Şimdi Ara

toplama PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba yeni bir pc toplamayı düşünüyorum ve bu işten anlamam, n11 den elimdeki indirim çeklerini kullanarak toplayacağım. Biraz burayı okudum ve bir siteden şu şekilde bir liste yaptım, yorumlarınızı ve yardımlarınızı almak istiyorum. PC'yi genelde internet için ve kısmen empire earth, command conquer gibi oyunlar için kullanacağım. Harddisk kpasitesi önemli değil sadece 128'lik SSD'de alabilirim.

Elimde 2005 yılından kalma bir PC var bunun kasasını kullanmayı düşünüyorum. Heralde internete ethernet kart ile bağlacağım, üzerindekini kullanabilirmiyim. Fanı biraz sesli çalışıyor, fan değiştirirsem yeterli olurmu ? Monitörüm var.
    Şimdiden teşekkürler.

CPU:
    AMD FX-6300 3.5 GHz, 14 MB, AM3+, 6 Çekirdekli BOX İşlemci

ANAKART:
    ASUS M5A97 R2.0, AMD 970, DDR3, 2X PCIExp, Socket 938 AM3+, CrossFireX

BELLEK - RAM:
    GSKILL RipjawsX 8 GB (2X 4GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 (1.5 Volt) (F3-12800CL9D-8GBXL)

HARD DISK:
    SEAGATE SSHD 1TB 64Mb 7200Rpm 8GB MLC Sata3 3.5'' Hybrid Disk (ST1000DX001)

EKRAN KARTI:
    SAPPHIRE HD7850 1 GB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit

DVD
    SAMSUNG 24X DVD-RW Double Layer Siyah SATA

• Anakart üzerinde onboard ethernet kartı olacak o yüzden ethernet kartına ihtiyacınız yok. Kasayı kullanmanız iyi olabilir fakat havalandırma konusunda nasıl? Güç kaynağı eklememişsiniz ayrıca en az 550-600W 80+ bir güç kaynağı da ekleyin listeye.

Fiyatları da %30 Vatan ile karşılaştırıp uygun olandan alın. Anakart 970A-UD3'de yapılabilir. Ekran kartını da 2GB olan versiyonu almaya çalışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Anakart üzerinde onboard ethernet kartı olacak o yüzden ethernet kartına ihtiyacınız yok. Kasayı kullanmanız iyi olabilir fakat havalandırma konusunda nasıl? Güç kaynağı eklememişsiniz ayrıca en az 550-600W 80+ bir güç kaynağı da ekleyin listeye.

Fiyatları da %30 Vatan ile karşılaştırıp uygun olandan alın. Anakart 970A-UD3'de yapılabilir. Ekran kartını da 2GB olan versiyonu almaya çalışın.

Mevcut kasadaki PSU yetmez mi ? Anakart 970A-UD3 daha iyi ise onu alayım.
  • slazenger kullanıcısına yanıt
    Mevcut kasanızdaki PSU nedir? Büyük ihtimal 3ooW falandır ve yeterli gelmez. Overclock yapmayacaksanız ASUS kart da iyidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.