Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
28 Misafir Kullanıcı, 28 Masaüstü Kullanıcı
260.143
Cevap
2.983
Favori
13.342.751
Tıklama
Giriş
    2658 Mesaj

Maliye hiç uğraşmaz hocam 3-5 lira der ufak rakam der kaale bile almaz.Birde sahibinden.com üzerinden olunca pek bulaşmıyorlar, e-ticaret sitesi diye.Sahibinden.com adamı ve kendini savunuyor çünkü.

İnstagramdakilere bile dokunmuyorlar e-ticaret ortamı olmamasına rağmen.
    |
    |
    Erdo4 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: MacroPhageAB

quote:

Orijinalden alıntı: Erdo4

quote:

Orijinalden alıntı: MacroPhageAB

AMAZON.de'den enpara ile alışveriş yapanlar bi bakabilir mi.

100 EUR gift card aldım, euro ile ödedim.

kartta: AMAZON DE RETAIL AMAZO LUXEMBOURG TR, 107.37 USD, işlem kuru 3.4586 TL -371,35 TL

yazıyor. En para ile konuştum USD çekilmiş dediler. USD kuru iyi güzel ancak 100€=107.37$ (yani €/$) kuru çok kötüden almışlar.

Bu amazonun suçu mu EUR'u USD'ye çevirip çekmiş? Yoksa enparanın mı EUR>USD>TRY şeklinde iki kere çevirmiş?

Bütün orderlarım aynı şekilde .de'de.

Kötü kur görmemişsin sen... Başka banka kartıyla al bakalım 400? den aşağı ödetmezler sana..

Farkındayım o yüzden enparaya başvurup bir buçuk ay bekledim (ilçeye 1.5 ayda geldi). Konu o değil, 2 kur mu atlatıyor merak ettim. Zira düzgün çekseydi o günkü kurdan 366 tl olacaktı, 100€'da 5 tl fark hiç sorun değil.

Euro para cinsi önce çapraz kur yaparak dolara çevrilir, dolar da hesabında ? olarak işlem görür.

€/$ çapraz kur şuanda 1.06 / 1.07 arasında.
    Yaptığın 100€ işlem önce yukarıdaki çapraz kur değeriyle çarpılarak dolar değeri bulunur. Bulunan $ değeri de ? ye çevrilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ASUS Maximus VIII RANGER ║ i7 6700K @ 4.7 Ghz ║ Corsair H100i V2 ║ Corsair Dominator Platinum 16GB DDR4 3200MHz ║ EVGA RTX 2080 Super XC Ultra ║ Crucial MX500 1TB SSD ║ EVGA SuperNOVA 850W P2 Platinum ║ Creative Sound BlasterX G5 7.1 Sound Card ║ Sennheiser HD 598 SR Headset ║ Corsair K70 LUX RGB ║ Logitech G900LG 27GL850 1440p 144hz Nano-IPS G-SYNCCorsair 760T Arctic White Full-Tower

• Yarbay
    10232 Mesaj
    Telefon hizmeti süper yahu. Az önce bir konuşma gerçekleştirdim, beraber gülmeye başladık arayan arkadaşla. Yok böyle bir Türkçe

Forumun hatalarından dolayı özel mesaj gönderemiyorum. Lütfen alıntılayarak ulaşmaya çalışın.
    She cast stars 'cross the hidden lake| Shadowed from the skies | Brilliantly in the twilight | Silver tears of life - Fathoms of hidden seas in | Pearl black oblivion | I see the treasured light | From the dark deep below me - In silence she reaches out | To pull me | The darkness will cleanse my eyes | And hold me
    MyAnimeList MyMangaList TvShowTime
  • Yarbay
    2140 Mesaj
    Kargonun geri dönmesinin riskleri nedir arkadaşlar? Şöyleki, koltuk aldım amazondan, dün sabah saat 9'da yurt içi kargo şubesine geldi koltuk, hala dağıtıma çıkmadı, yurtiçi kargoda bildiğiniz gibi meşhur "geldik ama evde yoktunuz" yalanıyla ürünü gidip teslim almamı isterse 26kg'lık koltuğu taşıyamayacağım için "boşver geri gitsin" modundayım. Böyle bir olayla karşılaşan varmı? Varmıdır bunun bize bir cezası/maliyeti?
    AMD Ryzen7 3800X | Asus Crosshair VII Hero | Asus Strix RTX 2080 O8G | Gskill TridentZ 3600CL15 | Noctua NH-D15 | Samsung 850 Evo 500GB | XPG SX8200 Pro 512GB | Evga 850P2 | Phanteks Evolv X | MSI MAG341CQ
  • Yarbay
    3964 Mesaj

HyperX Savage HX428C14SB2K2/16 Ramler 11 Aralıktan beri Gönderim için hazırlanıyor işin ilginç yanı ürünün stokları bitmiş ve benim teslim alacağım tarih Ara 16-Ara 20 tarihleri arasında teslim edilecek
    |
    |
    Asus Z170 Pro Gaming | ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti 11GB | Intel Core i7 6700K 4.0 Ghz | Corsair Hydro Series H100i v2 240 mm | 2x Noctua NF-F12PWM | 2x Corsair ML140 Pro Rot LED | Hyperx Savage 16 GB 2800Mhz DDR4 CL14 | Corsair 400C Mid-Tower Case
    Evga 650GQ Gold 80+ PSU
    | Samsung 850 Evo 250GB SSD
    Acer Predator XB271HU 1440p IPS G-Sync 165Hz Gaming Monitor
    | WD 1TB
    Corsair K70 LUX RGB | DXRacer Sentinel Gaming Chair | - Logitech G900 Chaos Spectrum | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Razer Firefly Chroma Cloth Mouse Pad | Samsung UE-55MU9000
  • Teğmen
    107 Mesaj
    Columbia ve jack wolfskin derken aslımızı unutmayalım değil mi :)
    https://www.amazon.com/gp/product/B01ACF0PN4/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    Skechers bayan, 9,5 US (39,5-40 numara) 17.52 $

https://www.amazon.com/gp/product/B01AH093SM/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    Bu da go walk 4 bayan, 8.5 US (38,5-39 numara) 23.82 $

Skechersın goga tabanlı gowalk 3 ün bedenleri büyüktü ama ilk ürünün yorumlardan okuduğum kadarıyla tam geliyormuş. Yani kaç giyiyorsak onu almamız iyi olur diye düşündüm. Nitekim ben de öyle yaptım.
    İkinci modeli de goga tabanlı olduğu için küçük aldım 1 numara.
    Öyle veya böyle ikisinden biri olur heralde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi majestece -- 14 Aralık 2016; 14:29:50 >

• Yüzbaşı
    982 Mesaj

Sacmalamis o biraz. Tekrar baglan, o buyuk ihtimalle guncel ya da baska bur fiyattan islem yapti. Gecenlerde aynisi bana oldu, tuttu o gunku tutardan cekti, dedim ki siparislerimden bakabilirsin, sonra tekrar duzeltti, o fiyata cekti.

|
    |
    kalpsiz23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Muhtemelen hocam, fotoğrafları atarım. Aradılar 37€ geri teklif ettiler, dedim düşük bir rakam. 220€luk ürün 2.el diye 37€ az vermeye razı olarak almazdım, sıfırını alırdım. Tekrar arayacaklar, yenisini tedarik edebiliyorsanız gönderin diyorum. Stokta yok diyorlar. Resimleri attım daha net bir fikirleri olsun diye. Unbox videoları izledim normalde çerçevede ve Acer yazısında jelatin olması lazım. Ayaklarda zaten olması lazım da benimkinin üstünde kaykay yapmışlar, ayaklar eski monitör yeni desem o da değildir. Moralim çok bozuldu gerçekten.

Mesela şu 144Hz yazısı da tekrar yapıştırılmış, o da çok belli. Ölü pixel yok ama ışık sızması sorunu çok net var, üstten ve alttan. Bir de şu an net olarak farkediyorum, üstteki renkler daha doygun, aşağı taraf daha açık. Forumun bu sarısına bakıyorum yazarken, üst taraf hardal sarısına yakın, alt taraf açık sarı.
    |
    |
    Fantasticoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4007 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan_34

Maliye hiç uğraşmaz hocam 3-5 lira der ufak rakam der kaale bile almaz.Birde sahibinden.com üzerinden olunca pek bulaşmıyorlar, e-ticaret sitesi diye.Sahibinden.com adamı ve kendini savunuyor çünkü.

İnstagramdakilere bile dokunmuyorlar e-ticaret ortamı olmamasına rağmen.

Sahibinden.com kimseyi savunmuyor. Direk satıcının bilgilerini gittigidiyor da olduğu gibi döküman halinde maliye ye veriyor. Hatta bazen Sahibinden.com sürekli satış yapan kişileri arayıp üyelik verelim size paralı diyor, sen kabul etmeyince seni maliye ye şikayet ediyor kendisi.. Yani çok pis bir firmadır, işine gelmezse şikayet bile ediyorlar.

ASUS Maximus VIII RANGER ║ i7 6700K @ 4.7 Ghz ║ Corsair H100i V2 ║ Corsair Dominator Platinum 16GB DDR4 3200MHz ║ EVGA RTX 2080 Super XC Ultra ║ Crucial MX500 1TB SSD ║ EVGA SuperNOVA 850W P2 Platinum ║ Creative Sound BlasterX G5 7.1 Sound Card ║ Sennheiser HD 598 SR Headset ║ Corsair K70 LUX RGB ║ Logitech G900LG 27GL850 1440p 144hz Nano-IPS G-SYNCCorsair 760T Arctic White Full-Tower
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: opsladio

Hocam pumanin linkini atabilitmisiniz

Buyur kardeşim

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01DUHA7CA/ref=oh_aui_i_sh_pre_o0_img?ie=UTF8&psc=1

Orijinalden alıntı: ibraxi

.

Eğerki anakartın dual destekliyorsa 2 tane 4 takarsan dual olarak çalışır. Çok eskiden sekron sorunları oluyordu dual olarak çalışmıyordu 2 farklı ram. Single olarak çalışıyordu. Ama şuan öyle bir sorun olacağını zannetmiyorum. Eğerki anakartın 10 yıllık falan değilse.

Dual ram ile single ram arasındaki fark şuydu. Dual yani 2 adet satılan ramler aynı seriden ve o seri içindeki en iyi ramler oluyordu. Ve fiyatlarıda tek adet satılan ramlerden daha pahalıydı. Ve üzerindeki seri numaralarını bir birini takip ediyordu. Oc için özellikle bu ramler seçiliyordu. Eskiden böyleydi.

Şuan öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum. Olsa bile aradaki fark % 1 belki binde 1 falandır. O yüzden fiyatı ucuzsa 2 adet single almak çok daha mantıklı. 1 dolarlık farka bile değmez bence dual almak.

Dual single arasındaki farkı belki bilmiyorsun diye yazıyorum. Gerçi sormuşsun ama. Eskiden ramler tek slota takılyordu. Tek slottaki hızı veriyordu. 2 slota taksan bile tek slot hızı akıyordun. Daha sonra dual çıkardılar. SSD lerdeki raid gibi düşün. 2 adet sekron ram takınca ram hızları ssdleri raid yapmak gibi katlanıyordu. Daha sonra triple çıkardılar. 3 ram sekron olarak çalışıyordu. Ama çok fazla bir hız artışı sunamadı ve kaldırdılar. Çok fazla anakart yok o şekilde. Anakartın dual destikliyse ki muhtemelen öyledir. Destekleyen ram slotları farklı renktedir. İki adet ram alıp takmak en iyi verimi almanı sağlar. Tek olarak alınıp takılan ramden çok daha iyi performans sunar. Ayrı ayrı alıp taksanda anakartın onları birbirine senkronlar. Eskiden böyle yapamıyordu. Sekron olayını sen yapıyordun. Anakartının destek sayfasına girip anakartın ile uyum sorunu varmı ona bakman gerekebilir. Çok düşük ihtimal olsada bazı ramler bazı anakartlarda uyum sorunu yapabilir.
    |
    |

• Yarbay
    4007 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: helll_599

HyperX Savage HX428C14SB2K2/16 Ramler 11 Aralıktan beri Gönderim için hazırlanıyor işin ilginç yanı ürünün stokları bitmiş ve benim teslim alacağım tarih Ara 16-Ara 20 tarihleri arasında teslim edilecek

Hiç bekleme... Kargosu beleş ve kdv iniyor diye mecburum yoksa yüzüne bakmam.

• Yarbay
    10232 Mesaj

Son zamanlarda bu tarz problemleri çok görür oldum. Amazon diyoruz falan ama nasıl ürün gönderiyorlar bende anlamıyorum.
    |
    |
    MrCooL_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Forumun hatalarından dolayı özel mesaj gönderemiyorum. Lütfen alıntılayarak ulaşmaya çalışın.
    She cast stars 'cross the hidden lake| Shadowed from the skies | Brilliantly in the twilight | Silver tears of life - Fathoms of hidden seas in | Pearl black oblivion | I see the treasured light | From the dark deep below me - In silence she reaches out | To pull me | The darkness will cleanse my eyes | And hold me
    MyAnimeList MyMangaList TvShowTime
  • Yarbay
    5650 Mesaj
    şu monitörü aldım önceden şimdi tekrar almak istiyorum kargo kapanmış nasıl yaparım

https://www.amazon.de/Asus-VG278HV-Monitor-Reaktionszeit-schwarz/dp/B016AWE3JA/ref=sr_1_14?s=computers&ie=UTF8&qid=1481715334&sr=1-14
    |
    |

Orijinalden alıntı: Meliodas

Ya bu nasıl bir iğrençliktir.Tamam alıp satabilirsiniz.

15 adet ?

3 dolarlık ürün 100 tl ? ? ?

Cidden iğrençlik ya.

Ticâret yapmak, mal alıp satmak ne zamandan beri iğrençlik oldu?

Kişi bir malı alıp üstüne kâr ekleyip satabilir. Devlet 15 tane birden almasına izin vermiş. Bir sıkıntı görmemiş. Adam kurallara uygun davranmış.

Mal artık adamın, malın fiyatını malın sahibi belirler. İsterse bedavaya verir, isterse bin katı fiyat çeker. Bu kimseyi ilgilendirmez. Müşteri malın fiyatını belirleme hakkına sahip değildir. Müşteri kendi cebindeki paraya göre mal ve satıcı seçme konusunda özgürdür. Bu mal sadece bu satıcının elinde olsa, tekelcilik olsa o zaman eleştirin ürünün fiyatını.

Bu mantığa göre 24 saat kazıklanıyoruz biliyor musunuz? Aldığınız 200 liralık parfümün mâliyeti 4 lira. Satışı 200 lira. Giydiğiniz Adidas ayakkabının maliyeti 15 lira, siz 300 liraya alıyorsunuz. Zihninizi açmak için daha uç bir örnek vereyim, kullandığınız telefonun ham maddeleri doğada bulunuyor. Adamlar alıp birleştirip telefon yapıp size satıyorlar. Şu kazıklanıyorum ya da birileri para kazanıyor hissinden vazgeçin. Her ne iş ile uğraşıyorsanız aynı şeyi siz de yapıyorsunuz. En basidinden 5 yıl önce 80 bine mal ettiğiniz evi %10 kâr ile satın da görelim. Niye 400bin fiyat çekiyorsunuz? Çünkü o evin gerçek fiyatı 400 bindir. O evi %10 kâr ile satmak kendinize, ailenize, çocuklarınıza zulümdür, hak çalmaktır.

İnsanlar istiyorlar ki mal ucuza alınmışsa ucuza satılsın, ucuza mal edilmişse üstüne az kâr koyularak satılsın. Peki ölçü nedir? Yüzde kaç koyunca tatmin olacaksınız, yüzde kaç koyunca kazıklanmamış hissedeceksiniz? Her ürünün kâr politikası farklıdır. Bazı durumlarda %1000 koymadan kâr elde edemezsiniz, bâzı durumlarda %1 kâr için yeterlidir.

Bazı insanlar da İslam'da böyle şey olur mu, şöyle olur mu deyip şairlerin sözlerini getiriyorlar. İslâm'da da satıcı malına istediğin fiyatı biçebilir. Alıcı bu fiyattı vermeyi kabul ediyorsa yapılan alışveriş caizdir. Kimsenin zoruna gitmesin. Namaz kılmayan, Allah'a hiçbir ibâdet sunmayan insanların fiyat konusunda canları yanınca hemen işi kul hakkına ve ahlâka sarmaları ne acizlik. Komünist misin Müslüman mısın?

Biri facebookta takılıp çizgifilm seyrederken diğeri ekmeğinin peşinden koşmuş. Ürünü takip etmiş. Fiyatını gözetlemiş. Kâr elde edebileceğini anlayınca kendi cebinden alıp şimdi satışa sunmuş. İlân açmış, müşterilerle iletişim kurmuş, paranın hesabına yatmasını beklemiş, ürünü kargolamış ve parasını kazanmış. Helal hoş olsun.

Sen indirimi yakalayamadın mı? Adamla iletişime geçip bütçeni sunarsın. Adam kabul ederse Allah razı olsun dersin alırsın. Kabul etmezse de hayırlı işler diler başka ürüne/satıcıya yönelirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 14 Aralık 2016; 15:12:28 >

Nereden bileceksin hak sandığın şeylerin koca bir yalan olduğunu? Ve nereden bileceksin yüz çevirdiğin şeylerin aslında hakkın ta kendisi olduğunu?!...

• Yüzbaşı
    873 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: expulse

quote:

Orijinalden alıntı: Meliodas

Ya bu nasıl bir iğrençliktir.Tamam alıp satabilirsiniz.

15 adet ?

3 dolarlık ürün 100 tl ? ? ?

Cidden iğrençlik ya.

bu tipleri şikayet edebileceğimiz bir yer var mı? nasıl kanıtlanır amazondan aldığı? şikayet etsekte ürünler gönderilmediyse iptal etseler

Maliye bir şikayet yolu ama amazon'a da isim ve ekran görüntüsü ile şikayet ederseniz,bundan sonra alışveriş yapmasınıda engellemiş olursunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    3896 Mesaj
    SanDisk SSD PLUS 240 GB SSD
    Vergi düşünce 54,61€ oluyor. 203 TL civarına geliyor vatanda 270 TL
    Ürün adı yanlış yazılmış. 240GB için geçerli fiyat.

https://www.amazon.de/gp/product/B01F9G43WU
    |
    |

Bu renk olayı TN panelin mi halt yemesi acaba? 5 senelik monitörde bile bu kadar fark olmazdı, azcık açı değiştiriyorum renkler acayip değişiyor.
    |
    |
    MrCooL_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bende öyle bütün parçaları burdak aldık 1 ram kaldı almadığımız gelsede baksak ekmemize
    |
    |
    Asus Z170 Pro Gaming | ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti 11GB | Intel Core i7 6700K 4.0 Ghz | Corsair Hydro Series H100i v2 240 mm | 2x Noctua NF-F12PWM | 2x Corsair ML140 Pro Rot LED | Hyperx Savage 16 GB 2800Mhz DDR4 CL14 | Corsair 400C Mid-Tower Case
    Evga 650GQ Gold 80+ PSU
    | Samsung 850 Evo 250GB SSD
    Acer Predator XB271HU 1440p IPS G-Sync 165Hz Gaming Monitor
    | WD 1TB
    Corsair K70 LUX RGB | DXRacer Sentinel Gaming Chair | - Logitech G900 Chaos Spectrum | HyperX Cloud II Gaming Headset Red | Razer Firefly Chroma Cloth Mouse Pad | Samsung UE-55MU9000
  • Yüzbaşı
    995 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kaybolanpena

https://www.amazon.com/gp/product/B01578ZK9A/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

ASUS ROG GL752VW-DH71 almıştım ağustos ayında. Şimdi ekranın kenarlarında açıklıklar oluştu ve ekrana 4 kenardan beyaz ışık vuruyor. Garantiye göndermek için ne yapmalıyım? Asus fatura istiyor ancak faturaya sahip değilim. Amazondan alınan ürün için Asus'ta garanti süreci nasıl işlenir?

Yardımcı olursanız memnun kalırım, teşekkürler.

Merhaba,

Aldığınız ürünün Amazon.com 'dan siparişler kısmından bulun. Orada Invoice yazan kısma tıklarsanız elektronik faturasını görmeniz lazım

sağlıcakla
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.