Şimdi Ara

Tipimiz nerde gerçek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konusu illa ki açılmıştır ama ben bana izah edebilcek bir abi arıyorum. İnsanlar tipimizi ayna veya ön/arka kamerada ki haliyle mi görüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ayna görüntüyü yansıttığı için ters görüntü ortaya çıkar. Arka kameradan gözüktüğün gibi görüyor insanlar seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanjui -- 19 Mart 2017; 12:22:13 >
  • Aynadaki gibi degilse yandiq

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • android telefonunuz varsa play storeye ters ayna yazın en üstde çıkanı indirip o kameradan bakın kendinize
  • Bence aynadaki gibidir. Sonuçta kamera 12-13mp lik bi aletle bilmem kaç mp lik göz bir değildir herhalde
  • Telefondan da net bir sonuç çıkmaz sonuçta insan gözü kadar kaliteli değiller. Ayna da gerçek görüntümüz değil. Gerçek görüntü için 2 aynayı 90 derecelik açıyla birbirine tutmalısın ortadaki senin gerçek görüntün.

• Arka kamerada nasılsan gerçekte de öyle gözüküyorsun ayna falan yalan.
  • %90 aynadaki gibisin. %10 ise değişken olduğu için.

yani aynada bir yüzün diğer yüze değişmesi ile tipsiz olacak halin yok. aynada ters görüyorsun yüzünü yani insanların gördüğü ile aynadaki gördüğü arasında pek fark yok.
  • kesinlikle tipinizi ön telefon kamerasındaki gibi zannetmeyin. Merceği çok küçük olduğu için tipiniz bozulmaya uğrar(teknik bir terimi vardı unuttum) burnunuz kocaman yüzünüz küçük çıkar.farkederseniz tipiniz ön ve arka kamerada bile farklı çıkar Sebebi arka kameranın mercek kalitesinin biraz daha iyi olmasıdır. En doğru sonucu profesyonel fotoğraf makinaları ve aynalar verir. Aynadaki tipinizle karşılaştırın.
  • Bence aynadaki gibi en basit yoluyla birini aynanın karşısına geçirin sonra ona ve aynadaki görüntüye bakın aynı olduğunu anlarsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynanın ters döndürülömüş hali. Kamera diyenleri ciddiye alma

• gerçekten yaşıyor musun ?
  • yukarıda ki arkadaşın dediği gibi 2 tane aynayı belli açılarla tutacaksın ortada ki senin gerçek görüntün oluyor kamera falan boş

• Lan evdeki birini bi aynaya tut bide fotosunu çek ordan anlarsin zaten

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.