Şimdi Ara

Toplumun Gelişmesinde Erkek mi Önemli Kadın mı?(Münazara konusu)(İlk Konum neden silindi?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
45.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

Toplumun Gelişmesinde Erkek mi Önemli Kadın mı?(Münazara konusu)(İlk Konum neden silindi?)

(En Son Oy Tarihi: 3.4.2015)
Giriş
  • @speed need o nasıl bir cümle öyle. o zaman kadınlar çocukları doğursun gerisini erkekler yapsın.. tüm yaptıkları işleri yapmasınlar gör bakalım neler oluyor... olayı ev temizliği olarak düşünme,daha geniş düşün... toplumsal ve gelişimsel açıdan düşün.

@hanamichi ve slyn'e katılıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Dx

Tabiki kadın.Kadın ne kadar iyi eğitim alırsa o toplum daha iyi gelişir..Şimdi geçin o buluşları felan..Örn: Bir kadın ilkokul mezunu 5-6 tane cocugu var orta okul mezunu 4 cocuk, lise mezunuysa 3, üniversite ise 2-1 , master felan gibi hiç cocuk yapmamaya kadar gidiyor..Buda kadının bilinç bir eğitim verilirse o kadar ilerler..Gelişmiş ülkelerde görüldüğü gibi Kadın-erkek nufusunda kadın daha fazladır.. gelişmemiş geri kalmış ülkelerde iste bu tam tersidir..tamamen eğitimle alakalı..

Şimdi karşı cıkanlar felan olabilir hiç tartışmaya girmek istemiyorum ben yazdım o kadar..

az çocuk yapmak gelişmişlik ve kültür seviyesini göstermez. şu anda TR'de her çiftin ortalama 2,7 çocuğu olmalı.2,7'den fazla çocuğu olanlar onların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak refah düzeyine sahip olmalı. yani bizim kaliteli insana ihtiyacımız var. Amerika'da bu böyle... geçenlerde bir televizyonda evine misafir oldukları basketbol oyuncusunun(çok ünlü biriydi,ismini hatırlamıyorum) 7 çocuğu vardı,profesörlerin 4-6 çocuğu oluyor sıklıkla.... ama TR'de olay tam tersi durumda... neden? çünkü benciliz ve bunları düşünecek zihin dahi yok denilebilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: tırtılcık

@speed need o nasıl bir cümle öyle. o zaman kadınlar çocukları doğursun gerisini erkekler yapsın.. tüm yaptıkları işleri yapmasınlar gör bakalım neler oluyor... olayı ev temizliği olarak düşünme,daha geniş düşün... toplumsal ve gelişimsel açıdan düşün.

@hanamichi ve slyn'e katılıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Dx

Tabiki kadın.Kadın ne kadar iyi eğitim alırsa o toplum daha iyi gelişir..Şimdi geçin o buluşları felan..Örn: Bir kadın ilkokul mezunu 5-6 tane cocugu var orta okul mezunu 4 cocuk, lise mezunuysa 3, üniversite ise 2-1 , master felan gibi hiç cocuk yapmamaya kadar gidiyor..Buda kadının bilinç bir eğitim verilirse o kadar ilerler..Gelişmiş ülkelerde görüldüğü gibi Kadın-erkek nufusunda kadın daha fazladır.. gelişmemiş geri kalmış ülkelerde iste bu tam tersidir..tamamen eğitimle alakalı..

Şimdi karşı cıkanlar felan olabilir hiç tartışmaya girmek istemiyorum ben yazdım o kadar..

az çocuk yapmak gelişmişlik ve kültür seviyesini göstermez. şu anda TR'de her çiftin ortalama 2,7 çocuğu olmalı.2,7'den fazla çocuğu olanlar onların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak refah düzeyine sahip olmalı. yani bizim kaliteli insana ihtiyacımız var. Amerika'da bu böyle... geçenlerde bir televizyonda evine misafir oldukları basketbol oyuncusunun(çok ünlü biriydi,ismini hatırlamıyorum) 7 çocuğu vardı,profesörlerin 4-6 çocuğu oluyor sıklıkla.... ama TR'de olay tam tersi durumda... neden? çünkü benciliz ve bunları düşünecek zihin dahi yok denilebilir.

KOEB BRYANT,shaq,wade,lebron,nash,parker,duncan,bosh,marion,allen ıverson,carmelo hangisi

•  Toplumun Gelişmesinde Erkek mi Önemli Kadın mı?(Münazara konusu)(İlk Konum neden silindi?)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.