Şimdi Ara

@@@Titan NorthBridge Cooler İzlenimlerim@@@

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu formda veya dünyada aktif soğutucu ile başı dertte olan birsürü kişi olduğuna eminim bende aynı dertten
    muzdaripim bu sebepten dolayı
     @@@Titan NorthBridge Cooler İzlenimlerim@@@

Ürünü değerlendirmeye gelince

kutu içeriği inanılmaz derecede zengin içinden 1000 tane kuzey köprüsü takılacak kadar macun ve
    tam 8 tane ramler için üstünde çift taraflı bant olan soğutucu çıkıyor.

Kuzeyköprüsü soğutucusunun tamamı bakırdan ve gerçekten ağır arkası çok güzel parlatılmış aynadan farksız.
    Üzerindeki fan gayet kaliteli kablosu uzun ve yeterli 3 pinli bu yüzden voltaj ayarı yapılabiliyor.

Ürün ekran kartları için tasarlandığından çok büyük ve çoğu kişi ana kartına takmakta zorlanabilir.

Benim gibi Epox 9NPA+ Ultra kullananlara üzücü bir haberim var bu soğutucu anakartınızın pci express slotunun
    klipsi ile çakışıyor kartı takmak istiyorsanız bir yan keski ile pci e slotunun bu klipsini kesmek zorundasınız.
    Ben öyle yaptım. Ekran kartım x800gto kare birde üstünde ac slincer 5 rev 2 olmasına rağmen (baya ağır)
    bu klipsi kesmem hiçbir sorun çıkarmadı

Sıra soğutmaya geldi Epoxun b.ktan soğutucusu everest ile baktığımda 35 dereceyi gösterirken bu soğutucu
    AC Silver 5 ile monte etmeme rağmen yine 35 derece gösterdi ki bu mümkün değil kesin bir arıza var çünkü
    soğutucu hem kocaman hemde epoxun kinden bin kat daha kaliteli ilginç.

En önemli kısım Kulaklarım Bayram etti direkt 12 voltu vermeme rağmen bu ürün
    HİÇ SES ÇIKARMIYOR

Ben ürünü Uygardan 30 YTL aldım

Herkese tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoxeD -- 15 Temmuz 2006; 1:02:14 >

• Güzel bir soğutucuya benziyor boyut olarakda büyük değil bende almayı düşünüyorum bundan Epox un soğutucusu artık beynimin içini kemiriyor çünki..
  • büyüklük göreceli bir kavramdır

bence bu ürün bi kuzey köprüsü için büyük bir soğutucu zaten monte etmek için pcie slotunu kesmemden belli
  • şu çakışma işini biraz daha açar mısın? klips derken neyi kasdettin acaba?
  • güzel bir üründe dfi de kullanıylamıyor işte vga ya degiyor
  • o ürünü bende kullandım ama uzun süre kullanamadım çünkü ses seviyesi kimine yüksek gelmeyebilir ama bana gürültülü geldi.

ve asıl sorun boyutunun büyük olması nedeniyle her karta uymuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoxeD

büyüklük göreceli bir kavramdır

bence bu ürün bi kuzey köprüsü için büyük bir soğutucu zaten monte etmek için pcie slotunu kesmemden belli

arkadaşım doru sölemiş!
    bazıları büyük sever bazıları küçük ama önemli olan "İŞLEVİ"
    2 sene önce bana bu soutucuyu 9800pro@xt yi rahat götürür die tavsiye etmişlerdi bende yavaş demiştim...
    o zamandan beri de hakkında ilşk defa olumlu bi topic görüyorum:hatta biras erken açılmış topic ısı sonuçları kalitesiz epox macunu ve soutucusuyla aynı sonuçları vermiş bence bı sıcakta bi hafta sora sonuç yazsan daha iii olur macun bakımından....

BU ARADA HAYIRLI OLSUN!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Confusion -- 15 Temmuz 2006; 13:34:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: owbilo

güzel bir üründe dfi de kullanıylamıyor işte vga ya degiyor

bi tanıdıgın dfi lan party sine tanktım buna benzer bişiy çok benzer. ben güzel sogutuyorve sessiz.
  • bende gto vardı ve bu fandan elime geçmişti akmak istedigimde vga ya degiyordu kısa vga olursa tabiki degmez ama gto bhıpsetin ortasına kada r geliyodu
  • çok sevgili forum moderatörleri gold pc ye küfür ettiğim ettiğim için beni uzaklaştırdılar aslında birdaha foruma girmeyi düşünüyordum ama neyse...

öncelikle şunu söyleyeyim bu ürün beni biraz hayal kırıklığına uğrattı havalar gün geçtikçe ısınıyor ama bu fan hala 35 derecede ve süper sessiz sayılmaz

anlamadım bukadar büyük ve gerçekten bakır ve çok ağır olmasına rağmen tabanı ayna gibi kuzey köprüsüne süper oturuyor fanı gerçekten hızlı termal pasta ac silver 5 ama genede ısı epoxun kiyle aynı

nasıl olabilir ama şöyle bir durum var epoxun soğutucusu üstündeyken ellediğimde gerçekten soğuken bu soğutucuyu elleyince elim yanıyor..

acaba sorun anakartın okuyucusunda mı???
  • süper sesi 1 ay sonra görürsün. kulaklarını tıkayan bir ses..lanet olsun böyle fana. beş para etmez
  • eğer kasanı toz için yalıttıysan 1 ay sonra değişen hiçbişey olmaz...

senin kasan içeri toz çekiiyorsa bu fanın suçu değil...

quote:

Orjinalden alıntı: BoGo

süper sesi 1 ay sonra görürsün. kulaklarını tıkayan bir ses..lanet olsun böyle fana. beş para etmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoxeD

eğer kasanı toz için yalıttıysan 1 ay sonra değişen hiçbişey olmaz...

senin kasan içeri toz çekiiyorsa bu fanın suçu değil...

quote:

Orjinalden alıntı: BoGo

süper sesi 1 ay sonra görürsün. kulaklarını tıkayan bir ses..lanet olsun böyle fana. beş para etmez

30 gün içinde mutlaka komple temizlerim ksayı. ilk aldığımda da ses vardı zaten.
  • ses var bende yok demiyorum ama "bi ay sonra kötüleşir" dedin diye söyledim ama şu bi gerçek ki temizlerken motrları temizleyemiyoruz... önemli olan hiç girmemesi.

şuan ki ses en azından epoxa göre katlanılacak bişey

başka bi çözüm varmı aslında herkez bulduğunu yazsa çok iyi olurdu...
  • Merhaba,

http://www.spirecoolers.com/main/product_sys_detail.asp?ProdID=374

Bu ürün nasıl? Kullanan, duyan, gören, bilen var mı?

Tşk,

Hicks
  • bu ürün gerçekten sessiz değil onu söyleyim, epoxun fanının %75 i kadar ses çıkarıyor.

ayrıca epoxun kuzey koprusu sıcaklık sensoru çalışmıyor o sıcaklık hep aynı seviyede kalacak isterse cayır cayır yansın isterse buz olsun aynı otuz küsurluk bi derece görürsünüz
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjv16

bu ürün gerçekten sessiz değil onu söyleyim, epoxun fanının %75 i kadar ses çıkarıyor.

ayrıca epoxun kuzey koprusu sıcaklık sensoru çalışmıyor o sıcaklık hep aynı seviyede kalacak isterse cayır cayır yansın isterse buz olsun aynı otuz küsurluk bi derece görürsünüz

Merhaba,

Hangi üründen bahsediyorsunuz? Benim sorduğum mu? Konu açılan ürün mü?

Tşk,

Hicks
  • konu açılan üründen bahsetmiştim ama senin verdiğin linkteki fan da pek sessiz sayılmaz epoxun orjinal soğutucusu belki daha iyi iş yapıyordur cunku verdiğinde hem heatsink küçük hem de aynı boyutta fan var. küçük fan herzaman ses yapıyor. bence en iyi seçim coolermaster blue ice 2
  • Merhaba,

BlueIce2 benim anakartıma uygun bir ürün değil maalesef.

Tşk,

Hicks
  • blueice2 çok yer kaplıyo, alırsanız çok memnun kalırsınız ama anakartta hiç bişeye erişemezsiniz
    coolermaster bi ara blueice pro diye bi soğutucu çıkaraktı, gerçekten güzele benziyodu, ne blueice2 kadar büyük, nede titanın şeklindeki soğutucular kadar güçsüz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.