Şimdi Ara

Tıp Okuyan Var Mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
7
Favori
6.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef Türkçesini okumadım hiç yorum yapamayacağım
    Beraber takılırdık da sınav dönemi hesap açmamıştım vakit geçirmeyeyim diye bu hesaba girip bakardım. Sonra bırakmak istedi çok vaktini alıyormuş itü makinada şu an kendisi 2. sınıfa geçecek
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ses kaydını neyle alıyosun telefonla mı çok pürüz olmuyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seda cihan notları vardır 1de 2de sınava 2 hafta kala oturur çalışırsın tertemiz geçersin 63 ile geçmişin bütsüz filan tertemiz seneye dönemin yarısında anatomi de bitecek rahatlarsın bir nebze. hocaların ne soracağını çözdüğün an iş biter.
  • Telefonum yeni model ve en önde oturuyorum bir sıkıntı yaşamadım hiç
    Bunlari yapmadan 80 aliyorum en dusuk 75 aldim iyi sayilan ve 65 ike gecilen bir tiptayim. Sadece derse giderim notumu derste tutarim. Anlamadigim kisimda arastirma yaparim birine sorarim. Hepsi bu kadar. Bu arkadas gibi yaparsaniz muhtemelen tip harici beyninizde hicbir sey yer almaz. Tabi kendi tercihiniz bu

• DogusCay kullanıcısına yanıt
    Bence gayet güzel anlatmış. Ben dişe gideceğim ama bana da yol gösterdi çalışma yöntemi çok hoşuma gitti.

Hayatımda çalışmaya bu kadar vakit harcamadım ki ben, birden böyle bişey yapmaya çalışsam da yapamam herhalde, amacım da 90 alayım falan değil sadece 75 ortalama yapıp finalsiz geçmek istiyorum ama teşekkür ederim yine de

• überraschung kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim 1 sıkıntılı bi sene galiba. Çünkü kas fizyolojisi ve kas anatomisi hep 1 deydi. Sağolsunlar içimizden geçtiler. 2de ne var inanın bi fikrim yok. Ama textbook kullanıcaz demek. Teşekkür ederim çok

• Olay basit, her derse gitmemek. Gidilmesi gereken derse de esek gibi gitmek. Bunun ayrimini yaparsan notlarin iyi olur. Gitmedigin vakitleri de ders+hobi birlestirebilirsin. Yok ben her ders ses kaydi aliyorum not cikariyorum anlamadigimi tekrar dinliyorum hafta sonu tekrar atiyorum 2 3 saat falan suruyor hepsi tamamen zirvalik. Sabahtan aksama kadar ders olur cogu zaman. Her ders ortalama 80 90 slayt zaten :D uzun lafin kisasi hergun calisacaksin duzenli sekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogusCay -- 8 Temmuz 2019; 18:31:16 >
    Bu kadar şeyi yapabiliyosa gerçekten helal olsun ama ben kendi adıma bunu yapamam. Ben sınav haftası ders çalışmaya eriniyorum

Sağol hocam. Anatomi derslerini falan özellikle kaçırmamak gerek sanırım. Ben derse çok gitmedim. Son 1 haftaya sıkışınca her şey zaten olmadı. Böyle yapalım o zaman bu sene de. Çok teşekkür ederim

nefret edilen inek öğrenci profili olmuş biraz
  • aqustine kullanıcısına yanıt
    Seda iyi de okurken kör oluyorum, bi de başkasının notundan çalışmak sarmıyor. Hedef finalsiz geçmek zaten, çok kötüydü bu sene. Final ortalaması 51di sınıfın

• YksAğlattı Y kullanıcısına yanıt
    Hocam soyle bak, bizim 2 anatomi hocamiz vardi. Biri acar slayti okur aralarda dersi birakir bir seyler anlatir. Ben bu hocaya gitmezdim onun yerine sorularini analiz ederdim slaytini ezberlerdim onemli yerleri isaretlerdim. Diger hocamiz derste slaytlarinin haricinde ek bilgiler veriyordu bu hocayi kacirmazdim not tutardim sonra ayni seyleri bu hoca icin de yapardim. Anlayacagin hocalari analiz edeceksin hangisine gitmek gerek hangisine gitmesen de olur ayirirsan olayi cozersin.

Sınıfın sınav ortalaması kaç hocam söyle de sınav zorluğunuzu görelim. Omü tıpta arkadaşım var, geçme notları 70 ama herkes 90-95 alıyor notlar havada uçuşuyor. Örnek sınav istedim, attı sorular bizim lise sorularından hallice. Akyuvar ile alyuvar farkı falan sorulmuştu Bizde çoğu sınavda 85 üstü bile görülmez, ki her fakültede olduğu gibi bizde de gerçekten aşırı inek kişiler mevcut. Günde 7-8 saat çalışan kişiler bile 80'i ancak görebiliyor.
    Ayrıca spor da yapıyorum kız arkadaşım da var belirttim, haftasonları bazen 2 gecelik tatillere gittiğimiz de oluyor arkadaşlarla. Beyninde tıp harici bir şey kalmaz lafına nereden geldiniz merak ettim. Hem de alanımı seviyorum ve bu alanda ilerlemek istiyorum yani olaya sınav odaklı bakan birisi değilim. Finalde 5 puan sorulacak derse bile giderim dersleri dinler çalışırım. Siz sınav odaklı çalışıyorsanız bilemem ben açıp makaleler falan da okuyorum dediğim gibi alanımı seviyorum ve sınav 1. önceliğim olmuyor. Düz ezber de yapmadım hala ilk öğrendiğimiz konuları açınca çoğu şeyi hatırladığımı görebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 8 Temmuz 2019; 18:53:53 >

• MertayKardes kullanıcısına yanıt
    Bayağı inek öğrenciler de var ama benim sosyal yaşamım da olduğu için genelde nefret ediliyorum ben de farkındayım. Tebrik edip başarının sırrı nedir diye soran çok az kişi oluyor genelde insanlar karalamaya çalışıyor.
  • YksAğlattı Y kullanıcısına yanıt
    Komite olarak mı gördünüz yoksa tüm seneye mi yaydılar bilmiyorum ama kas sizin için dönem 2 adına ipucu oluşturabilir o zaman. Sistemler de kastaki mantıkla işleniyor. Anatomide o sistemin her yapısını detaylı şekilde öğreniyorsunuz, fizyolojide biyokimyada moleküler olaylar ve mekanizmalar anlatılıyor, histolojide görüntüler ve yapıların kökeni anlatılıyor.
    bükemediğin bileği öpüceksin demişler hocam
    Benim de kiz arkadasim var haftada 1 2 gun 5 6 saat takiliriz fazla takilma yani buna :D yaptiklarina yabanci bir insan degilim yapan arkadaslarim var. Gunde 2 3 saat bakmanin falan imkani hele hele en sonunda ne yaparsan yap olay ezbere geliyorsa mumkunati yok. Beyninde tip harici bir sey olmadigina en azindan senin icin olmasa da senin gibilerden cevremde bol oldugu icin eminim. umarimki sen bir istisnasindir. Ben beynim cok dolu demiyorum ama FBda meme sayfam var ekonomi ve politika ile ileri derecede ilgileniyorum ayrica ekonomi klubunde onumuzdeki donem yonetici pozisyonum hazir bir seyler yapmaya calisiyorum. Sinif ortalamasi da tahminimce 65dir. Esenlikler.

Ben size bir şey demedim zaten hocam demek ki zekisiniz. Olay kişisel değil ben de astronomi ile ilgilenirim teleskobum da vardır takip ettiğim dergiler de var. Spor da yaparım iki hobim var uğraştığım halihazırda anlayacağınız. Zaten lise obp bile bayağı düşüktür pek ders çalışmadığımdan. Hiçbir zaman o ineklerden olmadım.
    Bizim sınıf ortalaması 30-35 civarında oluyor. Son girdiğimiz finalde 68 alabildim en yüksek not da 74 idi. Direkt sayıları kıyaslamak bu yüzden tam doğru değil, dediğim gibi samsunda tıp geçme notu 70 ama ortalamaları da 75 falan. Sınav sonuçlarını istedim arkadaştan 95+ notlar havada uçuşuyor. Ben ise 2 senedir bizim fakültede 90 üstü göremedim, öyle 80 alanlar da sayılı oluyor üç beş kişi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 8 Temmuz 2019; 19:10:37 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.