Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    araç bilgilerinizi umaysigorta2@hotmail.com adresinden mail atarsanız yardımcı olmaya çalışırım
    saygılarımla
  • Merhaba arkadaslar

Bir konuda yardim rica edecektim

Aracimin 2 plakasini caldilar. Dun bulundu. Ama yeni yonetmelige göre yeni plaka cikarmam gerekiyormus. Yani plaka ruhsat vs.. Degisecek. Takribi 200-250 tl masraf cikacak. Sigortacimla konustum. Merkeze sormus.hasarsizligi bozmadan olmuyormus. Hasarsizligi bozmam gerektigini soyledi.dogrumudur baska yapilabilecek bi sey varmi hasarsizligida bozmak istemiyorum.cepten odemek durumunda kalacam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasarsizlik ile ne ilgisi var plakanin ya sigorta ci resmen sallamis plaka zeyili yapar olur biter ne biçim sigortaci bunlar ya

• leprechauntr L kullanıcısına yanıt
    yeni sigorta yapmaya gerek yok. mevcut sigortanıza plaka değişikliği kafidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobil_adam

yeni sigorta yapmaya gerek yok. mevcut sigortanıza plaka değişikliği kafidir.

yok tam anlatamadım sanırım.

plaka çalındığı için yeni plaka çıkaracağım. (Zorunlu ) masraf 200-250 tutacak bunu aracın kaskosu karşılamaz mı ? benim bildiğim 500 tl ye kadar hasarsızlık indirimini bozmadan kaşılıyorlar.
  • leprechauntr L kullanıcısına yanıt
    Sigorta şirketinizle görüşerek hasar bildirimi yaptığınız taktirde masraflar karşılanacaktır. İlk önce acentenizle görüşmenizde fayda var, acente kuvvetli bir acente ise ödenmeyecek hasarlarda ex-gratia ile işi çözebilir.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.East

Sigorta şirketinizle görüşerek hasar bildirimi yaptığınız taktirde masraflar karşılanacaktır. İlk önce acentenizle görüşmenizde fayda var, acente kuvvetli bir acente ise ödenmeyecek hasarlarda ex-gratia ile işi çözebilir.

Saygılarımla.

çok teşekkürler
  • İNANLAR SİGORTA olarak anlaşmalı olduğumuz 15 sigorta şirketiyle birlikte fiyat çalışması yaparak size sunabiliriz. Özel indirimlerimizde mevcuttur.
    Fiyat teklifleri almak isterseniz hanifeakn@gmail.com adresinden ulaşırsınız, genel kapsamda bütün sigorta sorunlarınıza yardımcı olabilirim.

Sigorta Danışmanı Hanife AKIN
    TEL: 0533 063 58 01
    İyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.East

Saygılarımla.

Ex gratia ödemesi öyle laf olsun diye yapilmaz hele plaka gibi basit birsey icin yapmazlar bunun acentenin iyi yada kötü olması ile ilgisi yok yanlış bilgi vermeyelim ex gratia onemli hasara odenir musteri nin geçmişte ki skoruna bakarak öderler lutfen bilgi verirken dikkat edelim sonra insanlar burda duydugunu acentesi ne aktariyor sonra laf atismasi oluyor

• Sigortacılık bilgisi gerçek anlamda olmayanlar burda lütfen rastgele yorumlar yazmazsa iyk olur kimsenin kafasıni karıştırmayalim

• aloneleon A kullanıcısına yanıt
    Zurich Sigorta genel müdürlüğünde Bankasürans Satış Yönetimi, bankasürans uzmanı olarak 2,5 sene görev yaptım. Gelen talepleri anlatsam burdan size kitap olur. Boşa konuşmuyoruz efendim. Bir bildiğimiz varda konuşuyoruz. Teminat dışı her hasar talebi ex gratiaya girebilir bu da şirketin müşteri ile diyoloğuna ve politikasına bağlıdır.

Plakalarım çalındı
    Iyi geceler arkadaşlar pereşembe akşamı evimin otoparkına park ettiğim aracımdan ön ve arka plakalarım sökülerek çalındı. Olayı fark ettikten sonra hemen karakola gidip ifade verdim ve tutanak tutturdum. Olay yeri inceleme ekibi geldi ve parmak izi araması yaptı ama bir netice çıkmadı. Bugün ise plakalarımı yeniden çıkarmak için trafik tescil müdürlüğüne gittim. Artık sistemin değiştiğini birkaç gün önce yapılan değişiklikle artık ruhsatın ve plakanın baştan çıkarılacağını ve eski plakamın iptal olacağını belirttiler ama onlarda konu hakkında tam bir bilgi sahibi değillerdi. Yeni yönetmelikler ilk başvuru yapan şanslı! benmişim. Sistem gelmedi ve plakayı alamadım birde üstüne üstlük elimde tutanak olmasına karşın aracıma bitmemem gerektiği çevirme olması dahilinde aracımın bağlanabileceği söylendi. Sanki hırsızın hiç suçu yok tüm suçlu benim. Isyan ettim resmen ya. Sizlere söyle bir sorum olacak. 200 tl gibi belki de biraz fazla masraf çıkacak bana burdan kaskom karşılayacağını söyledi ama sigorta acentem hasarsızlığı delmememi önerdi. Tramerde satışta hasar kaydı çıkar açıklama da yazmaz dediler sizce ne yapmalıyım? Bana bu açıklamaları çok inandırıcı gelmedi çünkü . Hoşçakalın
    1.2 TSİ Comfortline DSG Şeker Beyaz

Buda size bir örnek olsun, bunun gibi bir çok hasarı sırf müşteri memnuniyeti altında mevcut ex gratia bütçesinden ödenmiştir çoğu şirkette de bu böyledir.

• Beyfendi aksigorta axa anadolu vs bunlar dan hangisi yapar hiçbiri ex gratia 200 lira icin mi kullanilcak guldurmeyin beni 13 yıllık sigorta sektörundeyim hasarada baktım otomotiv sektörundediyorum ki musteri skoru bu kadar basit büyük hassr olur ozaman is ayrı degerlenjr ki bu ex gratia ödeme si cok kez basima geldi konuyu biliyorum detayli şekilde

• Hasar odenir yada odenmez o ayrı konu ben zaten 200 lira icin kasko ya geliyor sa o musteri sigorta şirketi nezdinde sıkıntıli müşteri djr bunuda iyi bilirsiniz böyle durum da lutuf odemesi komik olur heleki bu axada olcak gerisi ni tahmin edin artık

Bize bu tarz talepler broker firmalarından dahi geliyordu beyfendi. Onu demeye getiriyorum bunu sigortacılığı bilmekle alakası yok. Ürün olarak da özel klozlar ile toyata altın kasko gümüş kaskolara ekleniyordu plaka teminatı. 150 TL'lik ex gratiayıda onayladığımı bilirim.

İyi geceler.

Ben olanı söyledim o kadar.

Not: Sadece tecrübemi paylaşmıştım. Sigortacılık duayenlerine boyum erişmez..

• herkes konuşmuş ama şunu net yazmamış.

plaka masrafı karşılandıktan sonra "hasarsızlık indirimimiz bozuluyor mu ? "
  • trafik sigortası yaptıracağım. en düşük fiyatı nerden alabilirim? sigortam.net falan demeyin. 400-500 arası fiyat almama rağmen 680tl dediler
  • İster se 50 tl olsun indirim bozulur beyfendi bu herkes xe biliniyor artık en ufak sey bozuyor

• Merhaba
    Anadolu sigortadan kasko ve trafik sigortası yaptıracağım. ( yenileme )

Anadolu sigortasının internet online ekranından 80-100 TL daha az fiyat alıyorum, en son yaptırdığım acentadan ( yine anadolu ) fiyat farkı var.

Klozlara bakıyorum aynı değişen bir şey yok.

Bilmediğim bir şey mi var? Anadolu sigortasının internet sitesinden yapsam ne farkeder?

Teşekkürler
  • Tek hasar koruma
    İhtiyari mali mesuliyet
    İkame araç tipi

Bu ucu farkli veriliyor olabilir. PDF olarak her iki teklifte varsa gönderin isterseniz karşılaştıralım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.