Şimdi Ara

Trakya Üniversitesi 2012 girişliler(2013 girişliler buraya) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
5
Favori
10.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Wessaur

Buluşma tarzı bişeyler yapalım beyler artık benim 4. yılım bu sene.

Aynen yapalım hocam Meriç de mangal falan güzel gider kışa girmeden. Hangi bölüm?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basarir11

Konuşma sınavında uygulama hala değişmediyse kağıt çekme yoluyla yapılıyor. Ben girdiğimde iki kişi girip tek kağıt çekip o konu halkında karşılıklı dialog yapmamız istenmişti. Kağıtta bir kac soru yazıyor onları sorabilirsin ayrıca baska sorular da gelebilir, onları konuşmaya başlamadan önce kendi aranızda tartismanız icin bir süre tanıyorlar o sırada konusun halledersiniz. Gecen sene tek tek alıyorlar hocalarla konuşuluyor falan diye bir sey de duymuştum artık ikisine de hazırla kendini :)

Ayrıca sevmediğiniz ya da uzerine konusma yapamayacaginiz bir konu gelirse kağıdı değiştirme ve baska konu alma hakkınız da var

sınavın konuşma kısmı öğretmenlerle yapılacakmış diye duydum, ikisine de varım. sevmediği ya da üzerine konuşma yapamayacağı bir konuyu değiştirebilmek seçeneği sunmaları güzelmiş.

• Arkadaşlar sorularım var, yardımcı olursanız sevinirim.Mühendislik ikinci öğretim harcı 1500 lira ve harçlar iki dönemde ödeniyormuş.750 lirayı kayıt yaptırırken mi vereceğiz ya da nasıl olacak? Ayrıca hazırlık için para ödeyecek miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Raikirin

Arkadaşlar sorularım var, yardımcı olursanız sevinirim.Mühendislik ikinci öğretim harcı 1500 lira ve harçlar iki dönemde ödeniyormuş.750 lirayı kayıt yaptırırken mi vereceğiz ya da nasıl olacak? Ayrıca hazırlık için para ödeyecek miyiz?

Hazırlık için de 1500 lira vereceksin.

Duyurular sayfasında harç yatırma tarihleri açıklanıyor, kayıt tarihinden bir iki hafta önce olması lazım iş bankasından yatırabilirsin. Dekontunu almayı unutma ayrıca sizden kayıtta 100 lira kayıt parası (bildiğin haraç kesiyorlar ) almak isteyecekler. Vermemek için direnin, bağırın çağırın çünkü azınlık da olsa bir çok öğrenci o parayı vermeden kaydını gerçekleştirdi ki zaten de öyle olması gerekiyor çünkü o paranın yasal bir tarafı yok. (#direktrakya)

• Anladım, teşekkürler

• Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raikirin -- 19 Aralık 2020; 19:34:11 >
  • tarih öğ:D
  • mimarlık
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raikirin -- 19 Aralık 2020; 19:34:30 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar muafiyet sınavına girmek zorunlu mu? Ayrıca seviye belirlemek için ayrı bir sınav var mı?

Bilen yok mu

Girmeyince hazırlık okumak zorunda kalırsın yoksa bir zorunluluk yok. Seviye belirleme olayı da yok herkes aynı kurdan gider.
  • Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raikirin -- 19 Aralık 2020; 19:37:12 >
  • Eylül 30'a doğru meriç kenarında bir rakı mangal yapsak hiç fena olmaz hakikaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canér

Eylül 30'a doğru meriç kenarında bir rakı mangal yapsak hiç fena olmaz hakikaten.

katılım olursa yapılabilir aslında
  • quote:

Eylül 30'a doğru meriç kenarında bir rakı mangal yapsak hiç fena olmaz hakikaten.

Evet, ben varım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wessaur

quote:

Evet, ben varım.

Okullar açılsın da ayarlayalım

• kitabı buldum oradan çalışıyorum, writing soruları bu kitaptan gelecektir demiştiniz.
    Siz sınava girdiğinizde writing'de gelen konu neydi? Örneğin; resmi biz tavsiye mektubu yazın, ya da resmi bir özür mektubu yazın gibi ..
    herkese aynı konuyu mu veriyorlar?
    Özellikle "şu kısımlara çalış" diyeceğiniz bir yer var mı, yoksa şansa kitabın her yerinden gelebilir mi?

Bir de bu kitabın listening parçaları var onları bulamadım ama, sınavda gelecek listeningler de bu kitaptan mı çıkıyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiskalibur -- 20 Ağustos 2013; 15:07:52 >
  • Okul açılsın, ben bir topic açıp organize ederim o zaman. sıkıntı yok.

@Basarir11 @Wessaur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canér -- 21 Ağustos 2013; 2:15:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekiskalibur

kitabı buldum oradan çalışıyorum, writing soruları bu kitaptan gelecektir demiştiniz.
    Siz sınava girdiğinizde writing'de gelen konu neydi? Örneğin; resmi biz tavsiye mektubu yazın, ya da resmi bir özür mektubu yazın gibi ..
    herkese aynı konuyu mu veriyorlar?
    Özellikle "şu kısımlara çalış" diyeceğiniz bir yer var mı, yoksa şansa kitabın her yerinden gelebilir mi?

Bir de bu kitabın listening parçaları var onları bulamadım ama, sınavda gelecek listeningler de bu kitaptan mı çıkıyor??

Direk şu çıkar diyemem tabii ki ama önemli olarak söyleyebileceğim konular;

Describing Things - Direk bir şey hakkında kompozisyon yazın demezler ama başka türlerde yazmada çok ihtiyacın olur.
    Narratives - Geçmişte yaşadığınız bir anınızı hikaye örgüsü kurarak sebep sonuç ilişkisi içinde anlatın diyebilirler.
    Letters - Bu türlerin hepsine çalış çok önemlidir, infomal letter istemezler belki ama bir tane formal letter kesin çıkar. Özellikle Giving Advice ve Complaint letters kısmına iyi çalış. Bana sınavda bir kutucuk vermişlerdi içinde bir otelle ilgili şikayetler yazıyordu, bunu formal şekilde otel yönetimine dile getirin diye bir soru vardı.
    For and Against - İki şeyin karşılaştırmasını isteyebilirler. Böyle bir soru da çıkmıştı.
    Discursive - İki karşıt görüşün tartışılması istenebilir. Çıkma ihtimali yüksek bir konu.

Tabi bu demek değil ki diğer konulardan çıkmaz bu yüzden diğerlerini de bi oku en azından. Sınavda 5-6 tane kadar soru olur (bende öyleydi en azından) içinden yazabileceğin 2 tanesini seçebilirsin. Bir saat içinde iki tane kompozisyonu teslim etmen istenir. Her birine 150 karakter yazsan yeterli.

Kitaptaki listening kısımları önemsiz. Listening sorularını nerden buluyorlar 3. sınıfa geldim hala bulamadım

Listening için de bir konu dinlettirilip bunu hakkında boşluk doldurma ya da test sorularının cevaplanması istenir. Belirli bir konusu yok her yerden gelebilir.

• Describing Things

Narratives

Letters

For and Against

Discursive

tam da gelme ihtimalleri yüksek olarak düşündüklerimdi bunlar, doğru yoldayım demektir bu
    çok teşekkür ederim

Aklımdayken sorayım; birinci öğretim olduğumdan dolayı öğrenim ücreti olarak adlandırılan harç ödemesinden muafım değil mi?
    Öğrenci katkı payı adıyla ayrıca bir ödeme var, kayıt esnasında bunun dekontunu da isteyeceklermiş, bu nedir harçdan farklı bir şey mi? bunu ödeyecek miyim? eğer ödemem gerekiyorsa gitmeden önce ödeyeyim vakitten kazanmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiskalibur -- 21 Ağustos 2013; 14:15:43 >

• Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raikirin -- 19 Aralık 2020; 19:40:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.