Şimdi Ara

Trafikte kullanımı yasak olan parçaların satışı neden serbest? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

bana yazdığın cevapta, seni seni o bilgisiz cahil polislerden sandım. ama ilerleyen mesajlarını okuyunca yüksek mühendis olduğunu okudum. polis değilmişsin.
    yüksek mühendis olmuşsun ama nedense o kendini bilmez ne oldum delisi olan polisler gibi tavrın.

Bir kere Tüv belgesi CE belgesi zırvası var. Sen egsozcularda yapılan el yapımı abarth egsozlardan bahsediyorsun. Ama Bilmiyorsunki bu ülkeye nekedar çok egsoz tamamen yasal yollarla dış ülkelerden giriş yapıyor. Performans egsoz adı altında ve yabancı markalı dünyaya üretim yapan markalar. Tabi işine gelen kısmı abarth yani el yapımı olan. ve ona göre cevap vermişsin.

Bu sadece bir örnekti. Kabul ediyorum klavyen fazla laf yapıyor. Ama boş konuşuyorsun.
  • Hangi ülkede trafikte kullanamayacaginiz araba parcalarini satmak yasak?

Ben Almanya'da yasiyorum. Ve burasi TÜV'ün anavatani. Her türlü parca bulunur ve alabilirsiniz.
    Ama trafikteki kullanimi sinirlandirilmistir.

Arabani kendi arazinde kullanacaksan, ve kamu yollarina cikarmayacaksan, istedigin parcayi kullanabilirsin.
    Yoksa ABE denilen o parcanin, o model araca uygunlugunu kanitlayan bir belgeye ihtiyacin var.
    Eger cok custom bir durum ise de, mühendis raporlari ile TÜV'den aracin icin ABE belgesi ile olmadan onay alabilirsin.
    Ancak cok teferruati olan bir sürec.

Örnek: Egsoz gürültü normlarina uymuyordur, trafige cikis izni yoktur.
    Devletin yapmasi gereken, bu parcanin ABE tarzinda bir sertifikasyona sahip olup olmadigini satarken söyleme mecburiyetinde birakmasi olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Uyuşturucuyla yakalanan adam, satıcı değilim içiciyim diyince serbest kalıyor.
    Ama cam filmini satana bişey yok, arabasına takırana ceza var (Geçenlerde az daha yiyordum : 128 TL).
    Çevirmede ben kullanıcı değilim; Satıcıyım desek kurtarıcaz durumu

Sen yine ucuz yırtmışın.Bize JANDARMA 128 tl cik ceza kesti.30/B İDİ galiba (Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exitus112 -- 8 Mart 2010; 19:06:02 >

• ona bakarsanız hız yapmak da yasak ama arabaların hızları malum bu mantığa göre yasak bişeyi ürettirmemeleri lazım

olaya biraz temelden baktım ama neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guestizm -- 8 Mart 2010; 23:38:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmJoy11

quote:

Orijinalden alıntı: TeQuiLaS

Uyuşturucuyla yakalanan adam, satıcı değilim içiciyim diyince serbest kalıyor.
    Ama cam filmini satana bişey yok, arabasına takırana ceza var (Geçenlerde az daha yiyordum : 128 TL).
    Çevirmede ben kullanıcı değilim; Satıcıyım desek kurtarıcaz durumu

Sen yine ucuz yırtmışın.Bize JANDARMA 128 tl cik ceza kesti.30/B İDİ galiba (Diğer eksiklik ve bozuklukları bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya bir kaza halinde içindekiler için tehlikeli olabilecek süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan araçları kullanmak,karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanmak)

Çok iyi olmuş, cidden çok sevindim.

Yasak olduğunu bile bile kullanıp ardından ceza suratında patlayınca insanlar niye ağlıyor anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cokomilk

@drahte:

Bir kere Tüv belgesi CE belgesi zırvası var. Sen egsozcularda yapılan el yapımı abarth egsozlardan bahsediyorsun. Ama Bilmiyorsunki bu ülkeye nekedar çok egsoz tamamen yasal yollarla dış ülkelerden giriş yapıyor. Performans egsoz adı altında ve yabancı markalı dünyaya üretim yapan markalar. Tabi işine gelen kısmı abarth yani el yapımı olan. ve ona göre cevap vermişsin.

Aslında ben tam tersi egzostcuların yaptığı değil ithal edilen senin bahsettiğin egzostlar için yazdım yukarıdakileri

Ayrıca "Bilmiyorsunn" diyorsun ama o egzostları bende getiriyorum, kendi aracıdmada kullanıyorum keza gelmesinde yasa dışı birşey yok

Exhaust değil boru adı altında bile getirim, gümrük sizin sandığınız gibi bir yer değil, market değil orası, ibraz ediyorsun fln anlatamamda

Sonuç olarak her mal ithal edilir, hele egozst en belalı en seslisi olsun ithal edilir, o gümrüklerden bu ülkeye bıcakta giriyor silahta giriyor kılıçta giriyor

Önemli olan kullanım, nerde kullandığın, nasıl kullandığın, kamuya verdiğin zarardır

Adamın biri alır kılıcı vitrinine koyar, diğeri milleti keser, kabahat kılıçta değil kılıcı tutanda, aynı şekilde kabahat egzostta değil arabasına takıp trafiğe çıkanda

II. olarak "Abarth" egzost modeli değil marka adıdır

Son olarak ben bu forumda "sadece bildiğim ya da fikir sahibi olduğum" konulara yazarım, bilmiyorsun demeyin, keza benim fikir sahibi olduğum konuda siz benim bilgim ile kendinizi exper bile tahin edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drahte 1905 -- 9 Mart 2010; 1:25:56 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.