Şimdi Ara

TMLERİN MFLER HUKUK OKUMASIN İSYANI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kendisi tmci ve mezuna kalmasına rağmen kysde matematikten 12 net çikarmış birisi. Sen madem matematikte çalışmadım bütün bir yıl ne yaptın bana söyler misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan ben de anlamıyorum madem hukuk kontenjanlarını sayısallar dolduruyor sen de seç sen de doldur adam 2 sene boyunca 11-13-15 saat hukuğa girmesinde zerre kadar etkisi olmayan fkb-2 görüyor sen coğrafya seçmeli dil anlatım edebiyat görüyosun ikiniz de aynı saat mat-2 görüyorsunuz lise1-2 zaten aynı daha ne ağlıyorsunuz ki her türlü siz avantajlısınız hukuğu bu koşullara rağmen sayısalcılar yüzünden kazanamıyosanız bi zahmet okumayın haketmiyorsunuz

• Hocam bence kesinlikle haksızlık değil zaten hedefsiz sayısalcılar ise (aslında başka bölüm isteyip kazanamayınca hukuk isteyen) hukuku kazandığı zaman bir hukukçu sayılmaz ve de hukukçu olarak mezun olmaz. Çoğu üni derslerinde dökülüyor, bazıları da mezun olduktan sonra... Malumun, her okul son yıllarda özel/vakıf larla birlikte binlerce mezun oluyor. Ancak, sayısalcı arkadaşlar (sadece basta dedigim kesim) bu kadar mezunun arasından sıyrılamadan sıradan bir hukukçu olarak yoluna devam ediyor.

Ayrıca, burada meslekleri küçümseyen arkadaşlar her çalışan adam istediği üni. ye girebilir. Belki 1 yıl da olmayabilir ama diğer senesinde mutlaka kazanır. Sonuçta tıp kazanan herkes zeki olmadığı gibi boş elemanları da çok.

Not: TM ciydim bi aralar.
  • Hukuk okumak için bir insanın eşek gibi fen ve matematik çalışması adaletsizlik. Bu yüzden ben de mf lerin tm bölümlerine girememeleri gerektiğini düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tokatlanmayalim diye zirliyolar

• fuujitsu F kullanıcısına yanıt
    İyide ne alaka çalışan yapan hersey okuyabilir ayrıca artık alan doye birsey de yok sen de mf sınavına gir sözel e gir dil e gir buna bu kadar konuşacağıza obp ye bu kadar şikayet edin

• J.Valjean kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: natic

Okumasınlar arkadaşım okumasınlar mfler hukuk okumasın! hukuk sadece iyi bir puana göre seçilecek bir bölüm olmasın, YGS'de fen çözerek iyi bir sıralama yapıp, az biraz edebiyat yapan insanlar hukuk okumasın! gerçekten tek hedefi hukuk okumak olan insanlar okusun, sadece hukuk okumak için tm seçip deli gibi edebiyat çalışan insanlar hukuk okusun. ha ama şöyledir, adam sırf hukuk kazanmak için mfden hazırlanmıştır, biliyordur sistemin sayısallar için daha avantajlı olduğunu ona sesim çıkmaz çünkü onun zaten hedefi hukukmuş der susarım AMA, ''abii tıp olmadı, hukuk olsun yeaa'' diyen hedefsiz ve sırf para için hukuk okuyanlar okumasın ya okuyamasın!

Hayırdır zoruna mı gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: J.Valjean

Sayısalcıların hukuk kontenjanını doldurması

zulümdür,

günahtır,

hak yemektir,

gasptır

Evvela adaletsizliktir.

Ancak ve ancak sözlerim sınava girip bu sistemin açığından faydalanan sayısalcılara değil.

Adamlara lise boyunca edebiyat dersi veren,

Lys edebiyatı çöp kalitesinde kolaylaştırıp sayısalcıları öne atan,

25-30 tane türkçe sorusu soran

Sayısalcıların kolayca edebiyat sınavına girmesine olanak sağlayan

Yetkililerdedir!

ÖSS de sayısalcılar Tm alanını gasp edemezken, kim veya kimler ygs lys ile birlikte sayısalcıların önünü açmışsa

HAKKİM HARAM ZIKKIM ZEHİR BELA OLSUN!!!

O kadar çok istiyorum ki yeni sistemde sayısalcı heriflerin Tm den defolup gitmesini, eğer öyle bir şey olırsa sevinçten kendimden geçerim sınava girmeyecek bile olsam tmci kardeşimlerim için sevinirim

Benim hakkım yendi bizden sonrakilerin hakkı yenmesin.

öyle olmasını istiyorsan edebiyat ve fen aynı gün aynı saatte yapılmalı .

• Hukukun lys matematik ve geometri ağırlığının azaltılıp ygs'ye (özellikle matematik cive türkçeye) verilmesi taraftarıyım. Türev integral alanla ne kadar alakasızsa yazar kitap ezberlemek de o kadar alakasız bence. Torpil milli sporumuz olmasa yüksek lisans misali mülakat sistemi getirilsin derdim aslında bu tarz bölümlere.

İktisat okuyan sayısalcıyım ve bu bölümle hukukun pdrnin vs.. nasıl aynı çatı altında olduğunu hiç anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaflip -- 5 Ekim 2017; 21:5:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.