Şimdi Ara

topa vurma teknikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
35.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gürcan34

İnsanın futbol oynamak doğuştanda bi yetenek olarak olması lazım yoksa sonradan şut çekmeyi öğrenmek o kadar kolay olmaz

Alıntıları Göster
    Ronaldinho gibi oynuyorum, kaleciyle karşı karşıya vurunca tp taça çıkıyor

Hoca o iş ayakkabıyla olmaz, kenara yuvarlamayı akıl edemiyorsun sorun doğuştan

• quote:

Orijinalden alıntı: antiochos

Ronaldinho gibi oynuyorum, kaleciyle karşı karşıya vurunca tp taça çıkıyor

Hoca o iş ayakkabıyla olmaz, kenara yuvarlamayı akıl edemiyorsun sorun doğuştan

Alıntıları Göster
    tekniğini en iyi kendin oturtursun biz ne desek boş ama ilk adım olarak topa vurduğun ağagın örneğin sağ ise sol ağayını topun sol yanına hizala bu 1 bunu baştan duran topta dene sonra gelişine topta aynı tekniği oturttur.
    2. olarak topa vururken kaleye değil topa bak top sana gelirken bir anlık kaleye bak beyninde kalenin hangi köşesine vuracağına hemen karar ver ve topa bakarak o köşeye düzgün bir vuruş yapmaya çalış
    3.olarak topa eğer sert vurcaksan agağının tam üstüyle değil üst ile iç tarafının orda kısmıyla vur top hem sert hem de kavisli gidiyor daha iyi isabet sağlıyorsun
    4.olarak topa kavisli vurcaksan hafif dışarı doğru vur kavis payını bırak top tam köşeye gitsin
    5.olarak çok zorda kalmadığın sürece burun vurma istediğin vuruşu çoğunlukla yapamazsın
    6.olarak diyelim kaleciyle karşı karşıyaysın topu nereye vuracağını belli etme vuracağın anda ağağının içiyle vur vururken ağayının için köseye baksın
    7.olarak şut atacaksan kalecinin ağağının dibi en iyi yerdir etkisiz kalır ama kaleci iyi ise köşeyi düşün vururken bileğin güçlü ise ayağının içi ile sert vuruş yap vuruş yaparken ağagın birazcık topa teğet geçer gibi olsun ki top kavis alsın
    8.topa vururken topa tam üstten bakma topun üstüne doğru eğilme yani böyle tipler vardır.hafif arkaya doğru eğri olarak topa vur
    kafana takılan değişik pozisyonlar falan olursa sor tekniğim çok iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunNnN -- 18 Ağustos 2007; 12:30:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunNnN

tekniğini en iyi kendin oturtursun biz ne desek boş ama ilk adım olarak topa vurduğun ağagın örneğin sağ ise sol ağayını topun sol yanına hizala bu 1 bunu baştan duran topta dene sonra gelişine topta aynı tekniği oturttur.
    2. olarak topa vururken kaleye değil topa bak top sana gelirken bir anlık kaleye bak beyninde kalenin hangi köşesine vuracağına hemen karar ver ve topa bakarak o köşeye düzgün bir vuruş yapmaya çalış
    3.olarak topa eğer sert vurcaksan agağının tam üstüyle değil üst ile iç tarafının orda kısmıyla vur top hem sert hem de kavisli gidiyor daha iyi isabet sağlıyorsun
    4.olarak topa kavisli vurcaksan hafif dışarı doğru vur kavis payını bırak top tam köşeye gitsin
    5.olarak çok zorda kalmadığın sürece burun vurma istediğin vuruşu çoğunlukla yapamazsın
    6.olarak diyelim kaleciyle karşı karşıyaysın topu nereye vuracağını belli etme vuracağın anda ağağının içiyle vur vururken ağayının için köseye baksın
    7.olarak şut atacaksan kalecinin ağağının dibi en iyi yerdir etkisiz kalır ama kaleci iyi ise köşeyi düşün vururken bileğin güçlü ise ayağının içi ile sert vuruş yap vuruş yaparken ağagın birazcık topa teğet geçer gibi olsun ki top kavis alsın
    8.topa vururken topa tam üstten bakma topun üstüne doğru eğilme yani böyle tipler vardır.hafif arkaya doğru eğri olarak topa vur
    kafana takılan değişik pozisyonlar falan olursa sor tekniğim çok iyidir

Alıntıları Göster
    Ben topa vurmam

• quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Ben topa vurmam

Alıntıları Göster
    sağ gösterip soL vur diyecem de normalde vuramıyorum diyosun farklı sonuclar cıkabilir bu seferde
    Sen en iyisi günLük 1 saat şut caLıs 1 hafta sonra düzeLmiyosan top oynamayı bırak baska seylerle uğraş

• quote:

Orijinalden alıntı: LsR

sağ gösterip soL vur diyecem de normalde vuramıyorum diyosun farklı sonuclar cıkabilir bu seferde
    Sen en iyisi günLük 1 saat şut caLıs 1 hafta sonra düzeLmiyosan top oynamayı bırak baska seylerle uğraş

Alıntıları Göster
    okuyarak yapılacak iş değil

• quote:

Orijinalden alıntı: blade77

Alıntıları Göster
    Haha dün aylık oynarken kalede bi çocuk vardı 7-8 yaşlarında falandı herhalde. Çocuğun boyunu düşünmeden abanarak ayak içiyle vurdum çocuğun yüzüne geldi çocuk yerde. Eğer öğretiliyorsa banada öğretin.

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhany

Haha dün aylık oynarken kalede bi çocuk vardı 7-8 yaşlarında falandı herhalde. Çocuğun boyunu düşünmeden abanarak ayak içiyle vurdum çocuğun yüzüne geldi çocuk yerde. Eğer öğretiliyorsa banada öğretin.

Alıntıları Göster
    topa vurmak için kalecinin kapatığı köşeye yanı sağına asla vururmamalı size göre sağ olan kalecinin solundan atılmalıdır.ve topa vururken ayağınızın ucuyla asla vurmayınız

• quote:

Ben topa vurmam

Alıntıları Göster
    napan
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhany

Alıntıları Göster
    Kaleciyi de geçip kaleye gir.O değil de vururken kaleye bakıyorsun değil mi ? Bazıları topa bakarak vurur ondan saçma sapan gider toplar.Eğer öyle ise vurmadan önce kaleye bak ve köşeye yerden bir şekilde gönder topu.

• quote:

Ben topa vurmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Lady Sylvanas Windrunner

quote:

Ben topa vurmam

Alıntıları Göster
    Nasıl konu lan bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hero92

aşırtmak için q+d ye bas
    isabetli vurmak için c+d ye bas

pes te varmı la c d ?? :))

• quote:

Orijinalden alıntı: prestiggge

quote:

Orijinalden alıntı: hero92

aşırtmak için q+d ye bas
    isabetli vurmak için c+d ye bas

pes te varmı la c d ?? :))

Alıntıları Göster
    DH konu dşışında açılmış en sakat başlık

• quote:

+1903
  • quote:

Orijinalden alıntı: aneydiya

quote:

+1903

Alıntıları Göster
    Ayakkabıyla veya burdaki taktikleri okuyarak yapılacak iş değil.Bol bol çalışman gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aneydiya

quote:

+1903

Alıntıları Göster
    adam ronaldo gbi oynarım diyo..topa vurmayı bilmiyo oda gzl..gel öğretiyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

adam ronaldo gbi oynarım diyo..topa vurmayı bilmiyo oda gzl..gel öğretiyim..

Alıntıları Göster
    Bunlar okuyarak değil oynanarak öğrenilir. Al bir tane top geç kalenin karşısına kaleye çocuğun birini geçir.

Gelişine duran top falan çalış. Mesela duran toplarda iyi vuramıyorsan duran top çalış vuruş tekniğinide geliştirir. Biz 20-25 metreden küçücük kalelere şut çekiyoruz okulda. ( 1.90 a 3 metre gibi bir şey) Birkaç gün çalış. Ama iyi vurmaya başlayınca bırakma. Bir süre devam et. Ayağın iyice alışsın. 1 hafta değil 15 gün falan lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: soryy

quote:

Orjinalden alıntı: go_spurs_go

quote:

Orjinalden alıntı: soryy

duruştan vuruş teknigine kadar çok güzel oynarım c.ronaldo gibi oynarım herkezi geçerim

quote:

kaleci ile karşı karşıya geldigimde topa vuramıyorum attıgım toplar taç a çıkıyor bazen

''hayat çelişkilerle doludur'' w.s giesehan

hacı çalım atarım geçerim takımdaki herkezi ama topa vurmaya gelince orada dur biraz en zayıf noktam sert vururum aut a çıkar yavaş düzgün vurmak isterim kaleciye gider ortasını tutturamadım sert ve düzgün

Lan Sabri sen misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ares

quote:

Orijinalden alıntı: soryy

quote:

Orjinalden alıntı: go_spurs_go

quote:

duruştan vuruş teknigine kadar çok güzel oynarım c.ronaldo gibi oynarım herkezi geçerim

quote:

kaleci ile karşı karşıya geldigimde topa vuramıyorum attıgım toplar taç a çıkıyor bazen

''hayat çelişkilerle doludur'' w.s giesehan

hacı çalım atarım geçerim takımdaki herkezi ama topa vurmaya gelince orada dur biraz en zayıf noktam sert vururum aut a çıkar yavaş düzgün vurmak isterim kaleciye gider ortasını tutturamadım sert ve düzgün

Lan Sabri sen misin?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bunu okuyarak kapamazsınız...
    Çalım atmak istiyorsan 1.teknik bire birde koşarken top ile ayğının arasında en fzla 1 karış mesafe olmalı o topu adam alamaz,almaz isterse senin vücudun kendini dengeler ve odaklandığın şeyi kaybetmemeni sağlar...Eger şut vurmak istersen c rnaldo nun tekniğini anlatıyım en basta topa dik olarak koşup vurucaksın ronaldoyu izle kaparsın tekniği sert vuramaman veya kötü vurmanın nedeni topa dengesiz olarak koşmandır.Eğer ronaldinho gibi vurmak istersen o ayrı mesele o topa yandan vuruyor sut meselesi alışkanlığa bağlıdır.Ama herkes c ronaldonun vuruş tyarzını vurabilir .oGunNn arkadışımızınn dediği gibi topa burun ile iç arasında kalan ayak baş parmağının yanıyla vurmayı dene NİKE bu şekilde vurmayı kolaylaştırsın die kramponun orasını sert yapıo...

Erenix

• Banada taktik verin
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.