Şimdi Ara

Tivibu çalışan Asus VDSL modemler?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
6.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi modellerde tivibu sorunsuz bir şekilde çalışıyor? Ayarları nasıl yapacağımız ile ilgili bir konu var mı? Eski konularda bazı özelliklerin çalışmadığı söylenmiş. Hala bu sorunlar devam ediyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben dsl ac68u ile sorunsuz izliyorum 1 yıldır. Tüm servisleride çalışıyor. ac68 den önce dsl n55u ile de sorunsuz hepsini izleyebiliyordum
  • Başka modemlerle sıkıntı mı oluyor ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseydi

Ben dsl ac68u ile sorunsuz izliyorum 1 yıldır. Tüm servisleride çalışıyor. ac68 den önce dsl n55u ile de sorunsuz hepsini izleyebiliyordum

Sizin şu an kullandığınız tivibu cihazı airties air-7205 mi ? Yeni yazılım yüklü olan air-7205 tivibu cihazları, asus modemlerde çalışmıyor! Şu ana kadar da bu soruna çözüm bulamadılar... Bu nedenle aylardır asus modemlerimizi kullanamıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truecupper -- 20 Ocak 2017; 19:36:45 >
  • Bende air 7200 var sorunsuz izliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: truecupper

quote:

Ben dsl ac68u ile sorunsuz izliyorum 1 yıldır. Tüm servisleride çalışıyor. ac68 den önce dsl n55u ile de sorunsuz hepsini izleyebiliyordum

Sizin şu an kullandığınız tivibu cihazı airties air-7205 mi ? Yeni yazılım yüklü olan air-7205 tivibu cihazları, asus modemlerde çalışmıyor! Şu ana kadar da bu soruna çözüm bulamadılar... Bu nedenle aylardır asus modemlerimizi kullanamıyoruz...

Air 7200 cihaza güncelleme gelmiş hanımda güncellemiş ac68u ile maalesef artık tivibu çalışmıyor :(
  • quote:

quote:

quote:

Air 7200 cihaza güncelleme gelmiş hanımda güncellemiş ac68u ile maalesef artık tivibu çalışmıyor :(

Maalesef,
    Ben bu nedenden dolayı modemi mi kullanamıyorum... Fakat üzeride çalışıyorlar, umarım kısa sürede sorun çözülür !
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef,
    Ben bu nedenden dolayı modemi mi kullanamıyorum... Fakat üzeride çalışıyorlar, umarım kısa sürede sorun çözülür !

Aynen Telekomun tp link modemine kaldık. ac68u dan sonra wifi performansı yerlerde sürünüyor maalesef.

Ancak garip bir şekilde aynı hat değerlerinde ac 68 u 15 mbitle bağlanırken telekomun modemi 18 mbit le bağlanıyor anlamadım ben bu işi. Şu tivibu olayı çözülse bu durumunda üzerine gideceğim.

Asusla görüştünüz sanırım bu durumu bir tarih veriyorlar mı düzelme için?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef,

Aynen Telekomun tp link modemine kaldık. ac68u dan sonra wifi performansı yerlerde sürünüyor maalesef.

Ancak garip bir şekilde aynı hat değerlerinde ac 68 u 15 mbitle bağlanırken telekomun modemi 18 mbit le bağlanıyor anlamadım ben bu işi. Şu tivibu olayı çözülse bu durumunda üzerine gideceğim.

Asusla görüştünüz sanırım bu durumu bir tarih veriyorlar mı düzelme için?

Maalesef tarih veremiyorlar, ama üzerinde çalışıyorlar. Umarım kısa sürede çözülür !
  • malesef bende telekomun verdiği tp link modemi kullanıyorum zyxel modem aldım bir dünya para verdim ama tırt çalışmıyor anlamadım ben bu işi...

bunun bir standardı olmalı dünya standartları kullanmak yerine bkunu çıkartıp standardın üzerinde standart yaparsak olacağı budur işte....

hayır evde tplink modemle diğer odada telefon çekmiyor ben şimdi ne yapayım gidip acces point alıp odalaramı döşiyim hayret bişey yaa.
  • Açıkçası, tivibu nun bu anlamsız yaklaşımı nedeniyle taahhüt süresi sonunda tivibu'yu kapattıracağım. Modem firmalarına çözümü konusunda hiçbir şekilde bilgi vermiyorlar. Dolayısıyla sorun çözülemiyor....
  • [Redacted]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerwwazap -- 3 Ocak 2020; 19:5:44 >
  • Asus dsl ac68u var bende sorun hala devam ediyor ne ttnet ne de asus soruna çözüm bulmuyor, en iyisi hem tivibu'dan hem de asus modemlerden uzak durmak lazım.
  • Arkadaşlar merhaba tivibu ev abonesiyim Tivibu IPTV kullanmam için superonlinenin verdiği HG658 V2 modemini takıcam türk telekom bana vpı 8 vcı 55 olarak yaparsanız kullanabilirsiniz dedi. Ama superonline bana modem desteği vermiyor. Huawei 99 TL ücret istiyor bilgisayara bağlanıp yapmak için. Bana yardımcı olurmusunuz bu modemin vpı ve vcı ayarını nasıl değiştirebilirim

Yada direkt root atsam modeme olurmu root dosyasını nerden bulabilirim

• Yıllardır tivibu ev ip TV abonesiyiz. Cihaz 7205 ufak yeni kutu airties. Asus AC55 aldık çalışmadı 1 sene yattı. Geçen gün güncelledim sonra modemi resetledim çalıştı. Şu an aktif olarak çalışıyor. Dilersen ayarları gönderebilirim. Bende çok uğraştım.

Bu arada bu modeme kanal geçişleri çok hızlanıyor.

Dip not hat VDSL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CULDAd -- 7 Haziran 2018; 23:11:4 >
  • ASUS DSL-AC55U 'da hızlı kurulum ayarlarında tivibu için gerekli hazır ayar mevcut, 2011 yılından beri kullandığım modeme göre daha iyi görüntü kalitesi, daha hızlı kanal geçişleri mevcut. Modem iptv ayarlarının tivibu için daha yüksek bitrate sağlamasından kaynaklı, eski modemde bu biraz sınırlanmış anlaşılan.

Not olarak belirteyim, hazır ayarın farkında olmadan önce aynı ayarları ben el ile yaptığımda, her kanal değişikliğinde aynı şekilde izlediğim yayın bir kaç saniye sonra donuyordu ve bazı kanallar hiç açılmıyordu. Bizim ayar yapabildiğimiz alanların dışında farklı parametreler var sanırım ve bunlara erişilemiyor. Belki telnet ile mümkün olabilir. Benzer modem ayarlarını yapmak isteyenlerin bilgilerine.

DSL-AC55U kurulum sihirbazının ilgili alanından bir ekran görüntüsünü ekliyorum;
    Tivibu çalışan Asus VDSL modemler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spearofdestiny

Merhaba, ben yeni TV bu aldım evime. Ttnet görevlisi ne yaptıysa çalıştıramadı Tivibu kutusunu ac68u modemimle. Bunun üzerine TTnet'in TPlink marka modeminden bir tane ücretsiz bağlayıp gitti. Asus modemimde elimde kaldı.

Siz nasıl çalıştırabildiniz? Ayarlardan neleri değiştirmek gerekiyor?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: CULDAd

Yıllardır tivibu ev ip TV abonesiyiz. Cihaz 7205 ufak yeni kutu airties. Asus AC55 aldık çalışmadı 1 sene yattı. Geçen gün güncelledim sonra modemi resetledim çalıştı. Şu an aktif olarak çalışıyor. Dilersen ayarları gönderebilirim. Bende çok uğraştım.

Bu arada bu modeme kanal geçişleri çok hızlanıyor.

Dip not hat VDSL
    Nasıl çözdünüz sorunu? Benim modem ac68u. Ayarları nasıl yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdogan_Er

Merhaba, ben yeni TV bu aldım evime. Ttnet görevlisi ne yaptıysa çalıştıramadı Tivibu kutusunu ac68u modemimle. Bunun üzerine TTnet'in TPlink marka modeminden bir tane ücretsiz bağlayıp gitti. Asus modemimde elimde kaldı.

Siz nasıl çalıştırabildiniz? Ayarlardan neleri değiştirmek gerekiyor?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Alıntıları Göster
    En son tivibu güncellemesinden sonra maalesef çalışmıyor. 1 seneden fazla oldu çözüm bulamadılar halen
  • quote:

Orijinalden alıntı: spearofdestiny

En son tivibu güncellemesinden sonra maalesef çalışmıyor. 1 seneden fazla oldu çözüm bulamadılar halen

Alıntıları Göster
    En son yazılımlarla DSL-N66U ve DSL-AC56U modemlerimle tivibu'yu sorunsuz çalıştırıyorum.
    Bunun için modem menüsünden sırasıyla;

yerel ağ - ip tv - Çoğa gönderim rotası etkinleştirilsin mi=IGMP Proxy,
    IGMP Snooping=etkinleştir seçilmeli....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truecupper -- 12 Temmuz 2018; 22:29:33 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.