Şimdi Ara

Toplama sistem psu tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

işlemci : amd Fx 6300

ekran kartı :saphire r7 265

anakart : gigabyte 970a ud3p yada msi 970a g43 önerilerinzi bekliyorum büyük ihtima ud3p yi alıcam

ram : Kingston HyperX XMP 8GB 1600MHz DDR3 Savage Ram tek 8gb yerine 2x4 gb dahamı mantıklı sinerjiden önerirseniz sevinirim

hdd : wd 1tb cavier blue

Kasa : zalman z3 plus yada cooler master n400 NSE-400-KKA600-N 600W Kasa Xigmatek Asgard 382 CCC-AD34BT-U61 600W Siyah Xigmatek Asgard 382 CCC-AD34BT-U61 600W

psu(eger z3 plus alırsam): Xigmatek XCP-A600 X-Calibre 600W 12cm Fan Psu 135 TL zm600 e göre daha cok çıkış seçenegi var gibi gerçi zm600de yazmamışlar
    Zalman ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Güç Kaynağı 155 TL
    Corsair 550W VS550 CP-9020050-EU Güç Kaynağı 161 TL

güç kaynaklı kasa yada kasa+psu için 300 lira gibi bi bütçe var tüm parçaları tek seferde sinerjiden almayı planlıyorum

ekran : var

sisteme nekadarlık bi psu yeterli olur ?

parçalar z3 plus ın içine sıgacakmı güç kaynakları hep standartmı ?

pcnin genel amacı oyun internet olacak oc yapmayı pek düşünmüyorum
    1-2 hafta içerisinde almayı planlıyorum
    sizce nası bi sistem eksikleri yanlışları hertürlü yorumu bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enj -- 31 Ocak 2015; 1:58:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enj

merhaba 1300 1600 arası bi bütçe var biraz yardımınız lazım

işlemci : amd Fx 6300 alıcam orası kesin

ekran kartı :saphire r7 265 yada saphire r9 270 mi alsam kararsız kaldım

anakart : asus m5a97 r20 yada gigabyte 970a ud3p veya önerilerinzi bekliyorum

ram : kingston hyperx savage red 8gb 1600mhz

Kasa : tavsiye bekliyorum

en ucuz nerden alabilirim sinerji gen de vatana göre beya bi ucuza geliyor tavsiye edermisiniz
    şubat ayı içerisinde almayı planlıyorum

Ekran kartı ve anakart sağdaki alınmalı. Kasada Spec 02 650W kasa olabilir. Vatan'dan bakabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: LysteKGooN

Ekran kartı ve anakart sağdaki alınmalı. Kasada Spec 02 650W kasa olabilir. Vatan'dan bakabilirsin.

minimum kaç w gerekli bu sistem için bide bunlar nasıl everest rhino 432 600 w xigmatek asgard 600w XIGMATEK ASGARD 382 500w

• quote:

merhaba 1300 1600 arası bi bütçe var biraz yardımınız lazım

işlemci : amd Fx 6300 alıcam orası kesin

ekran kartı :saphire r7 265 yada saphire r9 270 mi alsam kararsız kaldım

anakart : asus m5a97 r20 yada gigabyte 970a ud3p veya önerilerinzi bekliyorum

ram : kingston hyperx savage red 8gb 1600mhz

Kasa : tavsiye bekliyorum

en ucuz nerden alabilirim sinerji gen de vatana göre beya bi ucuza geliyor tavsiye edermisiniz
    şubat ayı içerisinde almayı planlıyorum

Öncelikle listene birtane işlemci soğutucusu eklemelisin. Coolermaster t2 mini ucuz ve fena değil onu al.

Kasa olarak ya zalman z3 plus alıp ekstradan corsair 650w veya 550w psusunu alıcaksın upgrade edilebilirlilik ve uzun ömür için 650 öneririm.

Veya direk corsair 550v psulu 200r modeli var onu alıcaksınç

anakart olarak önerim msi g43 am3+ Gigabyte da enson bios update sorunu vardı beta bios sıkıntılıydı düzeldimi bilmiyorum.

ram olarak ise gskill veya corsair 2x4 gb 1866 mhz alırsan performans çok daha iyi olur.

ekrankartı r7 265 yetecektir. r9 270 ile arasında fark yok sayılır. İlla r9 dersen en aşağı r9 270x almalısın. bütçe varsa tabi git r9 280 al :)

• bywankedi kullanıcısına yanıt
    tavsiyeler için sagol kaç gündür kafa çorba oldu 970a ud3p yada msi g43 am3+ alıcam kasa cok kafamı karıştırıyor rhino 432 600w 183 lira corsair carbide r200 550w 320 lira bunların yada kasaların arasındaki fiyat farkı parça kalitesi ve uzun ömürlülük yüzündenmi ? yada bilmedigim bişimi var

• Enj E kullanıcısına yanıt
    Oc yapmayacaksanız msı g43 yeterli olur.Kasa fiyatlarının farklı olmasının nedeni hem içlerindeki güç kaynaklarının kalite farkı hemde malzeme kalitelerinin farklı olmasındandır.
  • quote:

tavsiyeler için sagol kaç gündür kafa çorba oldu 970a ud3p yada msi g43 am3+ alıcam kasa cok kafamı karıştırıyor rhino 432 600w 183 lira corsair carbide r200 550w 320 lira bunların yada kasaların arasındaki fiyat farkı parça kalitesi ve uzun ömürlülük yüzündenmi ? yada bilmedigim bişimi var

Overclock yapacaksanda msi g43 amacına ulaştıracaktır seni. Gigabyte anakart bios sıkıntıydı enson son durum ne bilmiyorum araştır bi onu.

Kasalarda parça kalitesi uzun ömürlülük soğutma ses yalıtımı ve psu nun verimliliği esastır. Açıkcası everest marka kasa alırsan psu içindeki fan acayip bi ses çıkarır. Genelde bilgisayarda gürültüyü psuların içindeki fanlar oluşturuyor.

He dersenki 320 tl çok pahalı o halde
    zalman z3 kasa alırsın 130 tl
    birde corsair vs550w vs seri bi psu alırsın 150 tl

eder sana 280 tl corsairden 40 tl daha ucuz olur bu şekilde özelliklerde nerdeyse tamamen aynıdır zalman kasalarda çok kalite oluyor.

he onada pahalı dersen ses farketmez orta seviye bi kasam olsun flan diyorsan o halde en azından rihino üzerine 20 tl katıp coolermaster n200 flan almalısın.

• up psu ve kasa hakkında tecrübeleriniz lazım :)
  • Psu çok önemli dandik bisey alma sakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bywankedi

quote:

Overclock yapacaksanda msi g43 amacına ulaştıracaktır seni. Gigabyte anakart bios sıkıntıydı enson son durum ne bilmiyorum araştır bi onu.

Kasalarda parça kalitesi uzun ömürlülük soğutma ses yalıtımı ve psu nun verimliliği esastır. Açıkcası everest marka kasa alırsan psu içindeki fan acayip bi ses çıkarır. Genelde bilgisayarda gürültüyü psuların içindeki fanlar oluşturuyor.

He dersenki 320 tl çok pahalı o halde
    zalman z3 kasa alırsın 130 tl
    birde corsair vs550w vs seri bi psu alırsın 150 tl

eder sana 280 tl corsairden 40 tl daha ucuz olur bu şekilde özelliklerde nerdeyse tamamen aynıdır zalman kasalarda çok kalite oluyor.

he onada pahalı dersen ses farketmez orta seviye bi kasam olsun flan diyorsan o halde en azından rihino üzerine 20 tl katıp coolermaster n200 flan almalısın.

msı 970A-G43 kullanıcısıyım, kesinlikle oc için önermem. ud3p daha iyidir oc konusunda. Bizzat kendim defalarca oc ile uğraşmama rağmen bu kadar uğraştıran bir anakart daha görmedim. 4.0 dan sonra windows ekranında pc resliyor. Anakart yemiyor.

• zaten tüm sistemi emanet edecegim için düzgün bişi almaya karar verdim listedeklerden hangi psu daha mantıklı ?
    @rodello eyv pek ugraşmayacagım ama genede ud3p alıyım :D
  • amd fx 6300 -sapphire r7 265 - 4x2 hyperx savage red ram - gigabyte 970a ud3p - zalman z3 plus - vs550 sinerjiden bi kaç gün önce alıp topladım yardımlar için herkese teşekkürler konu kilitlenebilir silinebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.