Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
68 Misafir (5 Mobil) - 63 Masaüstü5 Mobil
260.293
Cevap
2.943
Favori
13.389.398
Tıklama
Giriş
    1371 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: Caunian

CW sorunu çok yüksek fps değerlerinde ortaya çıkıyor. Mesela bir oyun açtınız ve asıl oyun başlayıncaya kadar birtakım videolar, jenerik vs oluyor. Bu esnada kartın ürettiği fps 700-1000 civarına çıkabiliyor. Bu fps değerlerinde CW ortaya çıkıyor. V sync açıldığı zaman bu oyun başı, ortası yada sonundaki videolar da ekran tazeleme hızına eşitleniyor ve CW ortadan kalkıyor.

Ekran tazeleme hızı 60, 120 yada 144 hz olan bir sistemde ekran kartının çok daha yüksek fps değeri üretmesinin bir anlamı yok. Çünkü fazladan üretilen fps ekran tarafından zaten gösterilemiyor. Yani ekranın tazeleme hızı ile sınırlısınız.

Yüksek performanslı kartlar en yeni ve yüksek donanım gerektiren oyunları oynamayı olanaklı kılıyor. Ekran kartı yeterince güçlü değilse ve oyun ayarları yapıldıktan sonra monitörün tazeleme hızından daha yüksek miktarda fps üretemiyorsa V sync ayarını açmaya zaten gerek yok. Bu durumda Vsync daha da kötü sonuçlar verebiliyor.

''Ekran tazeleme hızı 60, 120 yada 144 hz olan bir sistemde ekran kartının çok daha yüksek fps değeri üretmesinin bir anlamı yok. Çünkü fazladan üretilen fps ekran tarafından zaten gösterilemiyor. Yani ekranın tazeleme hızı ile sınırlısınız. ''

Böyle birşey yok, ben 60hz monitorde 80FPS-150FPS-250FPS'yide ayırt edebiliyorum.

1000 TL verip ekran kartı alıyorsunuz ama cw var diye fps sınırlıyorsunuz iyimiş, şu cw ve 3,5gb sorunu amd kartlarda oslaydı ortalık yıkılırdı ama nvidia olunca bu rezilliğe kimseniin sesi çıkmıyor. Üstelik son kullanıcı bu durumu eleştirceğine, fps sınırlarsın gibi trajikomik bahaneler üretip körü körüne nvidiyı savunuyor.

Fizik kurallarina gore algiliyamaman lazim algiliyorsan tebrikler. Ama bazi oyunlar 60fpsde akici degil 150 cikinca akici hale geliyor senn algiladigin fark odur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Er
    5 Mesaj

Nvidia'yı savunmak gibi bir amacım yok. Evet CW ve 3,5gb Vram sorunları olmayan bir 970 olsa daha iyi olurdu. Yinede bu, 970'in hala çok başarılı bir kart olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu kartla aynı segmentte başarılı yorumlar alan AMD R9 390 var. İlgilenenler araştırabilir.
    |
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: Ahbârî

güzel bir gaming laptop önerebilecek var mı? biraz az model gördüm ben ama gözümden kaçan olmuştur elbet. belki amazondan ucuza denk gelir.

İlk sayfadaki ASUS'a baktınız mı ? 999 usd olan.

bulabilirsem bakayım hocam :)

edit : baktım hocam. 17.3 müş. 15 inç arıyordum ama bulamazsam düzgün bişey 17 lere de bakarım. ilk sayfada asus un altındaki msi da artık gönderilmiyor. birçok laptopları gelmiyor tr ye. hüzünlendirici...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahbârî -- 19 Şubat 2016; 16:27:47 >
    |
    |

Bence bilgi vermemek daha dogru. Takibe alabilirler bundan sonrasi icin.

|
    |
    innocent_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bugüne kadar 6 farklı kulaklık kullandım. Sırasıyla; G430, G930, H1500, Cloud II, H2100, Kraken Pro ve son olarak bugün elime ulaşan Gamecom 780.

Fiyat baz alınarak 3 farklı kategori de değerlendirme yapılacak olursa;

Malzeme kalitesi: H2100, Cloud II

Konfor, Rahatlık: Cloud II, Kreken pro, G430

Ses Kalitesi: TARTIŞMASIZ Gamecom 780

Yukarı da saydığım 6 kulaklık arasında açık ara en iyi sesi veren kulaklık. Özellikle de 7.1 açık şekilde oyunlarda çevresel sesi çok çok iyi veriyor.

Sırf 25$ a düştüğü zaman merakımdan aldım kulaklığın bana toplam maliyeti kargo dahil 25$ oldu. Bugüne kadar aldığım en ucuz fakat ses kalitesi en muazzam kulaklık.

Gamecom 780'in + ve - lerini sıralayacak olursak;

+ Fiyatının ötesinde ses kalitesi

+ Kulaklıktan uğultu, cızırtı, hışırtı tarzı sesler gelmiyor (bu sesler özellikle H2100 ve H1500 de çok var)

+ Kablosu G430 ve H1500 gibi rahatsızlık verici derecede uzun değil. Sırf bu yüzden G430 u satmıştım.

+ Kafa bandı ve kulaklık padleri gayet güzel yumuşak ve terletmeyen bir malzemeden yapılmış.

- Malzeme kalitesi çok iyi değil. Hor kullanan arkadaşlar çabuk yıpratacaktır.

- Bir Cloud II yada Kraken Pro kadar konforlu değil fakat rahatsız edecek şekilde kötü de değil.

- Kablosu Sleeve olabilirdi.

- Software yazılımında 7.1, 5.1 ve steero tarzı geçiş yok. Sadece Dolby etkin/kapalı var. Ayrıca benim için hiç önemli olmasa da ince equalizer ayarları yok. Sadece 2 mod var -Oyun/Film modu ve Müzik modu (bu seçenek herkes için eksi olmayabilir)
    ❖ Ryzen 5 3600 @4.2ghz ❖ XFX RX5600 XT Thicc II Pro ❖ ASUS B350 Prime Plus ❖ Gskill Ripjaws V 16GB 3333mhz ❖ ACER XF240H 144Hz Freesync ❖ XPG XS8200 Pro 512GB ❖ Crucial BX100 240GB ❖ WD 2TB Blue ❖ Corsair 300R ❖ Corsair VS650 80+ ❖ Asus TUF M3 7000DPI ❖ Hyper X Cloud II ❖ Razer Goliathus XXL ❖

• Yarbay
    7041 Mesaj

vergi altına hiç düşmedi min. 90 dolar'ı gördü o da bf,cyber monday ve yılbaşı indirimlerinde onun dışında 99-130 dolar arası fiyatlarda şu anda 99 dolardan satılıyor bence parasının hakkını veren çok kaliteli bir psu serisi EVGA'nın B2,G2,P2 serileri EVGA'nın bu modelleri jonnyguru.com'da çok tavsiye edilen psu'lardan
    |
    |
    No Way Out kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Psnid : mutevaziadam
  • Yarbay
    2452 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Salvoo

Sürekli hangi kulaklığı alayım tarzında kafası karışan arkadaşlara biraz yardımcı olayım.

Bugüne kadar 6 farklı kulaklık kullandım. Sırasıyla; G430, G930, H1500, Cloud II, H2100, Kraken Pro ve son olarak bugün elime ulaşan Gamecom 780.

Fiyat baz alınarak 3 farklı kategori de değerlendirme yapılacak olursa;

Malzeme kalitesi: H2100, Cloud II

Konfor, Rahatlık: Cloud II, Kreken pro, G430

Ses Kalitesi: TARTIŞMASIZ Gamecom 780

Yukarı da saydığım 6 kulaklık arasında açık ara en iyi sesi veren kulaklık. Özellikle de 7.1 açık şekilde oyunlarda çevresel sesi çok çok iyi veriyor.

Sırf 25$ a düştüğü zaman merakımdan aldım kulaklığın bana toplam maliyeti kargo dahil 25$ oldu. Bugüne kadar aldığım en ucuz fakat ses kalitesi en muazzam kulaklık.

Gamecom 780'in + ve - lerini sıralayacak olursak;

+ Fiyatının ötesinde ses kalitesi

+ Kulaklıktan uğultu, cızırtı, hışırtı tarzı sesler gelmiyor (bu sesler özellikle H2100 ve H1500 de çok var)

+ Kablosu G430 ve H1500 gibi rahatsızlık verici derecede uzun değil. Sırf bu yüzden G430 u satmıştım.

+ Kafa bandı ve kulaklık padleri gayet güzel yumuşak ve terletmeyen bir malzemeden yapılmış.

- Malzeme kalitesi çok iyi değil. Hor kullanan arkadaşlar çabuk yıpratacaktır.

- Bir Cloud II yada Kraken Pro kadar konforlu değil fakat rahatsız edecek şekilde kötü de değil.

- Kablosu Sleeve olabilirdi.

- Software yazılımında 7.1, 5.1 ve steero tarzı geçiş yok. Sadece Dolby etkin/kapalı var. Ayrıca benim için hiç önemli olmasa da ince equalizer ayarları yok. Sadece 2 mod var -Oyun/Film modu ve Müzik modu (bu seçenek herkes için eksi olmayabilir)

Ses kalitesi h1500 ün gamecom 780 den bir miktar daha iyi gelmişti bana. Ama çevresel sesler ve ses kalitesi gerçekten fiyatına göre muazzam gamecom 780 de. Ben cloud 2 ile kendi ayak sesimi bile zor duyuyordum.

H1500 mü daha kaliteli ses veriyor sizce çevresel ses te gamecom 780 mi ? H1500 gamecom 780 e göre kulağı daha az acıtıyor. H1500 daha rahat geldi bana.
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |

• Yarbay
    3301 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Genede sen bu lafımı unutma, ileride zengin olduğumu anlayınca mesajı yolla bana zenginliğin derecesine göre alüminyum alırım bakarsın, bende söz senettir.

bir kez daha teşekkür ediyorum mahçup ettim kardeşim, Allah hepimize hayırlı bol kazançlar nasip eder inşallah
    |
    |
    AMD Ryzen 9 3950x // Asus ROG Crosshair VIII Formula // Gskill Trident Z Neo 4x8GB 3600C16 // Asus ROG Strix RTX 2080 OC // Samsung 970 Evo 1TB NVMe // Asus ROG Ryujin 360 // Asus ROG Thor 1200P // Asus ROG Strix Helios // Phanteks Halos Digital // ASUS ROG Spotlight // Asus ROG Strix XG35VQ // Asus ROG Delta // Asus ROG Chakram // Asus ROG Balteus // Asus ROG Throne Qi // Asus ROG Aura Terminal // Asus ROG Strix Flare // Philips HUE Ambient Kit // Logitech Z906 // DXRacer King Series
    |
    Apple iPhone 11 Pro Max 256 Gb Midnight Green
    VCDS Hex-Net Pro Unlimited /\ Vag Can Pro / Kline + VIM
    |
  • Yarbay
    4088 Mesaj

Ben de çok memnunum gamecomdan. Sanalmarketimden almıştım.

|
    |
    Salvoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: :S

Logitech klavyelerinin çoğunda logitech global tr tuş takımı yolluyor. Tr tuş takımı olmayan klavyeleri alanlarda genellikle 10 parmak- bakmadan klavye kullandıkları için sıkıntı yaşamıyorlar.

Ama bunları yorumlamadan alan ve 10 parmak bilmeyen kişiler zorluk çekiyorlardır.

tuş takımından kastınız takıp çıkarılan tuşlar olduğu için yerine tr tuşlarımı koyuyoruz acaba?

atıyorum alabileceğimiz tr tuş takımı olan fiyat performans bir logitech klavye varmıdır acaba.

Guild Wars 2: Zaris.5076
  • Yüzbaşı
    404 Mesaj

Zaris L4D zaris misin
    |
    |
    Zaris kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
  • Yüzbaşı
    421 Mesaj
    Arkadaşlar bu linteki :http://www.amazon.com/gp/product/B00JVCCCN6?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00

Saat elime bugün ulaştı ancak saatin o günleri gösteren oku çıkmış yerinden ne yapabilirim ayırca canlı destekle iletişim kurmamda yardımcı olabilecek var mı ?
    |
    |

Eline koluna sağlık kulaklık almak isteyenler için süper bir şey olmuş.
    Murat hocam. Artık şu ilk sayfaya koy. İndireme giren saatler başlığı gibi yeni bir konu aç oyun için ekipman bölümü diye karşılaştırmalı alanların yorumlarını koyarsın millet ona göre alır. Burda sayfalarca yorumlar yazan var bu 2 kulaklık arasında hangisi iyi diye yazmaz sayfa dolmaz burayı da takip etmesi güçleşmez.

|
    |
    Bahsedilenler: MühendisMurat , Salvoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Bluepower

15'inde sipariş verdiğim PNY ssd hala shipping soon yazıyor para da çekilmemiş.

pny ssd ler 22 ya da 24 ünde stoğa girecekti eğer o aralar stok bittiğinde ama sistem güncellenmediğinde aldıysanız stoğu bekliyorlardır.
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.
  • Yarbay
    5955 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jasonu

Zaris L4D zaris misin

l4d zarisim tabi başka zarismi var
    |
    |

Guild Wars 2: Zaris.5076
  • Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 6 saat 36 dakika kadarı kaldı.
    7 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

15'inde sipariş verdiğim PNY ssd hala shipping soon yazıyor para da çekilmemiş.

pny ssd ler 22 ya da 24 ünde stoğa girecekti eğer o aralar stok bittiğinde ama sistem güncellenmediğinde aldıysanız stoğu bekliyorlardır.

Büyük ihtimal öyle oldu 22'sinde stoğa gelecekmiş bakalım gösterdiği arriving tarihine kadar elime geçecek mi.
    |
    |

Orijinalden alıntı: spawn1984

Selamlar arkadaşlar,

Amazon ile chatte konuştum ancak 29 Şubat'a kadar olan kampayanın bana bittiğini söylediler. Ne derece doğrudur ?

Hello,
    Here's a copy of the chat transcript you requested:

Initial Question: Dear Sir/Madam,

I want to participate your promotion which was valid till 29 Feb 2016 50$ gift card + 10 $ bonus but the website says : Unfortunately, you are not eligible for this offer.

04:59 AM PST Jonathan(Amazon): Hello, my name is Jonathan. I'm here to help you today. first may I have the link in our website were it shows that the offer is available until Feb 29th please
    05:00 AM PST ali: Sure let me check it
    http://www.maximizingmoney.com/shopping/amazon-gift-card-promotion/
    05:01 AM PST Jonathan: ok but that is not our website, that is an external website, if that offer does not appear in our website, it means that is not valid,if you like I can send this request to our gift card team since it's up to them to approve it
    05:02 AM PST ali : I see, but I can share your link also
    http://www.amazon.com/b/?_encoding=UTF8&camp=1789&creative=9325&linkCode=ur2&node=11158618011&pf_rd_i=20&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_p=2089433602&pf_rd_r=0QVP1SKMDSVY75AC3CH4&pf_rd_s=short-ad-4&pf_rd_t=701&linkId=OFFDLA4QXROHYVV3
    05:03 AM PST ali : This link shows that there is a promo but I can not have it, but more than hundred of my friends get this promo
    05:03 AM PST Jonathan: yes, but the offer is not available at the moment, that is why you are getting that message, as I mentioned, the offer has to be advertised in our website, external websites tent to make up lots of offers, allow me a moment to send the request to our Gift card team
    05:04 AM PST ali : Thank you Jonathan
    And will your gift card team send me a gift card or sth like that or a code for 10 $ discount ?
    05:06 AM PST Jonathan: no, this offer was valid before, but not anymore, they will co0ntact you with more details about this offer, if they decide to approve the $10 credit after you purchase the $50 GC they will let you know since they are in charge of the GC promos in our website, hold on while I escalate this request
    05:06 AM PST ali : Okay thank you, so I need to first buy the gift card and then wait for their email right ?
    05:07 AM PST Jonathan: hold on please
    05:08 AM PST ali : Sure take your time
    05:11 AM PST Jonathan: thanks for holding, I sent this request to our Gift Card team, expect an email within 24 hours about this GC offer request, they will give you instructions to follow in regards this request, besides escalating this case with the proper team, is there anything else that I can do for you?
    05:12 AM PST ali : For now that is okay Jonathan, keep up the good work, I appriciate it. Have a good one...
    05:12 AM PST Jonathan: My pleasure , Thank you so much for giving me a chance to help you today and talk to you, Once again my name is Jonathan, Enjoy the rest of your day.

Burdaki vurgunun sebebini çözemedim ben .

Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,308
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.