Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen bende öyle yapmayı düşünüyorum.Dün yeni güncelleme gelmiş sanırım.Güncellemeyi yaptım bozulmasını bekliyorum.Direk video kaydı alıp tüketici hakem heyetine gideceğim.
  • Selamlar hocam bu konuda ki paylaşımlara başta ki bilgilere göre kullanıcı adı ve şifremi elde ettim, Asus AC 55U modemi aldım. Evde kullandığım modem Huawei 255S, direk cat kablo ile wan portuna giriyor. Bende Asusda mavi wan portuna taktım yazılan bütün ayarlarıda yaptım mac klon dahil ancak bir türlü internet alamıyorum. Nasıl yardımcı olabilirsiniz bi destek atsanız konuya hakim arkadaşlar.

*Bu arada huawei modemi resetleyip root olarak girdiğimde orada 802.1Q'de Vlan ID: 0 ve 802.1P: 1 olarak yazıyor ancak aldığım modem de olan id 0 yapılamıyor sorun burada mı acaba?

Beyler sorun yukarıda yazdığım gibi Huawei de vlan id:0 ancak asus modemde 0 seçemiyorum ne yapmak lazım? Daha eski bir sürümü modeme yüklesem olur mu acaba? versiyon numarası filan bilen var mı?
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bryn06 -- 22 Temmuz 2019; 21:3:30 >

• Merhabalar
    şuan kullandığım modemim
    ASUS DSL N14U router özellikli
    ethernet portlarından bir tanesini WAN portu olarak kullanıyorum
    (wan portu ayarlanmasını ben yapmadım , nasıl yapıldığını bilmiyorum)
    zamanında lüzümsuz komşularım yüzünden (şifre kırıcı programlarla benim neti kullanıyorlardı)
    mac adresi engellemeyi etkinleştirmiştim
    modemin açılış şifresini bilmiyorum (admin , admin şeklinde değil)

sorum şu

modemi resetlersem şifre admin admin şekline dönecek galiba ,
    resetlediğimde WAN portu ayarları iptal olur mu ?

olursa
    bana wan portu ayarlarının nasıl yapıldığını anlatabilecek birileri var mı acaba ?
  • bryn06 B kullanıcısına yanıt
    Vlan id etkinleştirmeyeceksiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Hocam Superonline verdiği 255s modem de root olarak girince açık olduğu ve 0 olması gerektiği gözüküyor. Belki farklı internet sağlayıcılarında değişiklik gösteriyordur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bryn06 B kullanıcısına yanıt
    Evet öyle gözüküyor.Ancak ben kullandım.o kısımları boş bırakınca çalışıyordu.Yani açmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzumsuzdur -- 23 Temmuz 2019; 20:21:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .
  • merhaba arkadaşlar modem alacağım yakın zamanda evde 10 mbit adsl net var almışken vdsl ve fiber desteği de olan bi modem alayım diyorum ne olur ne olmaz ac750 modeli biraz dikkatimi çekti, önceden tplink tdw8961n modeli vardı bu çok ısınıyordu ve o yüzden bozuldu, bide wifiden fazla cihaz bağlanınca kopmalar oluyordu acaba ac750 modeli nasıl kullanıcıların önerilerini bekliyorum teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar modem alacağım yakın zamanda evde 10 mbit adsl net var almışken vdsl ve fiber desteği de olan bi modem alayım diyorum ne olur ne olmaz ac750 modeli biraz dikkatimi çekti, önceden tplink tdw8961n modeli vardı bu çok ısınıyordu ve o yüzden bozuldu, bide wifiden fazla cihaz bağlanınca kopmalar oluyordu acaba ac750 modeli nasıl kullanıcıların önerilerini bekliyorum teşekkürler
  • Merhaba,

Dostlar elimden geldigince arastirdim, yorumlari okudum fakat bendeki sorunu cozemedim. 2 ay oncesine kadar sıkıntısi olmayan Ac-51 artik 2dkda bir interneti kesiyor, 2dk internet var 2dk internet yok. Ben bastan Turknet ten kaynakli dedim fakat internet gittiginde modemin arayuzune wireless ten girmeye calisinca da unreachable hatasi veriyor ve acilmiyor sayfa. Internet gitmis olsa da modemin arayuzune girebilmem lazim diye dusunuyorum, fakat modemdeki sıkıntıyı cozemedim. 2 kere resetledim fakat durum ayni. Brick desem degil, iss desem degil, acaba guncelleme mi yaptim da ondan sonra mi oldu? Zaten eve bir yatmaya geliyorum, onda da bir video/film izleyemiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.

• Arkadaşlar sizlere tavsiyem Asus modemlerden uzak durmanız. Modem arayüzü sürekli çöküyor. Kapatıp açman lazım. Bi süre sonra yine oluyor. Benim modem de kolay ulaşılabilecek bi yerde olmadığı için çok sıkıntı çekiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: husnukiller

Merhaba,

Dostlar elimden geldigince arastirdim, yorumlari okudum fakat bendeki sorunu cozemedim. 2 ay oncesine kadar sıkıntısi olmayan Ac-51 artik 2dkda bir interneti kesiyor, 2dk internet var 2dk internet yok. Ben bastan Turknet ten kaynakli dedim fakat internet gittiginde modemin arayuzune wireless ten girmeye calisinca da unreachable hatasi veriyor ve acilmiyor sayfa. Internet gitmis olsa da modemin arayuzune girebilmem lazim diye dusunuyorum, fakat modemdeki sıkıntıyı cozemedim. 2 kere resetledim fakat durum ayni. Brick desem degil, iss desem degil, acaba guncelleme mi yaptim da ondan sonra mi oldu? Zaten eve bir yatmaya geliyorum, onda da bir video/film izleyemiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.
    1.1.2.3_473 numaralı sürümü yükleyin. En stabil ve diğer sürümlere göre az sorunlu olan versiyon bu.

• Kullanmakta olduğum cihaz DSL-AC750 ve cihazın yayında olan son sürümü 1.1.2.3_674.Bu sürüme güncelleme yaptım ve cihaz brick oldu (hiç şaşırmadım tabi,her zaman oluyordu zaten).

DSL-AC51 modeli için yeni güncelleme çıkmış (1.1.2.3_743).Modemim brick olunca Asus'un sitesinden 1.1.2.3_743 numralı firmware indirip kurtarma modu ile modeme yükledim ve enteresan bir biçimde cihaz açıldı.Şu an için bir sorun yok ama net bir şey söylemek için erken, bekleyip göreceğiz.
  • erdem3113 kullanıcısına yanıt
    Modemi hic akim korumali prizle veya UPS ile denediniz mi? Bende farkli bir modeli var, aldigimda 2 gunde bir konsola erisim saglanamiyor, bir sure sonra wifi baglantilari kesiliyor ve en sonunda da wired baglanti da kesiliyordu, fw guncellemeleri de cozum olmuyordu. Sonra UPS'e taktim ve o gunden beri hicbir sorun yasamadim. Bu da elektrik hattindaki parazit ve gurultulerin sorunlara neden oldugu suphesini arttiriyor.

Genel olarak bu tur bir sorun yasayip akim korumali priz veya UPS'le deneyen oldu mu diye genele de sorayim.
  • Akım korumalı priz kullanıyorum.Sorunun yazılım ile alakalı olduğunu düşünüyorum ben, çünkü fabrika sürümü yüklüyken bir sorun yok ama fabrika sürümü dışında herhangi bir sürüm yüklendiğinde cihaz açılmıyor.4-5 ay güncel yazılım kullandım ve bir gün cihaz brick oldu, sonrada belini doğrultamadı zaten.
  • Uzun süredir yaşadığım hız sorununu sizin sayenizde çözdüm. Türk Telekom'a arıza kaydı açtırmıştım internet hızımın 16 Mbit yerine 5.8 Mbit aldığına dair. Sonra geldi ve İnternet hızında problem olmadığını söyledi. Sorunun modemde olduğunu söyledi. Biraz araştırdım ve sizin konunuza denk geldim. Stabilite ayarlarını dilediğiniz gibi yaptım ve internet gidip geldi. Sonra internet hızım tekrardan 15 Mbit hızına yükseldi. Teşekkür ederim. Elinize sağlık. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanig.

Arkadaşlar asus DSL-AC750 kullanıcısıyım ve bilginize sürüm 1.1.2.3_617'e (şuanki en son sürüme) cihazınızı güncelledikten sonra oyunlarda drop ve lag oluyorsa cihazınızı bi önceki sürüme (1.1.2.3_552 sürümüne) geri yükleyin. Sayabileceğiniz herşeyi yaptım türk telekom'u 6 kere aradım, evdeki line dsl ve telefon kablolarını değiştim, modeme kaç kere reset attım yeniden kurdum, bilgisayarda birşey mi iniyor diye kontrol falanda ettim yok en son modemin sürümünü bi önceki sürümüyle değiştirdim ve düzeldi.

Belli ki modemi yoran birşey var son sürümde fakat ayarlardan kapatılabilen birşeyse ben bulamadım. Sistem günlüğü send addba gibi birşeyle doluyordu sürekli önceki sürüme geçince bu yazılar kayboldu.
    Arkadaşlar bu yazımdan beridir lagı düzeltemedim ve 10 dk önce sorunu sanırım buldum. 5 ghz bandını kullanmayacağım için kapatmıştım. Açtım ve ne lag var ne drop.

• Arkadaşlar Asus n16 kullanıcısıyım modemi aldığımdan beri var bu problem aylardır uğraşıyorum telefonum ile wifi üzerinden twitter aliexpress n11 netflix vs giremiyorum başka cihazlarda sorun olmuyor fakat mobil ile girebiliyorken wifi ile giremiyorum turk telekom kullanıyorum daha önce böyle bir problemle karşılaşan var mı

• asus dsl-n16 ile turknette 35mbit hızı geçemiyorum. turknet - telekom saha ekiplerini gönderdiğinde arıza bulamıyor. ayarlarda bir sıkıntı yok gibi. ne yapmam gerek 75mbit e ulaşmak için(paketim 75mbit)
  • Değerlli forum arkadaşlarım Elinizdeki Power Bank lar ile modeminizi saatlerce çalıştırabilirsiniz. Elektrik kesintisi sizin için sorun olmasın. DC 5volt DC12 volt USB çevirici İle elektrik kesintisi sizi etkilemesin. Bu ürün 1,5$ , 2$. Aliexpress de bulabilirsiniz. Ben farklı alanlarda da kullanıyorum. Eski USB bellek kutusunun içine montajladım. (Daha Güvenli)Arkadaşlarımız için Bilgilendirme olsun.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 12 Ağustos 2019; 15:6:29 >

• 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.