Şimdi Ara

Trakya Tıp Düşünenler İçin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle hepinize başarılar ve bol şans diliyorum. Trakya Tıp dönem 2yim. Sorular varsa alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en temel soru ünivden ve bölümün eğitiminden memnun musunuz
  • WhoiS_AttaCK W kullanıcısına yanıt
    Üniversiteden de eğitimden de çok çok memnunum. Bir daha hazırlansam bir daha yazarım. Tek sıkıntı sınavların zorluğu, onu da bile bile yazdım.

• Trakyaşk

• akdeniz tıptan zor mu orda tanıdığınız biri var mı?
  • Akdeniz Tıp zor diye duydum ama arkadaşım yok. İkisini kıyaslayabileceğim net veriler yok elimde. Ama Trakya tıp en zor tıplar arasında. Trakya tıp öğrencisiyim. Diğer tıp fakültelerine ve tıp öğrencilerine bakarak bir yorum yapmam gerekirse eğer: Ben gerçekten çok fazla zorlanan öğrenci kitlesi gördüm. Çalışamayacaksan, çalışmayacaksan asla ama asla yazma cidden..Her sınavda baraj var, sene sonu finali desen ygs,lys vb sınavları tek geçer. Çalışamayacak olan asla yazmamalı. Bu sene okul yönetimiyle çok fazla sorun yaşandı. 0.1 puanla bırakılan öğrenci sayısı çok fazlayken finalsiz geçen öğrenci sayısı tüm dönemlerde 2yi geçmedi. Bizim dönemde finalsiz geçen yoktu. Her dönemde kalan öğrenci sayısı 50+ Bu durumu dekana, ölçme değerlendirme sistemindekilere anlatmaya kalktığımızda aldığımız cevaplardan bahsetmeyeceğim bile. Sınav komisyonu kalan öğrencileri hiç ama hiç takmıyor. Her sınavda sorulan zor soru sayısı daha fazla artıyor. 8.30-17.30 arası ders var, devamsızlık desen ayrı bir dert. 1 uygulama dersine girmeyen arkadaşlarım bile o kuruldan kaldı. Bunların asla affı yok. Uygulamaları geçtim, dikey koridor olarak adlandırdıkları teorik derslere gelmeyen öğrencileri bile bırakıyorlar, hastane gezisi vb. uygulamalarını eksik yapan öğrencilere sene sonu finaline 1 gün kalmışken tekrar hastaneyi gezdirdiler... bu zorluklarının sadece bir kısmı. Biyokimya zümresi dersleri klinik amaçlı işliyor diyebilirim. Adını çok duyacağınız, sistemi bu şekilde yapan, birçok öğrencinin kalmasına sebep olan ikili okul yönetiminde sayılır... biyokimya kurulunda aklımızı aldılar resmen. Görünce anlayacaksınız. Aklıma gelmeyen daha nice zorlukları da mevcut. Ama her şeye rağmen ben okulumdan memnunum, çünkü eğitimi de bir o kadar iyi. Öğreniyoruz. Tıpı tercih ederken beni bekleyenleri bildiğim için çok fazla isyan etmiyorum. Dediğim gibi, çalışmayacak olan asla yazmamalı, bazı fakültelerde yatarak geçen arkadaşlarım da var..

• hocam devam zorunluluğu yok diye duymuştum. yanılıyor muyum ?
  • Agonize kullanıcısına yanıt
    Pratik(Lab) derslere devam zorunluluğu var. Teorik derslere kağıt üzerinde var ama çoğu hoca yoklama almıyor, imza attırılıyor. Bunun dışında dikey koridor dersleri var her çarşamba yapılıyor. Bunlara katılım zorunlu devamsızlık sene bazında hesaplanıyor. Pratik dersler kadar önemseniyordu dikey koridorlar. (Dikey koridor dersleri amfide yapılıyor, ayrıca hastane gezileri, danışmanlık görüşmeleri de dikey koridor derslerine dahil.)

• ah cerrahpaşayı kazanıp yata yata geçmek vardı..
    çoğu fakültenin kendi çapında zorlukları varmış diye duydum. ama bazıları da sizinki gibi troll seviyesinde oluyormuş
    peki bildiğiniz kolay fakülteler hangileri?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi board728 -- 9 Ağustos 2018; 22:23:46 >
  • İstanbulda doğmuş yaşamış biri edirneye alışır mı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: board728

ah cerrahpaşayı kazanıp yata yata geçmek vardı..
    çoğu fakültenin kendi çapında zorlukları varmış diye duydum. ama bazıları da sizinki gibi troll seviyesinde oluyormuş
    peki bildiğiniz kolay fakülteler hangileri?
    Troll seviyesi ne ya? Kavga mı edelim şimdi uzaylıların yanında:(

• Yksyedibizi Y kullanıcısına yanıt
    Ben alıştım hatta bıraksalar daha çok sevicem

• quote:

Orijinalden alıntı: BreakingPoint

Ben alıştım hatta bıraksalar daha çok sevicem
    Benim sıralamam 11150 girer miyim sizce

• Yksyedibizi Y kullanıcısına yanıt
    Bence gelir. Ama sınava girmedim ve yeni sisteme çok hakim değilim yorum yapmam yanlış olur.

• Kulüp etkinlikleri nasıl peki, hangi kulüpler var?

• Super Mfci S kullanıcısına yanıt
    Çeşitli kulüpler mevcut ben tıp dışında kulübe girmedim ama tiyatro vs kulüplere katılan arkadaşlarım vardı. Okulun ilk haftası kulüp standları kuruluyor, tek tek dinleyip seçebilirsin.

• Ups son günler yardımcı olalım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.