Şimdi Ara

Toyotaya cruise control!!! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
25.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lexx kardeş halen bir cevap yazmadın
  • Yeni geldim bende.Dünkü denememizin ardından Toyota merkez ile görüşen servis yetkililerine merkezden çalışmama sebebinin verso comfort ile elegant ın ECU dan motora giden tesisat nolarının farklı olabilecegi bildirilmiş ve beş farklı seri nolu tesisat no su verilmiş.

Çünkü C.C. kolundan sistem çalışıyor fakat motor sabitleme yapmıyordu.Bende tesisat ların farklı olmasının sebeb olmasının düşük oldugunu belirttim sonuçta ECU pedaldan gelen gaz ver gaz kes komutlarını veriyor sadece sabitleme yapmıyor dedim.Arkadaşlarda farklı bir şey varki olmuyor dediler,
    ve benim arabanın tesisat nosuna baktılar gerçekten merkezden verdikleri 5 seri numarada farklı idi bu 5 seri numaradan 2 si TR var dediler digerleri yokmuş.
    Tesisat ın fiyatıda 1900 YTL bende serviste bulunan verso elegant ın tesisat nosuna bakalım bu 2 no dan hangisidir dedim ve baktık .

Tahmin edin ...Verso elegantın ve verso comfort un da tesisat ı ve seri noları aynı çıkmasınmı arkadaşlar şaşırdılar.
    Sonuç olarak montaj yapılırkenki baglantıların verso elegantınki ile karşılaştırılıp tekrardan kontrol edilmesine karar verdik.
    Bunun içinde verso elegantı olan bir arkadaştan 15-20 dakikalıgına aracının baglantı soketine bakmamız gerekiyor..Baktıktan sonra benim ile karşılaştıracagız.
    Tesisat aynı,ECU aynı neden olmuyor aceba

• lexx kardeş bir gelişme mevcut mu ?
  • Serviste ve satışta elegant olmadıgı için bekliyecegiz şimdilik verso elegant bulup karşılaştırmak için
  • e hadi bakalım! acaba istanbulda özel cc montajı yapan yerler nasıl dır ki acep ?
  • Benim arabam 1 yıllık daha garanti olayı olmasa inan bana bu kahrı çekmem ve ugraşmam gider özel taktırırım.
    Gaz kelebegi telli olsun ister potansiyometreli olsun araçtan sadece elektrik alıyorlar ve kendi sistemlerini monte ediyorlar, avrupada yıllardır güvenle kullanılıyor kesinlikle daha ucuza mal oluyor hemde.

En son sordugumda potansiyometreli araçlarda C.C montajı biraz daha komplike sistemde farklı fiyatı ise sistem 160 € işcilik 150 € idi.

Avensisleri inceledim direksiyonda silecek kolunun altında C.C. kolu montaj edilecek kapakcık ve yer yok dolayısı ile komple direksiyonun değişmesi gerekebilir, buda oldukça pahalıya gelir sadece direksiyon emin değilim ama 1500 YTL galiba
  • ben aşagıda belirttiğiniz adresi inceledim. cc kontrol ünitesi ön konsala bir yerler tuuturulmuş. aşagıdaki adrestede bunu görebilirsiniz! tek farkı kol şeklinde değil sadece düğmele komut veriliyor! toyota malesef donanım açısından geri! 40000 ytl araç alırken çok daha dikkatli düşünmek lazım! inanırmısınız aracımı takasa verip yerine 2000 motor ikinci el temiz full avensis almayı düşünüyorum!

http://www.waeco.com/en/298.php?PHPSESSID=d955
  • Seni çok iyi anlıyorum inan aynı şeyi düşünüyorum.Ama tek fark takas yaparsam bir daha toyota almam
  • Lexx kardeşim 38250’e comfort avensis sıfır 2006 model (2005 agustosta trafiğe çıktı) aldım! Şuan 30000 ytl’ye aracı satamıyorum! Donanım eksikliği mevcut! Sizde fark etmişşinizdir gerek verso gerekse avensise 1.6 kasa gitmiyor! Elden çıkartıp donanımlı ve kasasıyla orantılı performası olan bir araç almayı planlıyorum! Zaten şu anki aracada extradan ne vsc nede C control nede xenon taktıramıyorum ( yani paramla rezil oluyorum ) !
  • arkadaşlar bu sonradan takılan cruise control işinde sonuç varmı?

bu arada geçen bir kaç gün içinde arkadaşım caddy aldı, alırken yol bilgisayarı sadece almanca konuşuyormuş, ingilizcesini istedi, serviste cihaza baglayıp 10 dk da dili ingilizceye çevirip aracı öyle teslim ettiler.

üstüne 210 ytl para saydı vosvos grubu aracınızda zaten gerekli altyapı var bizde direksiyonunuza cruise control kolu takalım tamamdır deyip garantiyi bozdurmadan onu da takdırdı.

bildigim kadarıyla avensislerdede gerekli donanım mevcut sadece biraz eke ihityaç var. corolla içinde öyle gibi.
  • KAJU KARDEŞİM LEX2DEN HENÜZ BİR HABER GELMEDİ ! AMA CC KESİNLİKLE GEREKLİ. 2 SAATTEN UZUN SÜREN YOLCULUKLARDA AYAKLARIM AGRIYOR! VE BAYAI YORULUYORUM! cc KONUSUNDA TOYOTASA ÇOK DUYARSIZ HATTA BANA YAZDIĞI MESAJI YUKARDA OKUYABİLİRSİN! YAA SATIP 2000 MOTOR FULL DONANIMLI PERFORMASLI AR4AÇ ALACAKSIN YADA SONRADAN MONTE EDİRECEKSİN!
  • quote:

Orjinalden alıntı: lex

Benim arabam 1 yıllık daha garanti olayı olmasa inan bana bu kahrı çekmem ve ugraşmam gider özel taktırırım.
    Gaz kelebegi telli olsun ister potansiyometreli olsun araçtan sadece elektrik alıyorlar ve kendi sistemlerini monte ediyorlar, avrupada yıllardır güvenle kullanılıyor kesinlikle daha ucuza mal oluyor hemde.

En son sordugumda potansiyometreli araçlarda C.C montajı biraz daha komplike sistemde farklı fiyatı ise sistem 160 � işcilik 150 � idi.

Avensisleri inceledim direksiyonda silecek kolunun altında C.C. kolu montaj edilecek kapakcık ve yer yok dolayısı ile komple direksiyonun değişmesi gerekebilir, buda oldukça pahalıya gelir sadece direksiyon emin değilim ama 1500 YTL galiba

Toyota ile konuştum araca dışardan müdahale edildiğinde yapılan müdahale ilgili meydana gelen areızaları karşılamadıklarını aracın tamamen garantiden çıkmadığını söylediler. Bu durumu bir araştır istersen.
    Ayrıca Ankara veya Antalya'da CC taktıran bir merkez var mı bilgi verirseniz sevinirim

• az evvel ankarada toyan ile görüştüm, sonradan cruise control takılabildigini ancak toyota olarak bunu yapmadıklarını ve motorla ilgili garantiyi etkileyecegini bildirdiler.
  • Servisiniz Toyotanın orjinal C.C parçalarını kullanırsa garantiyi olumsuz etkilemez.Toyota merkezde bunu söylemektedir biz bunun onayını alıpta zaten parçaları sipariş ettik bazıları direkt japonyadan geldi.

Bunu merkeze sormadan söyleyen servisteki arkadaşlarınıza sorarmısınız hayatlarında hiç bir toyotaya sonradan Orj. C.C takmışlarmı ,hiç zannetmiyorum ne donanım ne de teknik olarak C.C konusunda hiç bir bilgi ve deneyimleri yok ,oldugunu söyleyen varsa ben telefonla görüşmeye hemen hazırım...
    (Fabrikada montajı yapanların dışında ToyataSa merkezdekilerden bile teknik olarak dogru dürüst C.C konusunda net bir bilgi alınamamıştır ,bildiğiniz gibi fabrikada ToyotaSA dan ayrıldı tamamen Japonların yönetim ve idaresinde)

Ben halen ECU baglantılarını karşılaştırma yapabilecegimiz bir verso elegant bekliyorum,önümüzdeki hafta sonuna dogru gelicekmiş.

Bu arada verso nun tüm CC.tesisat bilgilerini toyota teknik döküman kütüphanesinden aldım ve araştırmalarım neticesinde bendeki eksikliğin ECU E5 konnektörü 10 nolu soket baglantısı oldugunu gördüm. Bu baglantıda Cruise Control Start Clutch SW yani C.C başlangıç debriyaj switch i aradıklarında servise gidip bu bilgiyi ve şemayı ileteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lex -- 9 Haziran 2007; 2:13:24 >

• lex azmine hayran kaldım!
  • lex dostum, yazımda belirtmeyi unuttum, aynı dedigin gibi toyanla görüşmemiz sırasında bugüne kadar sonradan hiç CC takmadıklarını söylemişlerdi, ben yazmayı unuttum. Bence de telefonda görüştügüm zatı muhterem şahsi fikirlerini icra etti sadece toyota merkezle görüşmesi sonucu çıkan yanıt degil bu.

avensis teknik dökümanlarına benimde ihtiyacım var ciddi şekilde taktım bu konuya nasıl ulaşabilirim?
  • Helal olsun be.. Lex kardeşimiz, C.C. konusunda servisin bir adım önünde gibi.. Ben de isterim C.C. taktırmayı ama bu kadar uğraşacak durumum yok maalesef.. Toyota'yı seviyorum ama bu gibi konularda da kızmadan duramıyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaju

lex dostum, yazımda belirtmeyi unuttum, aynı dedigin gibi toyanla görüşmemiz sırasında bugüne kadar sonradan hiç CC takmadıklarını söylemişlerdi, ben yazmayı unuttum. Bence de telefonda görüştügüm zatı muhterem şahsi fikirlerini icra etti sadece toyota merkezle görüşmesi sonucu çıkan yanıt degil bu.

avensis teknik dökümanlarına benimde ihtiyacım var ciddi şekilde taktım bu konuya nasıl ulaşabilirim?

Toyota teknik döküman kütüphanesine arabanızın modelini ve motor modelini seçip kredi kartı ile ücretli üye oluyorsunuz en az olarak 1 saatlik 3 Euro dur.Tüm bilgiler İngilizce ve Almanca vesairedir Türkçe olarak yoktur arkadaşlar.
    Saygı ve sevgilerimle

http://techdoc.toyota-europe.com/default1.asp?mscssid=&lang=Tr

• quote:

Orjinalden alıntı: kaju

arkadaşlar bu sonradan takılan cruise control işinde sonuç varmı?

bu arada geçen bir kaç gün içinde arkadaşım caddy aldı, alırken yol bilgisayarı sadece almanca konuşuyormuş, ingilizcesini istedi, serviste cihaza baglayıp 10 dk da dili ingilizceye çevirip aracı öyle teslim ettiler.

üstüne 210 ytl para saydı vosvos grubu aracınızda zaten gerekli altyapı var bizde direksiyonunuza cruise control kolu takalım tamamdır deyip garantiyi bozdurmadan onu da takdırdı.

bildigim kadarıyla avensislerdede gerekli donanım mevcut sadece biraz eke ihityaç var. corolla içinde öyle gibi.

Sevgili Kaju arkadaşım konuşan yol bilgisayarlı olarak arkadaşınız aceba caddy nin hangi versiyonunu aldı ve nerede hangi serviste bu işlemleri yaptırdı paylaşırsan çok sevinirim , şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.