Şimdi Ara

TJ75 Cızırtı Sorununa Çözüm İçin ... (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
20.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Kardeş, Allah senden razı olsun. Fan sesi biraz arttı ama emin ol o cızırtının yanında bu hiç bişey.

Ben de biraz bios'u kurcalayım dedim ve modlanmış biosun içinde işlemcininin içine entegre ekran kartını aktif eden ayarları buldum, fakat iş epey riskli olduğu için dokunmadım. Biosu resetlemek normal masaüstündeki kadar kolay olsa saniye tereddüt etmem ama bu dizüstü işte.
  • CRISIS disk oluşturunca baya rahat oluyor aslında bios u tekrar sıfırlamak yani 1 dk falan sürüyor.

onboard ekran kartı ayarıyla ben oynadım. pc açılmadı. boşuna oynamayın derim. yabancı forumlarda da deneyenler var henüz işte switchable graphics i sonradan aktive edebilen yok.

quote:

Orijinalden alıntı: incinerator

@Black_Wolf14

Kardeş, Allah senden razı olsun. Fan sesi biraz arttı ama emin ol o cızırtının yanında bu hiç bişey.

Ben de biraz bios'u kurcalayım dedim ve modlanmış biosun içinde işlemcininin içine entegre ekran kartını aktif eden ayarları buldum, fakat iş epey riskli olduğu için dokunmadım. Biosu resetlemek normal masaüstündeki kadar kolay olsa saniye tereddüt etmem ama bu dizüstü işte.

• bizim laptoplar destekliyor diye biliyorum. yani artık bellek kontrolcüsü işlemci içinde olduğundan işlemci 8gb yi destekliyosa sorun yok. Zaten 2 slot var her birine 4 gb takmanız lazım. core i serisinin en düşük üyesi 330mhttp://ark.intel.com/Product.aspx?id=47663 burda 8gb yi desteklediği yazıyor. daha üst tüm modeller de destekliyor zaten. pentium dualcore p6000 serisi de destekliyormuş baktım.
    quote:

Orijinalden alıntı: slymn277

arkadaşlar benim bilgisayarım packard bell tj75-jo-282tk ram'i 8 gb'ye çıkarabilir miyim

• Çözüm için teşekküler.

En kısa zamanda deneyeceğim.
  • Siz CRISIS disk oluşturdunuz mu @prodowns?
  • konuyu hortlatmış gibi olmasın ancak benim model mb87 yani bu çözüm uyarmı benim modele bilemedim yinede uyguladım. ancak şu koddaki bios ismi( ki aynısınıda yazdım) sanırım sorun oluyo kabul etmedi. yalnız bendeki sorun prize takılı olmazsa kesiliyor. pildeyken olmayan cızırtı prize takınca geri geliyor. bu söylediğiniz işlemde benmi acaba bi eksik yaptım daha ayrıntılı anlatabilirmisin.(format disk oluşturma hiç bir sorun yok 98 ekranıda geliyor. 1-2-3-4 seçeneği gelince 1 e basıyorum unread files diye hata alıyorum command.exe den ve c:ye geliyor. ben yinede o kodu yazıyorum ama kabul etmiyor)
  • Bilgilendirmek icin yaziyorum;

Ayni bilgisayari babam kullanmakta ve bende cizirtidan sikinti duymaktaydim. Konuyu okudum ilk yaptigim hareket W7 Ultimate 64bit'in guncellemelerini yapmak oldu.
    Sonrasinda forumdaki denemeleri uyguladim ama cozum olmadi. Sonrasinda Realtek'in 2.6x versiyonuna guncellememle sorun cozuldu.

Saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Bilgilendirmek icin yaziyorum;

Ayni bilgisayari babam kullanmakta ve bende cizirtidan sikinti duymaktaydim. Konuyu okudum ilk yaptigim hareket W7 Ultimate 64bit'in guncellemelerini yapmak oldu.
    Sonrasinda forumdaki denemeleri uyguladim ama cozum olmadi. Sonrasinda Realtek'in 2.6x versiyonuna guncellememle sorun cozuldu.

Saygilar

Aynı bilgisayar dediğiniz hangi modeli kullanıyor babanız, bir de hangi linkten indirdiniz sürücüyü, ben de denemek isterim problem çözülüyor mu diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 11 Temmuz 2011; 18:59:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

Bilgilendirmek icin yaziyorum;

Saygilar

Aynı bilgisayar dediğiniz hangi modeli kullanıyor babanız, bir de hangi linkten indirdiniz sürücüyü, ben de denemek isterim problem çözülüyor mu diye?

TJ75-JO-282TK ve Realtek'in Official Sayfasindan

• Aynı dizüstü bende de var.Yükleyip deneyeyim sürücüyü.

Ekleme: Bende işe yaramadı.Biostan Cx States'i kapatmadan ses gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 12 Temmuz 2011; 23:55:14 >
  • okuyabildiğim kadarıyla yazılanları okudum ama benim sorunum daha bi başka yardımcı olabilecek varsa çok sevincem.Acer 5742g laptopa sahibim.Wn7 ultimate 64bit kullanıyorum.Ses kartı realtek alc272.
    bilgisayarı açınca herhangi bir müzik dosyası açtığımda,video izleediğimde ses bozuk geliyor.nasıl anlatsam bilmiyorum ama cızırtılar içerisinde sanki eskiden vcd playerda cd ciziktirde gucuk gucuk ederdi ya öyle bir ses.aradan 2-3 dakika geçince ses düzeliyor.
    ilk başta wirelessle bi alakası olduğunu düşündüm.wireless modemi arayınca hoparlöre giden akımı bozuyor dedim ama değil.daha sonra aklıma geldi.laptopu ilk aldığımda win7 home yukluydu ve aldığım ilk 2 gün tek tek testten geçirmiştim.Hiç buna benzer bozuk bir sesle karşılaşmamıştım.
    Ne varsa bu win 7 yada driverlarda var.
    Sorunum hakkında yorum yapabilecek arkadaşlar varmı.
    Not:Sizlerdeki sorundan bende eser yok.Hatta şimdi kulağımı hoparlöre yasladım(nedendir anlamadım ama acer tek hoparlör kullanıyor bu modelde) sadece fan sesi var.

• Arkadaşlar bios'tan cx states i nasıl devredışı bırakabilirim.Modlu bios u kurmak şart mı?Bir arkadaş basit bir şekilde açıklarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan_34

Arkadaşlar bios'tan cx states i nasıl devredışı bırakabilirim.Modlu bios u kurmak şart mı?Bir arkadaş basit bir şekilde açıklarsa sevinirim.

Modlu bios olmadan devre dışı bırakamazsınız. Yani modlu bios şart.
  • Bu güncel ses kartı driver'ı sorunu çözüyor:

https://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/ds103717
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.