Binbaşı
27 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar, 2 3 ay önce Sony G700 almıştım. 2 hafta önce de vestel 58ua9600 android tv aldım. Aldığım gün iki cihazında arc portuna hdmi ile bağlantı kurduğumda sıkıntısız bir şekilde ses alıyordım. Dolby gibi kaynaklar da çalışıyordu. Bugün ne hikmetse bir anda ses kesildi. İki cihazı da resetledim ve bütün ayarlarıyla oynadım bir türlü ses gelmiyor. Farklı hdmi kablosu denedim düzelmedi. Soundbar btde ve oprikten çalışıyor. ARC ile bağlıyken kontroller tek kumandadan oluyor. Yani cihazlar birbirne bağlı. Şuan hangisinde sıkıntı olduğunu da çözemedim. Sizlerden yardım bekliyorum.

Merhabalar, neredeyse 5 senedir vodafone.net kullanıyorum. Bu zamana kadar çok memnundum ancak online oyunlarda artık çıldırtıyor. Bir kaç ay önce CallofDuty Warzone oynarken farkettim paket kaybını, bana oyunu zehir etti sürekli yüzde 90 paket kaybı yazıyordu ne yaptıysam düşüremedim ve oyunu bıraktım. Şimdi de valorantta aynı sıkıntıyı çekiyorum, Düne kadar normalde 15 olması gereken ping 30du. Ancak bugün itibari ile ping 50 ve paket kaybı saniyede yüzde10 yüzde50 arası değişiyor. Yazın yazlıkta müstakil evimde internet çok kötü olmasına rağmen pingim 15ti. 50mbit internet olan Vodafone.nette en iyi 30 gördüm onu sorun bile saymadım ancak bugün başlayan 50 ping ve yüzde50 paket kaybı çok zorluyor benim. Az önce baktığımda geçen ay taahhütüm bitmiş, Superonline a geçesim var.

Not: Warzone ve Valorantta da VPNle bağlanınca paket kaybı yok oluyor.
2 ay önce yazlığa ikinci internet için millenicoma başvurdum ama başvurmaz olaydım, bu kadar lanet bir firma olamaz. Evde turk.net bağlı 12mbit internet hızı alıyorum. Aynı şekilde millenicom da bağlandı ve hız 4mbit. Gündüzleri internet bağlanmıyor bile. Böyle böyle 2 ayı geçti kaç defa hız sorununu belirttim, arızayı kendileri kapatıyorlar direkt. Bu lanet firma bi de 120lira bağlantı parası aldı. Şuan iptal etmeye çalışıyorum kimseye ulaşılmıyor kaç gündür. BTK ya hem iptal hem de olmayan internet için ödediğim faturalarla alakalı şikayette bulundum 9 gündür cevap gelmedi. Aklı olan 2 katı verir bu firmaya bulaşmaz söyleyeyim.
Merhabalar elimde Zotac 1060 3gb versiyonu var ve bunda boştayken fanların durma özelliği yok. Yabancı bir kaynakta 6gb olup da stopfan özelliği olmayan Zotac karta, stopfan özelliği olan başka zotac kart biosu önermişler. Ancak Zotacın 3gb modellerinin hiç birinde stop fan özelliği yok. Ekran kartı boştayken bile 2000rpm de çalışıyor fanları. Bu işi nasıl çözebilirim. 6gb olan versiyon biosu atmak mümkün müdür? Pek ihtimal vermiyorum. Ama başka bi çaresi var mıdır bunun?
Geçen gün Bursa merkezli CSGO serverı kiraladım 5v5 oyunlar için. 5ping umuduyla giriş yaptım ve ne göreyim oyun içinde pingim 70-90 arası. Csgo Official avrupa serverlarında bile daha düşük geliyor. 10kişi takım olarak servera girdik ve 4 tane türknetli 70-90 pingle bağlanıyor geri kalan 6 kişi diğer sağlayıcılarda ve pingleri 5ms. 10 kişi de İstanbulda yaşıyor. Tracert sonucunu buraya paylaşıyorum

Not: Bursa merkezli başka serverlarda da ping aynı şekilde.

Türk.net e şikayet kısmında yazdım ama yüzde99 çözüm bulunmayacak.

Merhabalar, 2008 model Outback 3.0r aracımız var. 120bin KMdir kullanıyoruz(220binde), babam araç değiştirmek istemediği için aracı iyileştirmeyi düşünüyoruz.
Turbo ve diğer mekanik aksamların güçlendirilmesi nerde nasıl yapılır bilmiyorum. Şuan 245hp, en fazla 350 olacak şekilde yeterli gelicektir.Bunun dışında koltuk derisi yenilenecek dış kaplama yapılacak, frenlerin de değişmesini istiyorum, şuan bile memnun değilim zaten. Yani araba baştan sona değişecek. Sizlerin önerisi nedir?
Merhabalar, telefondaki bi ariza sebebiyle sifir kutuda yeni telefon gonderdi Apple. Cihaz Iphone 7Plus 32Gb. Kutusunu açmadim ve 4400TLlik faturasi var. Ben bu cihazı Appleda yukseltebilir miyim? Üstunu odeyip Iphone XR alabilir miyim?
Merhabalar, sistemimi ryzen 3600 ve x470 aorus ultragaming ile güncelledim 1 hafta önce. Bununla beraber anlık internet kopması yaşamaya başladım. Netflix izlerken arada internet gitti yazısı çıkıyor. Apex oynarken genelde oyun donuyor bazen de direkt internet yok diyip atıyor oyundan. Ama sadece anlık kopma oluşuyor. İnternete hemen girip deniyorum çünkü. Ben problemin anakartta olabiliceğini düşündüm ama nasıl bir çözüm yolu arayacağımı bilemiyorum. 2senedir aynı ekipmanlarla bir sıkıntı yaşamamıştım. Temiz windows kurmadım ancak bütün driverları yükledim, intel Lan driverı dahil. Yardımlarınız bekliyorum.
Merhaba bugün ryzen 3600 ve x470 li sisteme geçtim. HW monitorde farkettiğim bir şey var. 3üncü çekirdekteki sıcaklık anormal yüksek. Sizce bunun sebebi nedir?
Merhabalar, iş yerimizde ürün fotoğraflamak icin studyo kurucaz. Ekipman icin dogru karar vermemiz lazim. Body icin tavsiyeler 5D Mark 4 ten yana. Lens için 50mm lens tavsiye ediliyor ancak model bilmiyorum. 5D Mark fiyati ciddi yuksek. Sizce bu fiyata deger mi? Ya da bizim icin ( asiri profesyonel olmayan) hangi modeli tavsiye edersiniz?
Hakkında
Meslek: Sistemin Kölesi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.780
İkinci El Bölümü Mesajları: 81
Konularının görüntülenme sayısı: 154.978 (Bu ay: 1.185)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 103 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.