Şimdi Ara

Trigonometri Nasıl Çalışılmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
5
Favori
17.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu Mat 2 nin en önemli konularından birisi ben bu konuyu hallettim diyen arkadaşlar varsa bize nasıl çalıştığını özet geçerse iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen sene halletmeme ragmen bu sene de yaklask 15 gunumu aldi. Formulleri bil birde sin(90+pi) flan neye esit olur onlari bil. Birim cembere biraz hakim ol ve ardindan bolca soru coz

• yarım acıları ve dönüşüm leri ezberleri konuyu 2 kez oku otur coz eksiklerini bul

• Eyvallah gençler başka önerisi olan varsa alabilirim
  • Bol soru çöz.Birim çemberi küçümseme.Herşey o çembere göre oluyor.Toplam-fark,dönüşüm-ters dönüşüm,lineer denklemler.bunları iyi ezberle.
  • Şekilli hariç diğer sorularda kaçırmam diyebilirim.Öncelikle formulleri bir kağıda yaz ve ilk olarak çözümlü örnekleri kendin çözmeye çalış çözümdende çözüm yollarını öğren daha sonra formül kağıdını ynaına al ve test çöz şu zamana kadar 20 ye yakın test çözdüm trigo ile alakalı ama bazı yerlerde geometri bilgisi gerekiyor.
  • Teşekkürler
  • abicim internetten TAC-FFS yönetimini bul, öğrenmesi 30-40 dknı alır ama dönüşüm ve ters dönüşümü halledersin (inan en kolay yöntem bu). 20 tane de soru çöz unutmazsın. zaten trigonometrinin başka karışık şeysi yok.
    kolay gelsin
  • celal ayan tri fasilükü cok iyi 6tl bulursan al tamamen halledersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaannnnnnnnnn

abicim internetten TAC-FFS yönetimini bul, öğrenmesi 30-40 dknı alır ama dönüşüm ve ters dönüşümü halledersin (inan en kolay yöntem bu). 20 tane de soru çöz unutmazsın. zaten trigonometrinin başka karışık şeysi yok.
    kolay gelsin

Bir de şöyle bir şey var hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: megandro

quote:

Orijinalden alıntı: Kaannnnnnnnnn

abicim internetten TAC-FFS yönetimini bul, öğrenmesi 30-40 dknı alır ama dönüşüm ve ters dönüşümü halledersin (inan en kolay yöntem bu). 20 tane de soru çöz unutmazsın. zaten trigonometrinin başka karışık şeysi yok.
    kolay gelsin

Bir de şöyle bir şey var hocam

aynen bu da güzelmiş saol kardeşim

• Bu da arkadaşın bahsettiği
  • mantigini kavramaya calis komple ezber yapinca unutuluyor tecrubeyle sabit

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    üstad o trigonometrik denklemlerle dönüşüm soruları çok vaktini alıyormu senin trigonometrik denklemler ve dönüşüm zor nasıl çalışmamı önerirsin?
  • abi ben 10.sınıfdayım 2.dönem görücez zor mu sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

üstad o trigonometrik denklemlerle dönüşüm soruları çok vaktini alıyormu senin trigonometrik denklemler ve dönüşüm zor nasıl çalışmamı önerirsin?

katılıyorum baya zor geldi banada ama oturturum heralde bi kaç güne..
  • Yahu bırak öyle şeyleri ezberlemeyi bol bol soru çöz aklında kalıyor bir zamandan sonra ama eldende bırakma 2 ay hiç dokunmassan unutman normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pearl Jam

Yahu bırak öyle şeyleri ezberlemeyi bol bol soru çöz aklında kalıyor bir zamandan sonra ama eldende bırakma 2 ay hiç dokunmassan unutman normal.

Bizim bi öğretmen vardı, diyodu ki her sene bidaha dönüşüm çalışıyordum tac ffsyi duyduğumdan beri 3 yıldır tekrar bakmıyorum. açıkcası ben de aynı durumdayım en son lys mat haftası baktım ama tac-ffs sayesinde hala ilk günki kadar sağlam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.