Şimdi Ara

Toplumsal Hayatta Liyakatli İnsanlar Var Edebilmek

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
1
Cevap
0
Favori
26
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Toplumsal Hayatta Liyakatli İnsanlar Var Edebilmek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Çavuş
  52 Mesaj
  Liyakat dolu bir hayat için liyakatli insanların sisteme egemen olması gerekir. Bir toplumun gelişmesi için bu gereklidir. Tembel olmayan, çalışmayı ve üretmeyi benimseyen, kendi sınırlarını bilen ve yaşamını doğrudan bir amaç üzerine yaşayan insanların varlığı, toplumsal hayatı daha iyi hale getirdiği gibi, liyakat dolu bir toplumun meydana gelmesine zemin hazırlar. Şimdi gelin ve toplumsal hayatta liyakatli insanlar var edebilmenin önemi hakkında KONUŞALIM.

  Liyakat Kolay Elde Edilebilen Bir Şey mi?

  Aslında bu insanın vicdanıyla kolay bir şekilde münasebet kurarak elde edebileceği bir durumdur. “Ben ne için yaşıyorum?”, “Hayat amacım ne?” gibi soruları kendisine sorarak elde edeceği cevaplar ile birlikte, bireyin zihin kodlarında bir hareketlenme başlar. Bu aslında liyakati tetikleyen bir durumdur. Kendi cevaplarını bulan birey, kendi yaşamını ihya etmeye başlayacağı gibi, liyakatli olmaya ilk adımı da atmaya hazır hale gelecektir. Liyakatli olmaya bu şekilde başlamak, liyakati kolay bir şekilde elde edebilmek için yeterli bir sebeptir.

  Liyakatli İnsanlar Var Edebilmek

  Kendi vicdanlarını sorgulayan ve neden yaşaması gerektiğini bilen bireylerin sayısının artışı ile birlikte, liyakati benimseyen ve yaşamlarına bunu dahil etmek isteyen bireylerin sayısı artar. Bu gittikçe bir kültür haline gelir. Liyakat kültürünün gelişmesi ile birlikte, toplumsal hayat kendi kendine kalkınmaya başlar. Tabi bu durumu iyi korumak gerekir. Çünkü liyakatsizliğe içten içten değer veren bireyler, tarihte hep var olmuştur. Buna karşı çok dikkatli olunmalıdır.

  Toplumsal Hayatı Kalkındırabilmek

  Toplumsal hayatın kalkınabilmesi için, birbirine güvenen, samimiyeti bilen ve her şeyden önce yaşam sınırlarını doğru tespit edebilen insanların varlığı gereklidir. Kimsenin kimseyi herhangi bir şeye zorlamadığı ve başka hayatlara saygı duyduğu bir sistem, ancak liyakat üzerine kurulabilir. Liyakat sistemi, aşırılıkları da önleyen bir sistemdir. Bu yönüyle etkili ve değerlidir.

  Sonuç

  Toplumsal hayatta liyakatli insanlar var edebilmek için liyakat bilincine iyi sahip olmak gerekir. BURAYA TIKLAYARAK, Liyakate Davet: TOPLUM isimli kitabımın siparişini verebilir ve siz de liyakat bilincine sahip olabilirsiniz.

  http://toplum.liyakatedavet.com  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bentasdemir -- 4 Aralık 2019; 11:26:28 >  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
bankalar.org
Media Sözlük
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.