Şimdi Ara

# Trafikte Bisiklet # (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
14.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende arazi bisikleti var tam bir hız canavarı 2 kere hız ibresi aldım 2 sindede patladı bu kurallara uyduğumu hatırlamıyorum genelde arabaları ben sollarım havalı kornayla kadın şoförlerin aklını alırım çok hızlıda sürerim bi keresinde hafif yokuş aşağı kaldırımda ortada ağaçlar vardı 65 i görmüştüm
  • Euronews diye yabancı bir kanalda bangladeş-dhakayı gösterdi.her taraf bisikletlerle doluydu .:).bisikletin arkasına römork takıp yük taşıyan, bisikletin arkasına koltuk takıp taksi olarak kullananlar.bisikleti ulaşim araci olarak kullaniyorlar.bütün yollarda özgürce bisiklet sürüyor ınsanlar.motorlu aracin sayisi yok denecek kadar az.az olanlarda büyük araçlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkny

bende sahilde bisiklet sürerken yaşlı kadınlar her seferinde "bu bisikletler de nerden çıktı " demiyorlarmı çok sinirleniyorum

+1905
  • Kaldırım da sürüyorsanız haklılar. Kaldırım yaya yoludur.

• ben tam bir bisiklet aşığıyım 2 yaşımdan beridir bisiklet kullanıyorum şuan yaşım 17 ve bu zamana kadar 20,25 tane bisiklet değiştirmişimdir ve bir sürü kez kaza yaptım bunların en ağırı normal yolda giderken oldu yokuş aşağı s/km 80 len giderken önüme bir fiat linea çıkınca ona tosladım kolum filan kırıldı arabadada sol kapının olduğu bayabi içe doğru çöktü hem bisiklette hemde arabada çok büyük maddi hasar oldu ama bisiklet yolu filan olsaydı iyi olurdu ve bu başıma gelmezdi
  • avrupa birliğine almazlar tabi bizi çünkü doğru düzgün bisiklet yolumuz yok.bisiklet ulaşım aracıdır
  • Siz onu bunu bırakın da adamlar kadın sürücüleri bile istemiyor siz bisiklet diyorsunuz . Düzce de yaya geçidinden geçiyorum adamlar yol vermiyor,bisiklet kullanan insanlar çok burada ama ne kadar güvenli bilmiyorum bende havalar açılsın bisiklet aldırmak istiyorum pedere akçakoca-düzce akarım artık bir denize girer çıkarım
  • 52 yaşındayım son 3 senedir bisikleti ulaşım için kullanıyorum. Çok çok çok dikkatli olmak koşuluyla inanılmaz keyifli ve sağlıklı. herkese tavsiye ederim. Arabalarını kasten üzerime süren sürücülerle bende karşılaştım, önceleri şaka zannettim . Cidden cehalet -kendini bilmezlik-şımarıklık ruhumuza işlemiş. Medeni olmak başa bir şey. Bisiklete devam....
  • Pratik olarak düşündüğümüzde bisiklet gayet mantıklı bir ulaşım aracıdır.
  • 28 jant ve SPD ile ulasim 1kat daha keyifli olur

• istanbul gaziosmanpaşa'da oturuyorum. 2013 avrasya maratonu'nun olduğu pazar sabahı bisikletimle eyüp üzerinden eminönü'ye gidecektim. hem katılımcıların geçişini izlerim hem de bisikletçime uğrarım diyordum fakat eyüp'te bomboş yolda, siyah renkli bir araç solumdan geldi, sinyal vermeden önüme kırdı ve ön tekerime dokundu. teker sağa döndü. düşmemek için arabaya tutundum ama o sağ taraftaki sokağa girmek için manevrasına devam etti. teker tam sağ döndü, bisikletin arkası kalktı ve takla atarak düştüm. yolun sağındaydım, yollar bomboştu, normal bir hızda seyrediyordum ama başıma bu geldi. kask olmasa hoş şeyler olmazdı muhtemelen.

ama istanbul çok dengesiz. bu olay başıma geldiği gibi yolda çokça saygılı hareketlerle de karşılaşıyorum. özellikle sağa dönüşlerde yol veren şoförler, aynasından beni görüp aracından inmeyenler, yol veren minibüsler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • madgare M kullanıcısına yanıt
    Plakası ile kişiyi ifşa ederseniz seviniriz
  • plakasını bile alamamıştım ki...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • madgare M kullanıcısına yanıt
    Öyle ayılar çok İstanbul'da. Bunlarla sorun yaşamak için bisiklete binmeye gerek yok. Yayalara da çarpıp sonra küfredebiliyorlar.
    Araba kullanırken ,bir taksi şoförünün çocuğun tekine dikiz aynasıyla çarpıp sonra küfrettiğini duymuşluğum var. Tabi ben de ona yağdırdım.
    Yani yayayı bilen adamdan saymayan mallar bisikleti de saymaz.

Ne yazık ki bu ülkede bisiklete hala oyuncak muamelesi yapılıyor. En iyisi bisiklet yolları artsın ki bisikletliler rahat etsin.
  • Kask konusunda ;
    Sağlam bir BMX kaskı aldım. Yeteri kadar hafif. Aynı zamanda kaykay ve paten için de uygun.
    Yağmur geçirmez kılıfla Snowboard yaparken de kullanabiliyorum.
  • Ankarada bisiklet sürmek ölüm gibi , (motorsiklet sürmek bile bu kadar zorken) sürücülerin 10/8 i size hayaletmiş gibi davranıyor.Bisiklet yolu deseniz toplasan 5-10 km etmez.
  • Bence yayalarda bilinçlenmeli, Eskişehir'de çok kullanılan bazı yerlerde (hiç yoktan iyidir) bisiklet yolu var, geçiyorsun o tarafa rahatım basayım diyemiyorsun, koca kaldırıma sığamayan yayalar yoldanda çekilmeden bisiklet yolundan gidiyorlar.
  • O değil İzmirde yeni yeni bisiklet yolu yapıyorlar, ama gel gör ki insanlar bisiklet yolunu da normal bir yol gibi kullanıyor alsancak ve güzelyalı dahil. Güzelyalıyı geçtim hadi orası yenı yenı yapılıyor falan ama alsancakta o bisiklet yolunda bisikletten cok yaya var... Geçse sağ tarafa yürüse ölür. Biz gitsek orada '' kardeşim bisiklet yolunda git '' derler.. Bir de bisiklet yolu oldugu halde hala üzerine yürüyüp, küfür eden mi dersin, anıden duran gevşekler mi dersin.. Bazen öyle bir çıldırıyorum ki küfür bile ediyorum. Bisiklet yolu ayrı yürüme yolu ayrı, o yetmiyor motorlu tasıtlar o yoldan gidiyor.. Hey gidi ülkem bir türlü gelişemedik gerek bisiklet olsun, gerek kurallar olsun.
  • istanbuldayım artık bıktım üzerime sürmesinler diye bende yolda kendimi zora sokmuyorum rahat takılıyorum hep biz mi sıkışcaz birazda onlar sıkışsın araçlara da yol vermek yok bende bi kaç aydır böyle çok rahatım
  • Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama kask takmayanları bisikletliden sayasım gelmiyor.Yani o kadar para verip bisiklet alıyorlar bir kaska para ödemiyolar.Geçen konuşuyoruz aramızda şöyle bir diyalog geçti.
    +Çocuk - Ben

+Kaska kaç para verdin sen
    -500 tl
    +Ben o kadar para vermem kaska gereksiz birşey
    -Beynini korumak istiyen insan 1000 tl de verir 10 bin tl de,sana bağlı
    dedim kaldı öyle

Yolda görüyorsunuz mesela adam 1.5 2 k lık bisiklete biniyor,kafasında kask yok elimi kaldırıp selam veriyorum takmadan geçiyor ordan.Bisikletli ulaşım yapan çok yok,süren gene var ama bunlar bisiklet bilincinden yoksun kişiler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.