Şimdi Ara

TP-LİNK 5210G VE 5110G İLE İLGİLİ BİRKAÇ İPUCU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
14
Favori
44.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • akşam denerim, teşekkürler utkan yine senior seviyesinde bilgi aktardın, saol..
  • rica ederim.
  • td854w kablosuz modeme 5210g ve parabolik 24 db anteni modemin yanına kurmak istiyorum
    en sağlıklı şekilde nasıl olur reapeter mod anladığım kadarıyla sağlıklı olmuyormus
    modemden direkt g5210g ye kabloyla baglanıp bunu anten gibi kullanabilirmiyim?
    amacım 150 metre engelli bir mesafede sola sağa internet ulaştırmak.

cat 6 kablomda mevcut
  • bu tip bir amaç için ayrıca bir antene gerek yok.
    direkt modemden 5210g ye cat-6 kablo çek ve ap modunda yayın yap.
    24 dbi parabol anten dar açı ve uzak mesafeler içindir.
    size 5210g nin kendi anteni yeterli.
  • teşekkürler utkanizmit,
    parabol anten elimizde var ,fazla mal göz cıkarmaz mantığıyla onuda monte etsek extra bir sinyal gücü saglamazmı?
    veya ikisi aynı anda calışırmı parabol anten bağlıyken 5210g de işlevini sürdürüyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin055

(kendi evimde zaman zaman 3 bilgisayar 2 tanede telefon aktif oluyor arkadaşında 2 PC var)

burada bir soru sormak istiyorum. ne tür bi telefonla 5210g ye wifi üzerinden bağlantı yaptınız. 5210 g kullanan arkadaşlar yada az çok bilgisi olan arkadaşlar, yardımcı olmanız sorunumu kökünden çözecek desem yeri var. şimdi ben 370 metreden kablosuz sinyali 5210 g ile alıyorum. universal repeater modunda kullanıyorum. yalnız cep telefonu ile 5210g ye bağlanamıyorum. tplink müşteri hizmetlerini aradım. bi 15 dk bekledikten sonra beni hatta aldılar:) tam 45 dk görüşme yaptım. önce bi kişi pc ye girdi ve kontrolleri yaptı sorunu anlayamadı diğeri baktı yine anlayamadı, en son 3.sü baktı oda anlayamadı. en son ben dedim abi acaba yeni nesil telefonlar wep şifreleme türünü desteklemiyor olabilirmi dedim. oda beni başından sallamak için ewet dedi:) şimdi ben neden bağlanamıyorum gerçekten düşündüğüm gibimi yoksa bilmediğim bi ayarmı var. şimdiden teşekkürler

Cep telefonu ile 5210 üzerinden sorunsuz bağlanabilmek için 5210 ayarlarından DHCP yi açmanız gerekiyor.

TP-LİNK 5210G VE 5110G İLE İLGİLİ BİRKAÇ İPUCU

Bu sayfada DHCP Server enable yapın
    Başlangıç ve bitiş IP aynı kalabilir
    Default Gateway ve Primary DNS yazan yerlere modeminizin IP numarasını yazın

Burada önemli olan benim modemim 192.168.2.x olarak 2 li gurupta IP verdiği için ben buraya 2 yazdım sizin modeminiz 192.168.1.1 yada başka bir gurupta IP veriyorsa buraya o IP yazmamız gerekiyor.

5210 için standart ayarlarında yönetim paneline girdiğimiz 192.168.1.254 Erişim IP sinide 5210 ayarlarındaki Network bölümünden değişebilirsiniz buradaki IP modeminizle aynı gurupta olduğu sürece 5210 yönetim paneline istediğiniz an sorunsuzca ulaşabilirsiniz

TP-LİNK 5210G VE 5110G İLE İLGİLİ BİRKAÇ İPUCU

Eğer internete çıkış yaptığınız modeme erişiminiz varsa modemin DHCP ayarlarındaki bitiş IP yada End IP yazan kısmı5210 ile çakışma yapmayacak bir IP e alırsanız IP çakışması olmayan daha stabil bir bağlantı sahibi olursunuz (5210 DHCP ayarlaındaki başlangıç IP si neyse modemin Bitiş IP si o olmalı)

Bu ayarlarda baz alacağınız IP modeminizin IP si olması gerekiyor modeminiz size 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 IP veriyorsa yukarıdaki ayarları ona göre uygulayın

• slm bende bu cihazdan almayı düşünüyorum ama alıcı olarak yani etraftaki kablosuz modemleri görüp bağlanabiliyormu yoksa bağlanması için yine karşıdakindede bu cihazdanmı olması gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.
  • ürünü alıcı olarak kullanabilirsin.
  • yakında fiber internete geçiyorum. superonline modem verecek. onlarda wep şifreleme 40 ve 104 bit şifreleme kullanıyor. dolayısıyla 5210 ile uyum sağlamayacak. modemin kablosuz bağlantısını kapatsam, nodeme kabloluyu kablosuza çeviren TPLİNK bir cihaz alsam ve ondan da 5210'a kablosuz bağlantı kursam diye düşündüm. tp linkin hangi cihazını tavsiye edersiniz.?

özetle;

[modem] kablo [TPlinkXXX] kablosuz [5210g] kablosuz [pc] bağlantısı kuracağım.

TPlinkXXX ne olmalı.

TPlinkXXX-5210 arasıda 2 duvar olacak.
  • wa701 ap işini görür.
  • Cevabınız için teşekkürler. Superonline artık huwai modem vermeye başlamış. komşuma prelli vermişlerdi.

huwaide 64 ve 128 bit şifreleme varmış hallettim.
  • 5210g cihazını repeater ya da range extender modu( kablosuz almak aynı şekilde dağıtmak) ile kullanmak amacı ile alacak kişilerin daha uygun maliyetli cihazlara yönelebilir,söz konusu point-to-point(bridge) olduğunda ise tereddüt etmeden tercih edebilir.

Birkaç önemli neden;

1) Repeater modunun hız kaybını ve stabilite sorunlarını doğurması
    2) Yapılandırma hataları ile performans kayıpları ( 2 çift cihazın bir AP diğeri Client olarak kullanım)
    3)Client kullanımı tercih edilecekse fine tuning yapılması.
    ...

Amaca hizmet eder ancak amacınızın ne olduğuna göre durum değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentester -- 30 Ağustos 2012; 2:36:37 >
  • http://www.wifi-turk.com/forum/topic/5024-bullet15-db-omni-23-kmcden-%85-sinyal/

23 km testimizdir aynı mesafeyi 5210da yapar onun testinide gerçekleştirdik çünkü...

5210 candır ...dahili antenleri ile açık alan karşılıklı 45 garantisini ben vereyim ..
  • arkadaşlar bu tplink5110g artık üretilmiyormu nette bayağı bir aradım bulamadım.
    almak istiyorum eğer bu üretilmiyorsa yerine ne tavsiye edersiniz ne almam gerek selamlar
  • evdemi kullanacaksın ?
  • utkanizmit kardeş.
    şimdi ben zaten tplink 5110 g ve alfa adaptörle yaklaşık 200 metreden 6-7 aydır kullanıyorum.
    şimdi mahalleden bir arkadaş bizede sistemi kuralım diyo.
    yaklaşık 250 metre mesafede bir akrabasından interneti alacak. onun için zaten elimizde adaptör var önce iyi bir acces point alıp bizdeki adaptörle deneyip çekerse sonradan da adaptör alacağız.
    evler birbirini görüyo sayılır.
    tplink5110g alsak diyorum ama nette satışını yapan yer bulamadım.
    yada tplink eşdeğeri bir acces point lazım
  • uygun fiyatlı 5210g den başka cihaz yok.
  • utkanizmit kardeş teşekkürler
  • arkadaşlar o yazıların hepsini okudum ama benimde bir sorunum var. elimde 2 adet 5210 g var birtanesi normal airties modemden kablo ile ap modunda çalışmakta ( kablosuz şifrelemesi aktif)
    ben diğer 5210g ile bağlantı kuramadım bir türlü. diğer 5210g bağlantıyı kablosuz olarak alıp dağıtması sağlanması gerekiyor. lütfen yardımcı olursanız sevinirim..
    0544 343 64 80 telefon numaram... burdan da yazabilirsiniz telden de görüşebilirsek sevinirim...
  • sorunum çözüldü..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.