Şimdi Ara

triger

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2000 model toyota 1.6 tek farlı terram var 93000 km de kullanım kitapcığım yok aynı arac sahibi arkadaşlardan kullanım kitapcığı olanlar bakıp kaç kilometrede triger kayışının değismesi gerektigini yazarsa sevinirim saygılar.

• 100.000 km de değişmesi lazım
  • kardeş triğer 600 ytl masraf çıkarır normalde 80000 km de triğer değişmesi lazım . vwti motorlarda triger zincir olduğuından değişmesine gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vedat61

arkadaşlar 2000 model toyota 1.6 tek farlı terram var 93000 km de kullanım kitapcığım yok aynı arac sahibi arkadaşlardan kullanım kitapcığı olanlar bakıp kaç kilometrede triger kayışının değismesi gerektigini yazarsa sevinirim saygılar.

100000 de bir değişiri.

orijinali işcilik dahil 200 ytl değişir.

(cumartesi günü fiyat aldım özel servisten)

ayrıca efi motorlarda kayış kopsa bile motora bi zararı yok dediler ısrarla servisten. benim arabanın kayışını da kontrol ettiler ve 50000 km daha binersin dediler. bence bi servise git derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 4 Aralık 2007; 11:05:23 >
  • triğer gibi motorun önemli aksanını özel serviste değiştirmek çok da doğru değil! hadi opel kullanıyorsun desem yetkili servise girme derim ama toyotayı özel servise sokma! 300 daha fazla ver ama garantili iş yaptır
  • quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

Orjinalden alıntı: vedat61

arkadaşlar 2000 model toyota 1.6 tek farlı terram var 93000 km de kullanım kitapcığım yok aynı arac sahibi arkadaşlardan kullanım kitapcığı olanlar bakıp kaç kilometrede triger kayışının değismesi gerektigini yazarsa sevinirim saygılar.

100000 de bir değişiri.

orijinali işcilik dahil 200 ytl değişir.

(cumartesi günü fiyat aldım özel servisten)

ayrıca efi motorlarda kayış kopsa bile motora bi zararı yok dediler ısrarla servisten. benim arabanın kayışını da kontrol ettiler ve 50000 km daha binersin dediler. bence bi servise git derim

Evet Utku arkadaşım çoğu kişi bilmez ama 4a-fe efi motorlarda triger koparsa sadece yolda kalırsın. Yani yeni kayış tak ve yola devam et:)

• vwti motorlarda triger zincir olduğuından değişmesine gerek yok.

hiç mi değiştirmiyoruz trigeri.bilen arkadaşlar lütfen cevaplayın.Birde servislerde 100.000 bakımı ne kadara patlıyo ve neler değişiyo.
  • NEYSE UTKU KARDESIM GORUSMEK UZERE SEE YOU
  • GERCEEKTENDE BILMIYOORDUM SIZIN EFILERDE YANI EFSANE KASALARINKIDE KAYIS KOPARSA BASKA ZARAR ACMADIGINIII KANGOODA BENIM KOPARSA ARKADASLAR 4 YADA 5 MILYAR MASRAF ACARMIŞŞ BENDE 60.000 OLMADAN HEMEN DEGISTIIRDIM KAYIŞI***
  • quote:

Orjinalden alıntı: yunus2003

triğer gibi motorun önemli aksanını özel serviste değiştirmek çok da doğru değil! hadi opel kullanıyorsun desem yetkili servise girme derim ama toyotayı özel servise sokma! 300 daha fazla ver ama garantili iş yaptır

arkadaş çok haklı galiba
  • Özel servistekiler garantili iş yapmıyorlarmı. Ne alakası var anlam veremiyorum. İstanbuldaysan gelde gidelim yaklaşık 10 yıldır gittiğim özel servise. Bak bakalım önyargıların nasıl değişiyor:)
  • ae101 dostum hangi özel servise gidiyorsun eksper veriyomu bunlar peki.2.el baktırcamda
  • hangi motorda triger koparsa kopsun motoru kullanılmaz hale getirir..bırakın kopmasını gevşek bile olsa subap zamanlamasını bozar..o yüzden triger koparsa motora birşey olmaz diyenler bu işten zerrece anlamıyor demektir..
    asıl soruya gelirsek..kedi gözü corollalarda vvt-i motor olmadığından(bir önceki kasa 1.6 16v motor kullanıldığından) triger sistemi kayıştır ve normal servis periyodu 100.000 km ana bakımıdır..ama kullanıma bağlı olarak servis kontrolünde problem görülürse daha erken km lerde değiştirilebilir..aracınız garanti kapsamında olmadığına göre(ki serviste triger değişimi işçilik dahil 200 ytl civarıdır) bu işlemi özel serviste yaptırabilirsiniz..aynı özellikteki malzeme kullanılıp daha düşük maaliyet olacaktır..ben bosch servisi öneririm..

yolda bırakmayan kayış kopması vantilatör kayışıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 11 Aralık 2007; 21:56:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: murataltayua

ae101 dostum hangi özel servise gidiyorsun eksper veriyomu bunlar peki.2.el baktırcamda

Arkadaşım Kartal sanayide özel Toyota servisi Yıldırım Otomotiv. Fevzi yıldırım. Buraya git on numaradır Fevzi usta.
  • Triger şakaya gelmez normalde 100.000dir ama kullanım şekline göre daha erken değişlebilir. 200ytl diye duydum bi arkadaşımdan serviste değiştirin derim ben. Artı olarak ben 4afe motorların triger kayışı kopunca zarar görmemesinin sebebini anlamadım. Eğer triger koparsa sübaplar pistonlara çarpar ve sübaplar eğrilirken pistonlardada hasara yol açar. Peki 4afe nin farkı ne ki zarar görmüyor. 4afe motorlar zarar görmez diyen arkadaşlar açıklarsalarda bizde aydınlansak.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdemmani -- 12 Aralık 2007; 2:30:53 >
  • triger kayışı değişimi deyince gergi rulmanı falan da fiks değiştiriliyor mu acaba servislerde?
  • Rulam değişimini mutlaka yaptır derim triger değişince rulmanda değişir genelde ama maliyet yüzünde bazıları değiştirmez o an olmasa bile 10000 km sonra sorun açar benden söylemesi.
  • peki triger değişimine dahil olan başka parça var mı? sadece bu iki parça mı?
  • wala arkadaşlar terrayı bilmem ama efsane kasada 90 ytl tutuyor parçalar triger v kayışı bilyalar usta da 50 ytl istedi 40 a takarım dedi bende yaza doğru değiştrcem
    triger deyip geçmeyin motorun en ucuz fakat arızasında cok pahalıya maal olan parçası 2milyarda aşağı yaptırılması zor kopması durumunda açacağı masrafı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.