Şimdi Ara

Tıp yazacaktım ama... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
3
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hayrına mı seçsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lesfleursdumal

Hayrına mı seçsin
    Manevi yönleri önemsemedigi belli o yüzden yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cplusgazoz

Kesinlikle bilgisayar diyorum ben. İlgine bağlı biraz da bu tabii.

Yukarıda biri mühendislikte yaşlandıkça değersizleşirsin diye bir şey demiş. Bir espri yapmaya çalışmış veya rakip eliyor. Dinlememeni tavsiye ederim. Tecrübeli mühendis daima aranan adamdır. Tecrübeli mühendis daima daha çok kazanandır. Özellikle iyi bir okuldan mezunsa yüksek lisans bitmeden 2.5-3 bine maaş almaya başlayabilir fakat girişken olmak, o 4 yılı iyi değerlendirmek gerekiyor.

Diğer mühendisliklere göre bilgisayar mühendisliği okursan bilgisayarının başında kendin projeler geliştirebilirsin, bunları pazarlayabilirsin. Yani bu işin temelinde bir şeyler üretmek var. Tıp, bir insanın ideali değilse okunacak bölüm değil bana göre. Fedakarlıklar istiyor.

Ancak bilgisayar mühendisliği de kolay değildir. Yüksek matematik görürsün. Bunun yanında kodlama dersleri eğer ilgin yoksa seni sıkabilir, boğabilir. Soğuyabilirsin bölümden. Buna dikkat et. Gitmek istediğin okulun sitesinden müfredata bak.
    Rakip eleyecek bir durum yok tıp okuyorum şu an :)

Tercih senemde dokttor ve mühendis tanıdıklarıma danışmıştım. Bu bizzat mühendisle sohbetimdi.

Kendisi sınav dönemi hacettepe tıp tutarken aile baskısıyla mühendislik yazmış, şu an iyi bir şirkette iyi de maaşı var. Malesefki yönetici pozisyonuna gelememiş ve her gün işe işini kaybetme korkusuyla gidiyor.

Mühendislikte genç beyinler aranıyor, teknolojiye hakim. bak şirketlere 50yaşında birini bulamazsın hepsi genç.

Bak hastanelere 50-60yaş hepsi prof hepsi tutulan doktorlar.

Malesef mühendislikte yaşlandıkça değersizleşirsin, tıpta yaşlandıkça değerin artar el üstünde tutulursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayalolmuş H kullanıcısına yanıt
    Konuştuklarınızda bilgisayar mühendisliği, yazılım ve programlama hakkında hiç bir fikrinizin olmadığı açık. Bir tıp öğrencisi olarak tıp hakkındaki yorumunuzu yapıp geri çekilin. Fikrinizin olmadığı bir alan hakkında burada atıp tutmayın. İnsanları yanlış yönlendirebilirsiniz çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cplusgazoz

Konuştuklarınızda bilgisayar mühendisliği, yazılım ve programlama hakkında hiç bir fikrinizin olmadığı açık. Bir tıp öğrencisi olarak tıp hakkındaki yorumunuzu yapıp geri çekilin. Fikrinizin olmadığı bir alan hakkında burada atıp tutmayın. İnsanları yanlış yönlendirebilirsiniz çünkü.
    Yorumu yapıp geri çekiliyorum zorlama baskı yorumla nasıl yapayım? mühendisle aramda geçen sohbeti aktarıyorum. En yakın arkadaşım da bilgisayar mühendisliği 4.sınıf Onla da konuştuk o da bana katılıyor.

Sizin fikriniz o benim fikrim bu.

Arkadaşın hangi unide?

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak Holding

Arkadaşın hangi unide?
    Hacettepe bilgisayar. Zorlanıyor.

Tıp mühendislik hepsi kendi alanında zor. Önemli olan geleceği, senin idealin, becerin

Hocam görüşleriniz için çok teşekkür ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.