Şimdi Ara

TOSHIBA SATELLITE A500-19W FUN CLUB (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
8
Favori
113.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 versiyonda aynı,sitedekini yükleyememenin nedeni aynı olduğundandır,yani herhangi bir yükseltme olmadığı için onu da tekrardan yüklemiyordur.
  • merhaba arkadaşlar ben bu ürünü toshibashoptan geçen hafta peşin fiyatına 1916 tlye aldım.şu an için çok memnunum.fakat ilk kez bir laptop kullanıyorum ve laptop pili hakkında pek bir şey bilmiyorum.
    ben şuana kadar pil içinde adaptöre bağlı kullanıyorum.

fakat laptopu açtığımda pil seviyesi yüzde 94 gösteriyor pil seviyesi yüzde 100 doluyken kapatsam bile bunu anlamış değilim:s
    bu laptopu kullananlara sorum var.
    pili çıkarıp mı adaptöre bağlıyorsunuz yoksa pil içindeyken mi?
    bu yüzden laptopu açtığımda pil seviyesi yüzde 94ten 100de 100e kadar doluyor.her seferinde böyle olması pilin ömrünü etkilemez mi?
    bu laptopu kullananlar gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toshiba_user -- 3 Mart 2010; 22:20:47 >
  • pil üzerindeyken şarjda kullanman pilin ömrünü az da olsa kısaltır ama en sağlıklısı da o,pil takılı değilken elektriğin bir anda kesilmesi işletim sisteminin çökmesi,hatta notebookta donanımsal arızalara bile sebep olabilir,o yüzden pil ömrü kısalmasın diye pili çıkarıp kullanmak pek mantıklı değil,pil tamamen ölse yeni bir pili ortalama 100 dolara alabilirsin,ama pil olmamasından dolayı notebookta oluşabilecek donanımsal arızalar sana daha çok masraf açar,pil üzerindeyken kullan kafan rahat olsun ;)
  • Pil sorununa kesin Çözüm. % 94 olması gayet normal....

Bu bir sorun değil toshibanın usb uyku özelliği.
    cihazın kapalı olsa bile usb den mp3 gibi bir cihazı sarz edebilirsin. ama bundan rahatsızsan ben rahatsızdım sunları yapmalısın.

**Usb uyku ve sarzı aç
    **usb uyku ve sarj işlevini etkinleştiri aktif yap.
    **kalan pil ömrü alt limitini %10 dan%99 da getir.

pil modu altında etkinleştir ve usb uyku ve sarj işlemini etkinleştir kutularını pasifle uygula ve çık

umarım yardımcı olmuşumdur.
  • arkadaslar bu ses sorununa care varmı?bilgisi olan yardımcı olabilirmi?

• yeni güncellestirme işe yaradı.artık tık yok..
  • merhaba arkadaşlar
    benim arkadaşım yaklaşık 1 hafta öce bu ürünü aldı ve bilgisayarın geç açılmasından ve internetteki yavaşlığından şikayetçiydi. görev yöneticisine baktığım zaman işlemcinin sürekli %90ın üzerinde ram inde 3 gb üzerinde bir performansla çalıştığını gördüm üstelik sadece 1-2 sekme web sayfası açık olmasına rağmen hakikaten bilgisayar daha gıcır olmasına rağmen pek verimli çalışmıyor güncelleştirmeleri yaptık bu saatin yanındaki programları kapattık ama oek bi fayda sağlamadı. sizce bu bir sorun mu yoksa yapmamız gereken bazı şeyler mi var yardımcı olursanız çok sevinirim

iyi forumlar.
  • Bence bir servise götürsen fayda var bende şu an bu modeldeyim performansından gayet memnunum.
  • yani işlemci ve ram in bu kadar kasmasını anlayamadım windows 7 1 gb lik ram i olan bilgisayarımda bile %25 verimle çalışıyo anlma veremedim sizlerin bilgisi var mı ?
  • açılıştaki programları kapat,özellikle toshibanın kendine ait programları var,toshiba tempro gibi,onlar bayağı bir yoruyor bilgisayarı,belki ondan kaynaklı olabilir.
  • arkadaşlar dün toshibanın web sitesinde yayınlanan son versiyon ses driverini yükledim,ve şuan dehşet içerisindeyim,ses kalitesinde mükemmel bir değişim oldu,kesinlikle hemen güncelleme yapın,sesler efektler windowsun uyarı sesleri bile daha bir tatlı gelmeye başladı :)) birde cızırtı sorunu yaşıyan arkadaşlar bu güncellemeden sonra sonuçları yazarsa sevinirim,bende cızırtı sorunu olmadığı için onun testini yapamıyorum.
  • ses guncellemesini bende yaptım sesde gerçekten değişim oluyor cşızırtıyada rastlamadım daha :D
    bu arada ses driverini realtekten asla guncellemeyin toshibanınh updatesini bekleyin. ben realtekin sitesinden yuklemiştim cızırtı yusunden amases kalıtesi mutiş dustu nedenide toshibanın kendi se guclendirmesi kaybolmustu... bu yusden format atmak zorunda kalmıstım.

ama yeni driverde sorun yok updateyi herkes yapmalı
  • Herkese geçmiş olsun..
    yeni sürücüden sonra cızırtı geçti.ses kalitesi inanılmaz derecede arttı.

şimdi bu üründe bi sorun yok diyen yetkli gibi görünen ama bi sorundan anlamayan yetkili servisine hani bi sorun yoktu. noldu.....

sırf bu cızırtı yuzunden 2 kere cihazım değişti.

Geçmiş olsun herkese toshiba güzel ama servisi berbat ...
  • bende cumartesi günü aldım bu laptopı. kendim araştırmadım. arkadaşım tavsiye etti zamanım yoktu çünkü araştırmak için. cızırtıdan filan haberim olsaydı daha dikkat ederdim alırken. en azından denerdim orda. neyseki şanstan öyle bir sorun yok. aldıktan sora burdaki yorumları okuduğumda bir cızırtı var mı diye hemen kontrol ettim. öncesinde farkına varmamış olabileceğimi düşündüm. şanstan yok bir sorun. gayet memnunum. birde ekran boyutunun 16 inch olması biraz daha büyük olması demekti. çok kararsız kaldım. acaba çok mu büyük olur diye. ama daha aldığım gün içime sindi. iyiki böyle almışım. televizyonu aratmıyor. daha iyi izleniyor diğer laptoplara göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pend0s

Bence bir servise götürsen fayda var bende şu an bu modeldeyim performansından gayet memnunum.

bende bunu alalı 3 gün oldu. ne ses sorunu ne de başka bir sorun yok neyseki. performansı da çok çok iyi. birde kaldığım yurtta bir önceki laptop ımda internet hiç iyi bağlanmıyordu hemde hp olmasına rağmen. ama bu a500-19w mükemmel. internete o kadar iyi bağlanıyorki. alırken zaten 2 kat daha hızlı bağlanıyor demişlerdi. demekki haklılarmış
  • HAYIRLI OLSUN ARKADAŞIM,GÜLE GÜLE KULLAN,sorun yaşamamana sevindim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ortakatro -- 23 Mart 2010; 15:36:27 >
  • merhabalar. benim de bir toshiba satellite a 500 um var ama bu 19-w nedir ? yeni bir modelimi ? benim modelimi nereden görebilirim ?
  • sorunu çözen arkadaşlar verilen siteye girdim birsürü driver var yükleyecegimiz driverlrerin hangisi oldugunu özellikle versiyon numaralarını ayrıntılı bir biçimde verirseniz çok sevinirim simdiden teşekkürler
  • Fiyat konusunda ufak bir yardımda benden, şuanda 1871 lira burada,http://www.simdial.com/urun/toshiba-satellite-a500-19w-p8700.aspx
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.