Şimdi Ara

Tp link vr2800 nasıl sizce (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vr2800 ile keenetic extra dsl arasında kalmışken aklım tekrar extra dsl e gitti peki ya sizce hangisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eko.ekrem E kullanıcısına yanıt
    valla ben VR2100 aldım geçtim VR600 ile VR900 arasında yenilenmiş hali bu saatten sonra Mesh desteksiz bişi almazdım Gigabit LAN olması gerekiyordu şuanlık memnunum kalkıpta bir AC Modem içinde 1000 TL üstü de vermem Wifi6/6E çağında iken o yüzden VR2800 yada benzer 1000 TL üstü modemlere asla yönelmemek lazım. zaten son çeyrekte Wifi6 modemler gelir orada da şöyle olacak Wifi6E Routerlar 2021 de üst segmentten başları ki açılışı ASUS yaptı 2021 ikinci yarıdan itibaren orta seviye modellere Wifi6E gelir benzer zamanlarda da Wifi6 tarafına modemler gelmeye başlar onlarda ilk başta 6 ghz bant olmaz haliyle.

Mesh desteği istememin en büyük nedeni ileride Wifi6E router eklemeyi düşünüyor olmam ki alınabilir seviyede ürünler piyasada olsun 2022 gibi bir router eklemek gerekecek yeni cihazlar yüzünden.

kullandığınız modemin marka/modeli nedir oradan gidilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 16 Eylül 2020; 1:3:13 >
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    Hocam peki vr2100 e ne dersiniz ? Ben evimde sorun olmadan kullanabileceğim bir modem istiyorum. Şuan zyxel marka iss nin vermiş oldugu bir modem var. Kullanım senaryom akıllı tv surekli baglı olucak 2 cep telefonu bir mi box bir ps4 bir kactanede misafir . Cogunlukla 3 cihazı gecmez

• eko.ekrem E kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ederim düzgün kurgulanmış bir modem zaten bildiğimiz VR900 kasası içinde geleneksel tasarım sadece içi ile oynanıp modern hale getirilmiş içerisinde Econet EN7516G var deniyor detaylıca göremedim bunu 900 mhz de çalıştığı söyleniyor bu yonganın 128 MB RAM ve ROM var deniyor yavaş değil akıcı çalışıyor bendeki kullanım senaryosu şu Desktop gaming pc de intel AX200 m2 kart eklemesi yaptım ki öncesinde bu kart 8260 AC idi oturma odasında HTPC mevcut intel 8260 ona geçti arada macbook pro yada standart notebook oluyor işim gereği RDP ile bağlanıyorum sistem desteği için Xiaomi nin IP kamerası bağlı oturma odasında eski nesil philips tv kendi odamda LG Webos TV bağlı netflix ve Spotify açık 2 telefon bir iPad bağlı ve komşunun eşin dostun onarıma gelen cihazları vs oluyor yoğun senaryo denebilir şuana kadar bir problem çıkarmadı 1 haftadır aktif kullanıyorum şuan için AC nin en pişmiş modemi olduğu için aldım yukarıda da belirtmiştim sonraki hedef Mesh uyumlu Wifi6E router ile genişletmek.

ISP den alınan eski nesil bir modem varsa değişim gerekir anca son zamanlarda Turknet in verdiği VMG8623-T50B ise zaten yonga bazında aynı onda anten 2x2 olduğu için 867 Mbps bunda 4x4 anten olduğu için 1733 Mbps USB3 olması disk vs bağlayıp Media Server a dönüştürmek için artısı

yakın zamanda VR400 de yenilenecek C80 Rouer çıkmıştı geçtiğimiz aylarda o kasa ile gelmiş olacak VR600 de bir değişiklik yok şimdilik ama VR2100 geldi diye stoklar bitince bence devamı gelmez VR2100 gelmeden eldeki VR900 stoklarını bitirmeye çalıştılar ve VR900 genelde yok Qualcomm yongalı VR2600 çok önceden kalkmıştı sonra VR2800 geldi.

velhasıl TP-Link ürün gamınde VR400 - VR2100 - VR2800 AX Modemler öncesi satışta olacak ürünler en yenisi ve orta hallisi VR2100
    Çok teşekkür ederim hocam okadar ayrıntılı anlattıgınız icin 2100 ile yola devam ozaman

vr600 de kalkar mı yakın zamanda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

vr600 de kalkar mı yakın zamanda?
    VR600 için net bilgi yok ama VR400 yenileneceği için ve VR2100 de geldiği için 2021 de bulunmayabilir. zaten 2021 den itibaren Wifi6 modemler hayatımıza girmeye başlar o yüzden AC ürün sayısı azalır.
    VR400 yenilenirse Vr600 e denk olur gibi özellikleri.
    2021 o zaman modemler için hareketli geçecek gibi.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

VR400 yenilenirse Vr600 e denk olur gibi özellikleri.
    2021 o zaman modemler için hareketli geçecek gibi.
    Teşekkürler.
    VR400 v3 olarak geliyor yeni kasa ile MU-MIMO ve OneMesh eklenmiş böyle olduysa zaten VR600 yenilenmez
    https://www.tp-link.com/en/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr400/
    Yenilenmiş halinin VR600 den pek farkı da yok gibi sanırım. Epey beğendim. Bakalım ne zaman gelecek:)

Anten sayısının 2 olması negatiflik yapar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 27 Eylül 2020; 23:10:38 >
  • Kurumumuz için yaklaşık 25 bilgisayar ve bir o kadar da telefonun bağlı olacağı bir ağda nasil bir modem tavsiyeniz olur. Vr2800 düşünüyordum fakat yorumlarda gördüklerimden sonra soğudum. Kurumsal düzeyde bir vdsl modem de bulamadım piyasada.

• delibilge D kullanıcısına yanıt

buldun mu bir vdsl modem, hangisini seçtin, nedir durumlar?  

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.