Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (9710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.252
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97089709971097119712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yani burda siparişin verildiği tarih değil de gümrükten geçme tarihine bakılır diyorsunuz hocam ?
  • Bu çomarlar gerçekten de büyük resmi görüyorlar çok akıllılar abileri. Süper ülkemizi dış güçlerin elinden kurtarmak için yapılmış bu düzenleme de. Çünkü ülkedeki kaosu ve ekonomik çöküş getiren hükümetin politikaları değil de dış mihrakların oyunları, pis karanlık güçlerin işi hep.
  • Ben bir oyuncu olarak 30€ sınırı beni korsana teşviktir. Korsanı hiç bir şekilde savunmuyorum. Hali hazırda 300 den fazla oyunum var. Bunun vabali inşallah bu işe ortak olan herkesten çıkar.

Saygılar.
  • şu birbirinden çirkin ve rahatsız Columbia ve North Face botların fotolarını atmazsınız artık konuya. Ciddi alıcılar her türlü vergi veriyordu zaten olan beleşçilere al-satçılara oldu. Geç oldu ama güç olmadı devlet çalışıyor
  • Gün birlik günüdür beyler, gün Amazon'u yüceltme günüdür

Amazon'dan yapacak olduğunuz alışverişlerde hiçbir düşüş olmasın, Türkiyedeki kazıkçı firmalara para kazandırmayalım, her alışverişlerimizi lütfen Amazondan yapmaya devam edelim.
  • Com da para kargoya verileceği zaman çekiliyordu.

De ise az önce alışveriş yaptım enpara ile ve hemen çekilmiş. Bir daha ödeme işlemi ile ilgili takibe gerek var mı ?

Bu arada kuru 3.51 küsür almış enpara merak eden varsa
  • 150 euroya çıkma haberi gelince devlete övgü düzmüyormuşuz!!! Devlet vatandaşlarının refahını sağlamak ve geliştirmekle sorumlu. Kimse işini yapıyor diye övülmez. Ayrıca ben salakmıyım amazondan 100 tlye gelen ürünü burdan 200 liraya alayım. Onu yapacak varsa yapsın 100 tl yardım yapsın. Araba , benzin , sigara, alkol , elektronik ürünlerin vergisi zaten yetiyor artıyor. Allah aşkına bu nedir ya ötv'nin kdv'si bile var. Artık bi kulağımızın arkası kalmıştı zaten devlet sağolsun ordan da çocuk aldırıcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noth1nq.

Yani burda siparişin verildiği tarih değil de gümrükten geçme tarihine bakılır diyorsunuz hocam ?

maalesef oyle hocam, acil ihtiyacları hızlı kargoyla alın eger hızlı cıkacagını dusunuyorsanız
  • xX.3B.Xx X kullanıcısına yanıt
    4. sınıf ülkenin yandaş firmasıyla dünyanın en büyük online alışveriş sitesini karşılaştırma dostum. Amazon bunun için büyük işte.
  • KenanK89 kullanıcısına yanıt
    İyi de ne alakası var pek anlayamadım.

Dijital ürünler de mi gümrüğe takılacak yani?

Steam den alacağımız oyunlara vergi mi gelecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artık amazonun bir esprisi kalmadı bence. Dolar zaten 3.5 olduktan sonrada bir esprisi kalmamıştı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 23 Aralık 2016; 3:33:27 >
  • 10 - 15 gun once ucreti cekilip hala yolda olan kargosu amazon yada usps dhl gibi firmalardan bekledigim kargolar var bunlarda bu olaya dahil midir acaba ? Hepsi 79 dolar sinirliydi eski vergi sinirinin altinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruktr -- 22 Aralık 2016; 18:07:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kubati

quote:

Orijinalden alıntı: Dark Brotherhood

quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Ayin 19'unda normal posta ile amazon'dan urun aldim. Parayi cektiler ama urunu hala postaya vermediler. Bu yeni duzenleme bu siparisi etkiler mi? Etkiliyorsa, uzerine gelen vergi ile mantikli olmayacak.

Hocam benim bildiğim bir yasa gelirse öncekileri etkilemez sizin ürünü aldığınız tarih belli , bir sıkıntı çıkmaz

Bir hukukcu olarak acıklıyım, resmi gazetede yayınlanırsa ertesi gün 00:01 de işlemeye başlar ve senin malın gümrükten geciyorsa alırlar vergiyi.

doğru bilgi için saolasın hocam , benim bildiğim yanlışmış

• 31€ ya guitar hero almıştım 2 gün önce dün kargoya verildi ama Türkiye ye girişi henüz gerçekleşmedi. Yeni düzenleme gelene kadar ülkeye giriş yapmazsa gümrüğe geldiğinde vergiyi isteyeceklerdir büyük bir ihtimalle. Ben vergiyi ödemek istemezsen ürün amazona geri gider mi ?
  • yapacak bi şey yok beyler. kim müşteri memnuniyeti için çalışıyor ben buna bakarım. gerekirse 10 dolar fazla verir amazondan alırım. zaten buradaki kazıkçı fiyatlarına denk gelir o şekilde de.
  • Önce bu halk neden yurt dışından alışveriş yapıyor ona baksınlar. €60'ya satılan ürüne burada 800₺ etiket basılıyor ama bu haksız kazanç değil haksız rekabet oluyor. Haram yiyorlar, ricalarla kanun çıkarıyorlar, halkı ezmeye devam ediyorlar ama yol yapıyorlar. Sonunda çıkıp o yollarda yürümek için ayakkabı bile kalmayacak ayağımızda.
  • Üniversitede bir hocam aynen şöyle demişti.

"Burası Türkiye burada ne olacağı asla belli olmaz siz siz olun hemen mezun olmaya bakın"

"Burası Türkiye"
  • quote:

Orijinalden alıntı: FKILIC

Amazon büyük site vergiyi verir yine gönderir. Tr deki siteler gibi değil

Gördüğü .de .com gibi deil inşallah gönderirler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: revoltx

şu birbirinden çirkin ve rahatsız Columbia ve North Face botların fotolarını atmazsınız artık konuya. Ciddi alıcılar her türlü vergi veriyordu zaten olan beleşçilere al-satçılara oldu. Geç oldu ama güç olmadı devlet çalışıyor

9. mesajın hayırlı olsun yeni mi basladınız trollüğe ? aylık gelir falan bilgi verir misiniz ?
  • kubati K kullanıcısına yanıt
    anladım hocam teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 97089709971097119712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.