Şimdi Ara

TR de İlk Defa Donanımhaberde Steelseries İkari Optik Mouse İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön siparişle Steel'ın kendi sitesinden aldığım mouse bugün elime ulaştı ilk izlenimleri ekliyorum. Daha ayrıntılı inceleme ve yorumlarımı yakında eklerim.

Özelliklerini kısaca yazmaya çalışacağım:
    - Frames per second: 6.500

- Inches per second: 40

- Counts Per Inch (CPI): 400 - 1600

- Akselerasyon: 15 G

- Düğme sayısı: 5

- Kordon: 2 m / 6.5 ft (üstü G5 deki gibi sarılı-örülü)

- Polling: 1000Hz

- Kaldırma mesafesi: 3,5 mm

- CPI high/low indicator

- Altın kaplama USB connector

- Temas noktaları genişletilmiş ve kayganlık için sürtünme optimize edilmiş

- Sürücüye gereksinimi ortadan kaldıran ve LAN turnuvaları için ideal olan tak-kullan özelliği

- Ölçüleri: 130 mm x 83 mm (5,1 x 3,3in) - yükseklik 36 mm

Mouse'nin kutusu sade. İçinde sadece program cd'si, kısa bir kılavuz var, sürücüye gerek yok.

Mouse'nin kendisi de sade ve gösterişsiz. Ele çok iyi oturuyor. Elim küçük olmasına rağmen sorun olmadı.

kullanınca düşüncelerimi daha ayrıntılı yazarım.
    Mouse nin geliştirilmesi içim dünyadaki önemli takımlardan oyuncularla tartışılıp denemeler yapılmış. Tutuş şekillerine en uygun dizayn bulunmaya çalışılmış.
    Katkıda bulunan oyuncular:

Orijinal Fotoğraflar:

Çok kullanılan oyuncu mouse lar ile kıyaslamalı fotoğraflar:

Ele oturuşu

Yandan kıyaslamalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertiqo -- 2 Aralık 2007; 0:16:14 >

• 3.5 mm yüksek bir değer kaldırma için. mouse da çok amatör duruyo
  • Dpi ayarı programdan filan mı? Mousenin altında dpi değeri yazıyor mu normaldede ve mousenin sol kısmında high low var onlar mı dpi için şekil olarak rahat olur ele oturur gibi geldi. Ama yinede g5
  • Bilek içinde iyi duruyor oyuncular için iyi bir seçim.Güle güle kullan
  •  TR de İlk Defa Donanımhaberde Steelseries İkari Optik Mouse İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin.K -- 27 Kasım 2007; 17:37:55 >
  • 3.5 mm lift off dediğimiz şey ise bence de fazla, bileği yorar zaman kaybettirir.
    fiyatı nedir?
  • DPİ yerine CPİ (counts per inch) ayarlamasına geçilmiş. Ayarı üzerindeki tuşla yapılıyor ve sol yan alttaki ışıklarda bunu gösteriyor. Kutuda gelen CD de program var ama sürücüye gerek yok. Ayarlama olarak CPİ seçenekleri verilmiş (400-800, 400-1600 ve 800-1600 seçenekleri var). Bunu yaptıktan sonra hafızasına alıyor ve hangi bilgisayarda kullanırsanız kullanın farketmiyor. Ayrıca tüm optik mouse lerde optik düzeltme denen şey var. Yani siz tam düz hareket çizmeseniz bile o siz düz çizmişsiniz gibi algılıyor. Bu mousede bu azaltılmış.

Son olarak bu akşam yaklaşık 4-5 saat Counter Strike; S oynadım ve %20 ye yakın performansa artışı var diyebilirim rahatlıkla. Özellikle Colt kullanmak çok daha zevkli geldi...:)
  • kaç para kardeşim?
  • ayhan abi hayırlı olsun sonunda buldun mauseni dayımın şimdiye kadar kullandığı mauseler : A4techx7-razer baracuda- razer deatader - intelli 3.0black-intelli 1.1 A- g5 - g7 - mx200 - başka var mı hatırlamıyom bi bu kadar da mause padi

fiyatı kargo dahil 78 dolar felan!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 28 Kasım 2007; 15:08:08 >
  • Gerçektende sonunda buldum yeğen G5, intellimouse falan hikaye.
    fiyat 79 dolar kargo dahil. lazer versiyonu daha pahalı sanırım.
    kullandığım mouse lar: razer diamondback-razer deathadder-intellimouseexplorer 3.0 black-logitech mx300(EMEKTAR HALA KULLANIYOM)-logitech g5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertiqo -- 28 Kasım 2007; 21:25:30 >
  • Lazer versiyonuna gerek yok zaten. Kesin bi sorunu çıkar eminim yani çıkmazsa diğer mouse firmaları üretimi bırakır . Biraz ucuzlasın bende buna geçicem..
  • adam a4 mouse kullanıyo bi de amatör duruyo demiş tam komedi
    quote:

Orjinalden alıntı: Photocromic

3.5 mm yüksek bir değer kaldırma için. mouse da çok amatör duruyo
  • Bir farenin ne kadar amatör olduğunu fiyatı mı belirliyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mderdem

adam a4 mouse kullanıyo bi de amatör duruyo demiş tam komedi
    quote:

Orjinalden alıntı: Photocromic

3.5 mm yüksek bir değer kaldırma için. mouse da çok amatör duruyo

ne alakası var bu işler paraya bakar bende ms 3.0 dan razer a çoğu mouse u kullandım şimdi parasızlıktan A4 kullanıyorum ama lift off dan oldukça şikayet ediyorum. Bu ne demek oluyo ?
    Lift off u büyük mouse iğrenç bişey ister A4 olsun İster Razer olsun, ki razer larda böyle bir sorunla karşılşamadım henüz :D

Gereksiz bir mesaj atmışsın...

• lift off hiç sorun olmuyor birkaç gündür kullanıyorum. Razer ben de kullandım okuduysan yazıyo yukarıda (razer deathadder de kullandım :)). Bu işlerin para ile ilgisi yok bende biliyorum. Önemli olan özellikleri. Senin kullandığın mouse yi ben de kullandım biliyorum nasıl olduğunu emin olabilirsin. Fare yi geliştiren steel ve onlar amatör işi yapmazlar. Bilen biliyor... Para ile olsa tüm profesyoneller logitech kullanırdı. Özelliklerini linkten inceleyebilirsiniz. görünüşü şaşalı olmayabilir. Ama daha öncede dediğim gibi kontrolü mükemmel bi mouse. Anlamak için kullanmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertiqo -- 1 Aralık 2007; 16:41:49 >
  • ben webcamden gördüğüm kadarıyla harika bi cihaz kendim g5-g15 kullanıyorum çok mutluyum ama kurban bayramında steele geçebilrim çünkü dayımı görcem ve mausesini!

hocam biz amatör cihaz almayız çünkü çoğunu kullandık(kullandıklarmızda müze bile kurulur) işin uzmanları steelde toplanmış onlar her türlü oyun donanımda en iyisini biliyolar tartışmaya gerek yok die düşünüyorum!
  • http://hardware.gotfrag.com/portal/forums/thread/317569/

ingilizce biliyorsanız, bu sayfayı okumadan bu mouse u almayın...
  • Ben mouse yi kullanıyorum onlar ise kullanmadan yorum yapmışlar. Bu mouse için 15 ay adamlar dünya çapındaki oyuncularla birlikte çalışmışlar ve tutuş ve oynayış şekillerine göre en uygun tasarımı yapmaya çalışmışlar. Ayrıca mouse ayaklarını da unutuyosun (1mm desen-2.5 mm olur) lift off a takma bu kadar emin ol sorun olmuyor ben de low sens oynuyorum. 400 dpi 3.8 sens kullanıyorum ve hiç sorun olmuyor.

burdaki listedeki oyuncuların görüşleri daha değerli gibime geliyor.
    Takılıp kalma lift off a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertiqo -- 2 Aralık 2007; 0:06:41 >

• Genel hatları a4tech'e benziyor.Bizim siteyede fragla.com gelince incelemesi yazılacak.Bİrde merdem deathadder ile ilgili konuşalımmı ??
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.