Şimdi Ara

Total War: Warhammer (2016) [ANA KONU] (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
558
Cevap
12
Favori
19.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Adamlar Shogun'dan sonra ilk defa oynanabilir bir Total War yaptılar ona da laf atıyorlar. 4 saatlik oyunlara para verip 50 saati beğenmeyenler falan...

Atilla'da bu gün hala 6700k + gtx1070 ile benchmarkta kaleye doğru döndüğü sahnede 24 fps alabiliyorum...

Warhammer gibi Lotr'ı falan cebinden çıkartacak bir evrene dair, çıkmış oyunlar arasında en başarılı uyarlamaların başında sayılıyor bu gün forumlarında. Maalesef WH evreni bir türlü iyi kullanılamadı o potansiyele rağmen. TW kurtarıcı gibi yetişti.

Yapay zekaya laf atanların Rome oynadıklarına zaten inanmıyorum.

Bu arada oyunun gerek satışları gerekse ortalaması ortada. Demek ki beğenildi.

İkinci oyunun bu kadar erken çıkıyor olması benimde tepkimi çekti, zira bir önceki mesajımda belirttim. Ama bunun haricinde şahane bir strateji.

Bir düzine strateji oyunu yüklü şu anda, hepsini toplasam TW:Warhammer'ın oynanış süresi etmiyor. Atilla-Romelar 30-40 saatlerde terk edilmiş ama bu gün Warhammer 140 saati aşmış.

Zevkler ve renkler diyorum, ancak 19 yıldır oyun oynayan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki özellikle yeni nesille beraber bu kadar uzun zamandır bu kadar keyifli tükettiğim bir strateji oyunu olmamıştı.

Potansiyeli olanalar ya bağımsızların elinden çıkıp, görsellik-kötü mekanikler, buglar yüzünden sınıfta kalıyor, bir birimi hareket ettirmek için iç işleri bakanlığını aramanız gerekiyor, geriye kalan nispeten daha akıcı oyunlar da popüler kültürün bir tarafını yalıyor.

Tam arada bu oyun. Biraz oradan biraz buradan. Ama pozitif manada. Ne öyle şak eline alıp 30 dakikada her şeyine alışıp oynanacak bir oyun, nede öyle herkesi toplayıp "bakın burada ne var" deyip kuyuya atılan taştan nemalanan bir oyun.

İndirimdeyken aldım, parasının rahat iki katını hak ettiğini düşünüyorum.

Bu gün Mass Effect'i açmayıp TW:WH'ye giriyorsam düşünülesi-taşınılası bir şeyler vardır diye düşünüyorum.

Saygılar, sevgiler, iyi forumlar.

Hocam Warhammer evreni ve Lotr i kiyaslamayalim isterseniz, yani bu Messi, futboldan daha iyi demek gibi bir sey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Warhammer mı Lotr cebinden çıkarak güldürmeyin allah aşkına. Sadece filmden gördüklerinizden ibaret değil o evren. Hobbiti var öncesi var Turambar Turin- Öfke Savaşı- Gondolinin yıkılışı vs ki daha bitmiş değildir. 17 planlanmış kantonun 3ü yazılmamıştır. Silmarillionu da oğlu tamamlamıştır.
  • Arslan61 A kullanıcısına yanıt
    Bitti

• Yavaş gel istersen,tamam warhammer fantasy büyüktür fakat lotr ile kıyaslanamaz bile,lotr evrenin sadece yüzde 10'u açığa çıkmıştır ve sadece bilinenler bile warhammer ı geçmeye yeter.Üsteki arkadaşın yazdığı gibi sadece filmlerdekiler yok bu evrende daha neler var,içinde kaybolursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-56D7221EF -- 17 Mayıs 2017; 14:48:41 >
  • bombok bir oyun olmus.Gittim birde preorder yapmistim zamaninda.

Grafikler attilladan kötü hadi bunu gectim shogun 2 den kötü karakter detaylari.Ultrada çamur resmen karakterler.birde optimizasyonu iyi diyorlar yok bide kötü olaydi.

Oyunda grafik kötü üstüne savas animasyonlari yok.

Maymunlar savasiyor gibi tüm üniteler ziplayip ziplayip birbirine vuruyor.Tek bir büyük canavar tüm orduyu yok eder.Lordlarda keza 10-20 dk da geberiyor.Zaten savaslar kötü birde lordlari kesmek iyice can sikici.

Kale kusatma rezillik.Kuleler heryere vuruyor.Yikilma animasyonlari yok.Patlama effectleri kötü.

Oyun yaparken cok aceleyle eksim yarim yamalak cikarmislar.Ancak warhammer hayranlarini mutlu eder bu oyun.Cunku en kötü total war oyunu bu.

Bide ikincisi seneye se ucuncusu geliyor.Sanki ilki düzgün bir oyun olmusta

• Malum ortamlara düşmüş.Steampunks
  • Bu firma da paragözlükte diğerlerine fark atacak seviyeye gelmiş,hem paso dlc çıkartırlar yetmez aynı oyunun ikinicisini kısa aralıklar ile çıkartırlar.

Empire'den sonraki oyunlarını pek sevemedim bunların,bir türlü o atmosfere giremedim.
  • Oyun bumlamış
    Oyun korsan oynanmayacak kadar başarılıdır. Orjinal oynanmasını tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 18 Haziran 2017; 1:27:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bumladığı iyi olmuş. Oyun var ama bazı dlcleri yok. Bumlamışına bir bakayım elfler nasılmış :)

• Malum yere düşen oyunda bütün ek paketler var ayrıca Türkçe ...
  • oyunu aldık ek paketler çok para diye almamıstım iyi bir indirim yapsalar bari
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

Oyun bumlamış

Hocam nesini tavsiye ediyorsunuz ya. cope attigim bir paradir bu oyun benim. strateji oyununda yapay zekanin y si yok. en zora aliyorum zorlanmadan oynuyorum kiytirik bir oyun. dlc satmak icin oyun yapmislar simdi birde 150 liradan 2. si cikiyor bi 10 dlc de ona satacaklar. birde 3. su cikacak bunun.
    oyunlarin haritalari elinizde digerleri de varsa birlesiyor buyuk bir harita olacakmis tamam bu guzel ama oyunda oynanabilirlik yok ki. savas alainda strateji denen bir sey yok, diplomasi sistemi zayif. tam bir zaman israfi oyun. daha da CA nin tek oyununa el surmem bu sacmaliklara bi cozum bulmadiklari takdirde.

• quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

Oyun bumlamış

Hocam nesini tavsiye ediyorsunuz ya. cope attigim bir paradir bu oyun benim. strateji oyununda yapay zekanin y si yok. en zora aliyorum zorlanmadan oynuyorum kiytirik bir oyun. dlc satmak icin oyun yapmislar simdi birde 150 liradan 2. si cikiyor bi 10 dlc de ona satacaklar. birde 3. su cikacak bunun.
    oyunlarin haritalari elinizde digerleri de varsa birlesiyor buyuk bir harita olacakmis tamam bu guzel ama oyunda oynanabilirlik yok ki. savas alainda strateji denen bir sey yok, diplomasi sistemi zayif. tam bir zaman israfi oyun. daha da CA nin tek oyununa el surmem bu sacmaliklara bi cozum bulmadiklari takdirde.

Oyunun Türkçe dil desteğinin olması tercih tavsiye sebebi sayılabilir fakat öyle bir yazmışsınız ki şimdi oyunu biraz hatırlamaya başlayınca haklılık payınız yüksek. O zaman oyunun orijinal oynanması tavsiye edilmemektedir diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 18 Haziran 2017; 23:19:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyun grafik olarak en iyi strateji oyunu şuan. Fantastik dünyası kendisini fazlasıyla içine çekiyor. Bu kadar grafiğe rağmen Total War: Attila'da alamadığım fps'yi Warhammer'da alıyorum Ultra ayarlarda. Kesinlikle optimizasyon sorunu yok. Kolay olduğu yorumlarına katılıyorum gerçekten çok kolay. Ya da benim gibi Total War aşığı birine kolay geldi bilemiyorum ama Attila'dan çıkıp buna girince aşırı kolay geldi. Diplomasi klasik bildiğimiz Total War diplomasisi ne eksik ne fazla buradan gömülmesi haksızlık olur. Hatta bunda diplomasi ekranında daha fazla seçenek var konfederasyon gibi. Oyunun benim gözümde en büyük eksisi daha doğrusu bende yarattığı hayal kırıklığı savaşlar oldu. İnsan istiyor ki böyle geniş bir dünyaya sahip fantastik bir oyunun savaşları da aynı kalitede olsun ama yok. Gerçekten bu oyunun hakettiği savaş bu değil

• arkadaşlar şu elflerle bir türlü oynamayı beceremedim var mıdır bir stratejisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mis Kokulu Yalanlar

Oyun grafik olarak en iyi strateji oyunu şuan. Fantastik dünyası kendisini fazlasıyla içine çekiyor. Bu kadar grafiğe rağmen Total War: Attila'da alamadığım fps'yi Warhammer'da alıyorum Ultra ayarlarda. Kesinlikle optimizasyon sorunu yok. Kolay olduğu yorumlarına katılıyorum gerçekten çok kolay. Ya da benim gibi Total War aşığı birine kolay geldi bilemiyorum ama Attila'dan çıkıp buna girince aşırı kolay geldi. Diplomasi klasik bildiğimiz Total War diplomasisi ne eksik ne fazla buradan gömülmesi haksızlık olur. Hatta bunda diplomasi ekranında daha fazla seçenek var konfederasyon gibi. Oyunun benim gözümde en büyük eksisi daha doğrusu bende yarattığı hayal kırıklığı savaşlar oldu. İnsan istiyor ki böyle geniş bir dünyaya sahip fantastik bir oyunun savaşları da aynı kalitede olsun ama yok. Gerçekten bu oyunun hakettiği savaş bu değil

Oyunun çok ciddi optimizasyon sorunu var, campaign mod oynarken belli bir Turn'den sonra sisteminize bakmaksızın, fps yerle bir oluyor.

• bir sıkıntı yok oyunda ben 300 turn e kadar geldim bir şey olmadı sen ne kadar bir turnden bahsediyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

bir sıkıntı yok oyunda ben 300 turn e kadar geldim bir şey olmadı sen ne kadar bir turnden bahsediyorsun

120+ üstü, arkadaşım 6700k ile problem yaşıyor ben ise R7 1700 bu arada bu belirtiğim performans düşüklüğü tam olarak Campaing map te oluyor, google'dan aratıncada bu soruna çokca ulaşmak mümkün.
  • Warhammer'a yeni başladım ırk olarak cüceleri seçtim. Oyunun mantığını bir türlü kavrayamıyorum arkadaşlar. Rehber tarzında videolar yada verebileceğiniz tavsiyeler var mı?
  • Bende 6600k var biçok ırkla 300+ turn yaptım kasma gibi bir problemle karşılaşmadım campaign map ta akıyor şükür.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.