Şimdi Ara

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ [Tartışma Ana Konu] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
7
Favori
4.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StarkIndustries

quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanfatih

Ortak eğitim sadece TOBB da olan bir sistem. Burada her akademik yıl 3.dönemden oluşur 2.sınıfın yaz 3.bahar 4.sınıfın güz dönemi staj yapmak üzere firmalara gidersin en az asgari ücret olmak üzere maaşla çalışırsın. Deneyim kazanırsın. 4.sınıf nisanda mezun olursun böylece mezun olduğunda 1 yıllık iş tecrüben olur.

Çok hoşuma gitti hocam . Suan tek eksik şey kampüs olayı

Aslında teknoloji merkezinin açılmasıyla okula genişledi ancak okuldaki her yeri etkili bir şekilde kullanamadığımız için küçük geliyor. Biraz radikal değişiklikler yapılsa kampüs sorunu kalmaz. Zaten bir kampüste olması gereken en önemli şeyler var(Spor alanları, yüzme havuzu,vs.). 20 gün önce bir anket yaptılar okulla ilgili yakında daha ayrıntılı bir anket daha yapılacak okulun gelecek planlaması ile ilgili. Biz önemli şeyler yapılacağını düşünüyoruz özelikle kampüsle ilgili. Zaten Rıfat Hisarcıklıoğlu yurtların en üst katına kendine ofis yaptırıyor şuan baş danışmanını da okulun kampüs sorunu ile ilgili görevlendirdi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: StarkIndustries

quote:

Ortak eğitim sadece TOBB da olan bir sistem. Burada her akademik yıl 3.dönemden oluşur 2.sınıfın yaz 3.bahar 4.sınıfın güz dönemi staj yapmak üzere firmalara gidersin en az asgari ücret olmak üzere maaşla çalışırsın. Deneyim kazanırsın. 4.sınıf nisanda mezun olursun böylece mezun olduğunda 1 yıllık iş tecrüben olur.

Çok hoşuma gitti hocam . Suan tek eksik şey kampüs olayı

Aslında teknoloji merkezinin açılmasıyla okula genişledi ancak okuldaki her yeri etkili bir şekilde kullanamadığımız için küçük geliyor. Biraz radikal değişiklikler yapılsa kampüs sorunu kalmaz. Zaten bir kampüste olması gereken en önemli şeyler var(Spor alanları, yüzme havuzu,vs.). 20 gün önce bir anket yaptılar okulla ilgili yakında daha ayrıntılı bir anket daha yapılacak okulun gelecek planlaması ile ilgili. Biz önemli şeyler yapılacağını düşünüyoruz özelikle kampüsle ilgili. Zaten Rıfat Hisarcıklıoğlu yurtların en üst katına kendine ofis yaptırıyor şuan baş danışmanını da okulun kampüs sorunu ile ilgili görevlendirdi.

2014-2015 dönemi için bir değişiklik söz konusu mu bina için?

• Kampüs konusu ile ilgili olarak: ODTU neredeyse şehir kadar kampüse sahip ama mesela bilgisayar mühendisliğinde okuyan bir arkadasa sorun bakalım o binalardan hangilerine universite hayatı boyunca girmiş. Sonuçta TOBB'un bölüm ve öğrenci sayısı az binaları da ona göre. İçinde ormanı, gölü yok tabi ama olimpik yüzme havuzu var :)

Bilgisayar mühendisiğinde 100.000 sıralamasındaki öğrenci ile aynı sınıfta okumak istemeyen arkadas, elektronik bölümü ilk 50.000 civarından alıyor ücretlilerini. Burslularının tamamı da ODTU elektriğe girebilecek puana sahip puana sahip.
  • Ne zaman yaparlar bilmiyorum ama yurtlar şuan alarm vermiş durumda neredeyse yer yok bundan dolayı yurt için bir çalışma yapılmak zorunda.

Ayrıca @Crein dediği gibi az bina var ama az da öğrenci var. Her şeyden rahatça faydalanabilirsin akşam havuza git max. 20 kişi olur. Spora git rahatça spor yap.
  • Yurtta kalmayacak biri için(ankarada yaşıyorum zaten) kampüs o kadarda önemli olmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umarsızcagülenadam -- 27 Haziran 2014; 0:08:09 >
  • quote:

Ortak eğitim staj demek oluyor yani anladım. Gerçekten güzelmiş. Peki bu ortak eğitim için belli öğrenciler mi yararlanabiliyor yani baya başarılı bir öğrenci olmamız gerekir mi?
  • @furkan1zek Her öğrenci faydalanabiliyor zaten zorunlu. 3 dönem ortak eğitim yapmadan mezun olamıyorsun. Ama gideceğin firmanın kalitesi için not ortalaman önemli oluyor.

@umrasızcagülenadam Ankara' da yaşayan birisi için kampüs o kadar sorun olmaz bütün gününü orada geçirmeyeceksin sonuçta.
  • @ultrAslanfatih siz kaçıncı sınıftasınız memnun musunuz genel olarak ya da memnun olmadığınız şeyler neler mesela EE mi tavsiye edersiniz yoksa bilgisayar mı bu biraz saçma soru ama bulmuşken sorayım dedim :D
  • Ortak eğitim 2. Sınıftan itibaren mi başlıyor birinci sınıfta yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @furkan1zek Okulun sadece yurtta müthiş binalar olmasına rağmen yönetimin berbat olması ve okulda yemek yenebilecek kaliteli yer olmaması benim için kötü yanları başka bir problem görmüyorum. Yemek konusunda bütün öğrenciler şikayetçi ama kimse tepkisini ortaya koymuyor herkes her gün aynı yemeği yiyor tek sorun bu benim için. EE mi yoksa bilgisayar mı dersen buna senin karar vermem gerekir. Hangisine daha meraklısın kod yazmaya mı devre tasarlamaya mı. Ben ele dersi almıştım mesela iyiki dedim EE gitmedim ama bu benim ilgim doğrultusunda söylediğim bir şey. Yani sana bağlı. Bilgisayar müh. 2.sınıftayım.

@zileri

Ortak eğitim bölümdeki 2. yılında var aslında ama ortak eğitime giderken 3. sınıfın 1.dönemini bitirmiş oluyorsun. Yani yıllık 3 dönem var 2 dönem bitirdiğinde 1 sınıf atlamış oluyorsun. Ortak eğitime 2.yılının yaz dönemimde 3.yılının bahar döneminde 4. yılının güz döneminde gidiyorsun

• Vallahi forumu, interneti aradım taradım... Bilkent olmazsa tobb'dayım büyük ihtimalle. ODTÜ'den neredeyse vazgeçtim...
  • @ultrAslanfatih yönetim baya çevresi olan godamanlardan oluştuğu için üniversite çok avantajlı diye biliyorum neden kötüler ki ? Daha önce ne kod yazdım ne devre tasarladım bu yüzden hangisine yeteneğim var yok bilemiyorum ama şu ekran kartı üzerindeki minicik minicik şeyleri tasarlamaktan zevk alacağımı sanmıyorum. Eskiden beri bilgisayara merakım var donanım yazılım ne olursa. Hatta teknoseyir gibi düzenli takip ettiğim siteler var(ilk kurulduğundan beri takip ediyorum) TOBB a gelip konferansta vermişlerdi onuda internetten izledim
  • Psikoloji bölümü hakkında ne düşünüyorsun bilkentle krsilastirdigimda genellikle bilkenti tercih ettiler ama tobb un gereksiz yere kötülendiğini düşünüyorum bölüm olarak düşünmek lazım ve herşey kampus değil ben üniversiteye kampus için gitmiyorum sonucta

• ultrAslanfatih kullanıcısına yanıt
    Okuldaki aktiviteleri merak ediyorum ben
    Okul 3 donem olunca ve kampus ortami pek olmayinca neler yapilabilir
    Mesela ben hukuk, siyaset okumak istiyorum,MUN tarzi kulupler var midir, bu kluplerin ici bos mudur
    Universitenin sitesinden bakabilirim tabii ama uni.nin icinden bir kimsenin cevap vermesi beni mutlu eder

• Ben de tobb bilgisayar dusunuyorum, %50 olmadi %25. Burslu olmayanlari adeta embesil olarak nitelemeniz beni sasirtti. Burslu olmayan biri bilgisayar konusunda sizden cok daha yetenekli olabilir ki zaten amaciniz egitimse baskalarinin seviyesi sizi baglamamali.

• Ben zaten öyle demek istemedim sıralaması benden düşük olup bilgisayardan benden başarılı olanlar tabi var. Ben kimseyi embesil yerine koymuyorum. Ama genelleme yapıyorum 100 binlerde gelen kişi eğer üniversitede çalışmaya başlamazsa geride kalıyor. Çalışmayan kişi 1. olarak girse de başarısız olur. Benim dediğim 1. olarak giren kişi ile sonuncu olarak giren kişinin çalışma düzeni aynı değildir. Eğer sonuncu olarak giren kişi bu düzenini değiştirmezse geride kalır.
    hocam siralamam 35binde, gecen sene 33 binle kapatmis, her sene 1-2bin dustugunu dusunursek bilgisayar %50 burslu gelir. babamlarla konusmadim ancak sikinti cekmem diye dusunuyorum maddi acidan, zaten ankaradayim ancak ankara universitesi elektrik elektronik dusunuyorum hangisini secmeliyim ankarada egitim turkce galiba burda nasil egitim ortam hocalar falan ayrica burada yasadigim icin kampus fazla sorun yaratmaz diye dusunuyorum sizce napmaliyim %50 burslu bilgisayara gitmelimiyim tavsiye eder misiniz

• Bilgisayar mühendisliğinde dersler Türkçe anlatılıyor ama çoğu bilgisayar terimleri İngilizce olduğu için ders İngilizce işleniyor gibi. Kitaplar zaten İngilizce.
    Hangi bölüm dersen bu sana bağlı hangisini severek yapacağını düşünüyorsan onu seç. Üniversite olarak TOBB u öneririm çünkü Ankara Üniversitesine göre imkanlarının daha çok olduğunu düşünüyorum.
  • beyler sıralamam 20 bin tobb etü bilgisayar yüzde 75 burslu 18 binden kapatmış sizce düşer mi ?
    peki klupler falan nasil varsa tabii

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.