Şimdi Ara

Tıp mı daha zor, diş hekimliği mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
1
Favori
13.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangisini okuması daha zor? Hangisi maaş yönünden daha iç açıcı? Lütfen tıp okuyan ya da okuduğu olan arkadaşlar yazsın

• Tıp daha zor. Okuyanlar söylüyor. Tıpta dişten daha geniş kapsamlı eğitim veriliyor. Dersler daha yoğun oluyor. Dişçiler ağzın sadece estetik ve dolgu kısmıyla ilgileniyorlar. Ağızda sağlığı tehdit edebilecek olay olursa iş yine doktorlara düşüyor. Hatta tıpta ağız, yüz ve çene cerrahisi ana bilim dalı var. Maaş olarak da doktorlar daha fazla alıyor.

Not: Bu sene tıpa gidiyorum.
  • Şu dişi kötülemeyei bi bırak istersen. Daha üni ye bile başlamamışsın boşa atıp duruyosun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monha

Şu dişi kötülemeyei bi bırak istersen. Daha üni ye bile başlamamışsın boşa atıp duruyosun...
    Sevmeyen için ikisi de zor ama diş de sabundan,alçıdan diş yapmak zor iştir yorar insanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Escherich

Sevmeyen için ikisi de zor ama diş de sabundan,alçıdan diş yapmak zor iştir yorar insanı

Alıntıları Göster
    dişçiye göre diş tıpçıya göre tıp daha zor sen ver kararını
  • Tıp hekimliği
  • quote:

Orijinalden alıntı: lester nygaard

Tıp hekimliği
    Tıpçı olarak bence diş daha zor ama bu kişinin becerilerine göre değişir. Diş okumak için sevmen lazım, yoksa o çürük dişlerle o makinelerle uğraşamazsın.O yaptırdıkları şeyler tam bir işkence, hele 3. sınıfı efsaneymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertovicc

Tıpçı olarak bence diş daha zor ama bu kişinin becerilerine göre değişir. Diş okumak için sevmen lazım, yoksa o çürük dişlerle o makinelerle uğraşamazsın.O yaptırdıkları şeyler tam bir işkence, hele 3. sınıfı efsaneymiş

Alıntıları Göster
    tıpta okuyan arkadaşlarım diş daha zor biz bu pratikleri hiç yapamayız diyor ben ise onlara ben sizin kadar ders çalışamazdım sizinki daha zor diyorum :) bu işin içinden çıkmak zor ikisinin de zor kolay yönleri vardır

• Diş
  • Tıp okuması daha zor diş hekimliğinde el becerisi gerektiği için daha zor. İkisinin de kendine göre zorluğu var. Özellikle ortodonti gibi alanlarda diş hekimliğinde inanılmaz paralar kazanırsın. Doktorlukta o paralara belli seviyeden yaştan önce ulaşamayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falxcerebri

Tıp okuması daha zor diş hekimliğinde el becerisi gerektiği için daha zor. İkisinin de kendine göre zorluğu var. Özellikle ortodonti gibi alanlarda diş hekimliğinde inanılmaz paralar kazanırsın. Doktorlukta o paralara belli seviyeden yaştan önce ulaşamayabilirsin.
    Veterinerlik.
  • Up
  • Bu arkadaş her yere aynı içerikli şeyler yazıyor tıpı seçmesinin tek sebebi de parası allah bizi senin gibi tıp okuyan paragöz doktorlardan korusun
  • Çene cerrahisi diş hekimliğinin dalıdır dus la alıyo bu mesaja itiraz etmeden önce google dan minik bi araştrma yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunatdistorb

Bu arkadaş her yere aynı içerikli şeyler yazıyor tıpı seçmesinin tek sebebi de parası allah bizi senin gibi tıp okuyan paragöz doktorlardan korusun

Hayırlısı bakalım
  • Başladık yine hangisi daha zor diye,çalışana hepsi kolay.Herkes ünide rahatlıycağını sanıyor.Üniye gidince çalışmıycak sanıo sonra zor Dio.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunatdistorb

Bu arkadaş her yere aynı içerikli şeyler yazıyor tıpı seçmesinin tek sebebi de parası allah bizi senin gibi tıp okuyan paragöz doktorlardan korusun

Mühendis olanlar da zaten zevk için okuyurlardı değil mi veya hukukçular?
  • Tıpın teorik bilgisi çok daha fazladır. Klinikte aldığı risk daha fazladır. Vücutta sorumlu olduğu bölge daha fazladır.

Dişte okurken biraz daha el becerisi gerekir. Keza tıpta da 4. sınıftan itibaren stajlara başladığında yine el becerisi gerekir.

Hangi mesleği icra ederken kendini hayal edince daha hoş geliyorsa onu seç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentisel -- 9 Temmuz 2015; 2:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lentisel

Tıpın teorik bilgisi çok daha fazladır. Klinikte aldığı risk daha fazladır. Vücutta sorumlu olduğu bölge daha fazladır.

Dişte okurken biraz daha el becerisi gerekir. Keza tıpta da 4. sınıftan itibaren stajlara başladığında yine el becerisi gerekir.

Hangi mesleği icra ederken kendini hayal edince daha hoş geliyorsa onu seç.
    Arkadaşım anlatmıştı tıp okuyan bir arkadaşı var onunla aynı odada diş hek okuyan bir kiz kalıyor. Kız sabaha kadar not çıkarıyorum uyumuyorum bazen oluyor ama o hep yatıyor nadir çalışıyor benden çok daha başarılı oluyo. 3-4. sınıfta kasmaya başlıyor biraz o da klinige çıktığın için daha dikkatli olman gerekiyor o yüzden iyi bilgi lazım. bu yani, tıp öyle değil ama hiçbir şeyi es geçmemen gerekiyor. kuzenim okuyodu amcam artık dedi ki onu çıkarıcam odadan kitapları da odaya kitlicem tusa hazırlandığı zamanlar onlardaydık sabahın köründen kalkıp gidiyordu akşam geç saatlerde geliyordu. bi ablamız da var burda okuyan biyoloji okuyup da akademisyen olana özeniyorum diyordu. zor ya her zaman anlayışlı hastalar olmuyor aynı şey diş için de geçerli ama dişte tıp kadar değil. doktor olursan icapçı da kalıyorsun gecenin bi yarısı. göğüs doktorum var bi tane kızım git eczacılık oku diyor bak akşama kadar çıkamıyoruz dışarı. zor. çok sevmen lazım. bi hedef ideal olması gerek ki zorlanmayasın. einstein ın dediği gibi eğer yaptığın işi seversen işe gider sayılmazsın. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.