum bu araç için. 47 yazan aracı aradım mesela 45000 e bıraktı direk. executive modelin 0 kmsi 60.000 tl kampanya ile.

• test surusu yapın bence

herkezin arabalardan beklentisi farklı.. burda oven olur yerende.. siz sonra içten içe keşke dersiniz..
  • Aradaki sınıf farkını görmezden gelip yorum yapanlar komik duruma düşüyor benden söylemesi. Meksika üretimi bir araç için de Nürnberg ırk kanunlarını aratmayacak derecede Almancılık yapanları ayriyeten tebrik edip, Brandenburg kapısının önünde kendilerine plaket vermek istiyorum. Törende Paul von Hindenburg, Otto von Biscmark, Adolf Hitler ve Heidi Klum da bulunacak efendim. Sonra el ele tutuşup Deutschland Über Alles'i söyleyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 11 Ağustos 2010; 15:17:20 >
  • quote:

ilgine teşekkürler. ben en iyisi bir test sürüşü yapayım ve biraz daha araştırayım. burada paylaşırım kararımı. kolay gelsin...

Forumda ciddiye alcağın son kişi olsun benden sana ufak bir tavsiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

ilgine teşekkürler. ben en iyisi bir test sürüşü yapayım ve biraz daha araştırayım. burada paylaşırım kararımı. kolay gelsin...

Forumda ciddiye alcağın son kişi olsun benden sana ufak bir tavsiye

Aynen.
  • Malesef bizim forumlarda bilgi paylasmaktan ote digerlerinin bilgisini batirma/kotulemek revacta. Hele de bazi markalarin fanatikleri isi iyice abartiyorlar.
    Otomobili bir arac, binilen, bir yere gitmek icin kullanilan bir edevat olarak gorebildigimiz gun bu is tamam olacak ancak kisa vadede biraz zor gorunuyor.

Saglicakla...
  • Marka fanatikliği yapan arkadaşlar gerekli yaptırımlara maruz kaldıktan sonra rica ediyorum itiraz etmesinler.

Konuya gelince;

Eğer ekonomi konusunda Jetta canınızı sıkmıyorsa bence değişim yapmamalısınız ancak Laguna da gerek ekonomikliği ve gerekse segmentinin getirdiği donanım özellikleriyle sizi mutlu edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

quote:

122 lik Jetta ya yine bir ferrari yorumu geldi herhalde Jetta Ferrari düzeyinde, Laguna Şahin sınıfındaymış gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bazinga33 -- 11 Ağustos 2010; 18:01:36 >

• Laguna iyi hoş araba da 2.elde sürünüyor..O ilandaki rakamlardan satılıyor sanmayın.
    Daha iyi araba olduğu muhakkak.Değiştirilir mi evet neden olmasın ama üste de ben 10 lira felan saymazdım açıkçası..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.