Şimdi Ara

Tp-link Deco M4 mü? Yoksa Re650 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hadi ya kotu olmus.

Ne yapicaksiniz iademi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nzrv1 N kullanıcısına yanıt
    İade yaptım bile

• Rebound kullanıcısına yanıt
    Dedigim gibi butceniz varsa zyxel multy cihazlarini deneyin sorunu komple cozecektir.

• Nzrv1 N kullanıcısına yanıt
    Şuan hepsiburada'da 2'li Zyxel Multy u 1.399 TL

Hemen sipariş verdim, gelince deneyimlerimi yazarım
    tam sipariş geçiyordum seni gördüm durdum.

youtube ve forumlarda herkes mesh tavsiye ediyor. hatta https://www.youtube.com/watch?v=erCX-Mshdjo&t=913s seyret bak.

bende de böyle bi durum var gittim zyxcel nbg 6615 aldım 370tlye 3 duvarı geçemiyor geçersede yüzde 20 dalgalı kopmalar oluyor. tplink re 205 yada re 305 alsam toplamad 670tlye maal olcak ama

https://www.epey.com/router/tp-link-deco-m3-2li-paket.html şu sistem 500tlye geliyor, anladıgım kadarıyla heryerden çekim gücü olacak ve en kötü en uzak köşede 80 rahat görmem gerekmiyor mu?

Tp-link Deco M4 mü? Yoksa Re650 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrjudge07 -- 28 Mayıs 2020; 1:5:49 >

• Merhaba,

Mesh diğer sistemlere göre iyi bir sistem ancak beklentinzi çok yüksek tutmayın derim. Ben en son Zyxel Multy U aldım onu da beğenmedim ve iade ettim.
    Eğer Mesh alacaksnız mutlaka 3 band alın ve hızı yüksek olsun.
    Mesh olsun repeter olsun hız 2.bağlanan slave'de düşüyor.
    Ben 100 mbps fiber kullanıyorum Deco E4'de 15-45 Multy U'da 50-60 aldım, ancak çok dalgalıydı
    Benim denediğim ve iade etmemdeki en büyük sorunlar dalgalı olması, ping ve jitter'deki deli gibi artmasıydı

Bir de mesh sistemleri biraz pahalı sistemler
    Cevap için teşekkürler öncelikle.

peki sizin deneyiminizle en son nasıl bir sistem kurma planlıyorsunuz?

ben artık parasal sorunları aştım derdim stabil ve her noktada 100mgbit. Bende uydunet var kesintisiz 98mgbit alıyorum 2.4ghz modemin 1 metre çabında ama artık yukardaki çizimdeki evin her yerine ulaştırmam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrjudge07

Cevap için teşekkürler öncelikle.

peki sizin deneyiminizle en son nasıl bir sistem kurma planlıyorsunuz?

ben artık parasal sorunları aştım derdim stabil ve her noktada 100mgbit. Bende uydunet var kesintisiz 98mgbit alıyorum 2.4ghz modemin 1 metre çabında ama artık yukardaki çizimdeki evin her yerine ulaştırmam lazım.
    Benim bilgim dahlinde şuan profesyonel sistemler hariç senin çizdiğin krokide her yerde 100mbps hıza ulaşman imkansız. Bence çok da uğraşma, zira wireless'da her zaman bir kayıp olacaktır.
    Haklısın.

en sağlıklı yine bana göre mesh olur gibime geliyor.
    https://urun.n11.com/access-point-router/tp-link-deco-e3-ac-1200-mbps-mesh-tum-ev-wi-fi-sistemi-2-adet-P426518421?gclid=EAIaIQobChMIz_jKhIbW6QIVAbTtCh1sdgk9EAYYBCABEgJaN_D_BwE&gclsrc=aw.ds

488 en ucuz bu.

router (ac1200 2.4ghz + 5ghz) + wifi extender = 500TL - 600TL

olduğu ortamda en iyi çözüm bu zannediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrjudge07 -- 28 Mayıs 2020; 10:42:41 >

• Aldınız ı mesh sistemi memnunmusunuz.
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Aldım hocam.

zyxcel nbg 6615'te kutusunda sıfır cıhaz yatıyor.

zyxcel'e 8.5/10

Mesh'e 8.9/10 puan veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrjudge07

Aldım hocam.

zyxcel nbg 6615'te kutusunda sıfır cıhaz yatıyor.

zyxcel'e 8.5/10

Mesh'e 8.9/10 puan veriyorum.
    Teşekkürler bende bugün alıp deneyeceğim. 3 katlı bir evim var 1 tanesini alt kata bir tanesini orta kata koyup deneme yapacağım eğer sonuç iyi ise 1tanede üst kata koyar internet sorununu çözerim inş. yıllardır denemediğim yol kalmadı hiçbirisi verimli değildi.
  • Dün deco e4 modelini aldım. 110 m2 evde evin heryerinde 100mbit bağlantıyı 95 mbit olarak aldım. Çok çok memnun kaldım. Haftaya 3 katlı evime götürüp orada da deneyeceğim. Teklisi bile neredeyse evin heryerini kapladı. Bu kadar iyi olacağını beklemiyordum.

Benim için süpriz olan superonline gpon kullanıyorum. Modemi kaldırıp ont dan gelen cat5 kabloyu arada modem olmadan direk bağlayarak kullanıcı adı ve şifreyi girerek direk bağlantı sağladı. Tabiki fazla gelişmiş ayarlar yok ama hiç yoktan iyidir. Güzel yanlarından biriside birisi ağa bağlandığında hemen telefon veya tabletten uyarı veriyor. Kim bağlı değil full kontrol sağlayabiliyorsun. Ben çok memnun kaldım. Bu aldığımı 3 katlı eve kurup daha çok vakit geçirdiğim 110 m2 eve deco m5 alacağım. Mesh sistemi muhteşem tavsiye ederim.
    Tekli kullanımda sorum yok, 2.yi bağladığında ping, jitter ve hız deli giibi düşüyor

Bende öyle birşey olmadı. Heryerde aynı acaba siz kurarken biryerde hata yapmış olabilirmisiniz. Bende sizdeki sorunlar oluşmadı.
    Ürün manuel setup’a izin vermiyor zaten, tek dikkat edilecek kısım uzaklık mesafesi. Ben tüm mesafe aralıklarında test ettim, jitter bir anda 25-30’kara çıkıyor, ping dersen 15-20 arası

Belki biryerde hata olmuştur. Benim değerler aşağıdaki gibi heryerde tüm odalarda aynı

Tp-link Deco M4 mü? Yoksa Re650 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Dün deco e4 modelini aldım. 110 m2 evde evin heryerinde 100mbit bağlantıyı 95 mbit olarak aldım. Çok çok memnun kaldım. Haftaya 3 katlı evime götürüp orada da deneyeceğim. Teklisi bile neredeyse evin heryerini kapladı. Bu kadar iyi olacağını beklemiyordum.

Benim için süpriz olan superonline gpon kullanıyorum. Modemi kaldırıp ont dan gelen cat5 kabloyu arada modem olmadan direk bağlayarak kullanıcı adı ve şifreyi girerek direk bağlantı sağladı. Tabiki fazla gelişmiş ayarlar yok ama hiç yoktan iyidir. Güzel yanlarından biriside birisi ağa bağlandığında hemen telefon veya tabletten uyarı veriyor. Kim bağlı değil full kontrol sağlayabiliyorsun. Ben çok memnun kaldım. Bu aldığımı 3 katlı eve kurup daha çok vakit geçirdiğim 110 m2 eve deco m5 alacağım. Mesh sistemi muhteşem tavsiye ederim.

Hocam merhaba bende e4 yada m4 serisi almak arasında gidip geliyorum. 3 katlı müstakil bir evdeyim fiber internetim var ancak verimli kullanamıyorum. Siz 5 aylık kullanıcısınız sizin fikirleriniz nelerdir? Üründen memnunmusunuz halen tavsiye edermisiniz ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.