Şimdi Ara

Tıp düşününenlere 4.Sınıf Tıp Öğrencisinden tavsiyeler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
6
Favori
9.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok teşekkür ederim hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapitoksesi kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam
  • Hocam, ileride hangi alanda uzmanlaşmayı düşünüyorsunuz? (Tus`da hedefiniz ne?)

SBÜ tıp mezunlarını verdi mi hocam? (Ben nedense yeni bir üniversite olarak biliyorum)

Bir de tıp fakültesinde sizce en yoğun yıl hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmam Bayıldı -- 18 Haziran 2019; 23:40:0 >
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Hocam ben plastik veya endokrin düşünüyorum. Daha karar veremedim açıkçası, stajlardan sonra net karar veririm gibime geliyor. SBÜ tıp mezunlarını vermedi ve evet yeni bir okul.
    Tıp fakültesinde en yoğun yıl üniden üniye göre değişiyor açıkçası; ama genel olarak 2.sınıf daha yoğundur. Bence en zoru 2.sınıftır. Ama dediğim gibi bazı yerlerde 1.sınıflar çok daha zor (misal OMÜ)
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faber12 -- 7 Mart 2021; 17:44:11 >
  • Hocam sana kalmış şehir değiştirmek ama 4-5k'da akdeniz gibi yerler varken Atatürk'e gitmek çok mantıklı değil bence. Esogü Atatürk'ten daha iyidir bence; ama yıldırım beyazıt için aynısını diyemem. Tam bir bilgim yok.
  • sorulmamış sanırım hitit tıp nasıldır çok ilginç bir fakülte diye duydum
  • Hocam net bir bilgim yok, Çorum'a yeni geçmiş bir üniversite. İki sene oldu sanırım. Duyumlarım pek iyi değil;ama tam da bilmeden yorum yapmak doğru olmaz.
  • Koç tıp ve Acıbadem tıp hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2-3 TIP
  • Bursa Uludağ (6715)
    Eskişehir Osmangazi (6951)
    İzmir Katip Çelebi (7948)
    Kocaeli (8443)
    Çukurova (8779)
    19 Mayıs (9361)
    Selçuk (9524)
    Erciyes (10065)
    Celal Bayar (10293)
    İzmir Bakırçay (10664)
    Mersin (10925)
    Pamukkale (10994)
    Sakarya (11064)
    Meram (11501)
    Çanakkale (11860)
    Trakya (12055)
    İnönü (12358)
    İzmir Demokrasi (12429)
    Adnan Menderes (12548)
    Gaziantep (13202)
    Balıkesir (14074)
    Namık Kemal (14537)
    Afyonkarahisar (15241)
    Kütahya (15974)

Hocam bunlardan bildiklerin hakkında birkaç cümle edebilir misin ? Özellikle şu iyidir şunu sakın yazma gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Galeksus4

Bursa Uludağ (6715)
    Eskişehir Osmangazi (6951)
    İzmir Katip Çelebi (7948)
    Kocaeli (8443)
    Çukurova (8779)
    19 Mayıs (9361)
    Selçuk (9524)
    Erciyes (10065)
    Celal Bayar (10293)
    İzmir Bakırçay (10664)
    Mersin (10925)
    Pamukkale (10994)
    Sakarya (11064)
    Meram (11501)
    Çanakkale (11860)
    Trakya (12055)
    İnönü (12358)
    İzmir Demokrasi (12429)
    Adnan Menderes (12548)
    Gaziantep (13202)
    Balıkesir (14074)
    Namık Kemal (14537)
    Afyonkarahisar (15241)
    Kütahya (15974)

Hocam bunlardan bildiklerin hakkında birkaç cümle edebilir misin ? Özellikle şu iyidir şunu sakın yazma gibi
    bu okulların arasında çanakkale sıralama olarak çok daha üst kademeleri hak ediyor.

hakeza erciyes ve inönü de öyle. ancak ikisi için şehir faktörü sizi hoşnut etmeyebilir.

ben inönü'yü ve çanakkale'yi şiddetle tavsiye ederim. 2'si de harika bir eğitime sahip.

(2 okuldan da değilim, gözlemim böyle)

• quote:

Orijinalden alıntı: faber12

...
    akdeniz'i niye düşünmüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

bu okulların arasında çanakkale sıralama olarak çok daha üst kademeleri hak ediyor.

hakeza erciyes ve inönü de öyle. ancak ikisi için şehir faktörü sizi hoşnut etmeyebilir.

ben inönü'yü ve çanakkale'yi şiddetle tavsiye ederim. 2'si de harika bir eğitime sahip.

(2 okuldan da değilim, gözlemim böyle)

Alıntıları Göster
    Hocam Çanakkale benim de aklımdaydı.

Tıp düşününenlere 4.Sınıf Tıp Öğrencisinden tavsiyeler

Şimdi bu görüntüyü de görünce baya heveslendim Deniz manzaralı okul 😀 Benim sıralama aralığımda da kesin gelir gibi. İlk tercihim olacak galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Galeksus4

Hocam Çanakkale benim de aklımdaydı.

Şimdi bu görüntüyü de görünce baya heveslendim Deniz manzaralı okul 😀 Benim sıralama aralığımda da kesin gelir gibi. İlk tercihim olacak galiba

Alıntıları Göster
    bursa eso kocaeli hep kaliteli okullar. hepsini güzel güzel araştır. bakarsın sıralaman beklediğinden daha iyi gelir, o zaman yeni okullara bakarsın.

seçmeden önce fakülteye gitmeni ve oradaki öğrencilerle vs konuşmanı öneririm.

• 1)Sinir bilimi ve ilerleyen zamanlarda sinir biliminin bağlantılı olduğu yapay zeka üzerinde yoğunlaşmak istiyorum sence tıp fakültesi mi daha iyi bir seçenek olur yoksa sağlam bir üniversitede biyoloji bölümü mü? Ben tıp diye düşünüyorum ancak senin fikrini de almak isterim hocam.
    Akademide ilerlemeyi düşünüyorum açıkçası bu konuda görüşlerin nedir? Ayrıca bu alanlarda kendimi geliştirebilmem için yurt dışı imkanlarım nasıl olur?
    2)Geçen seneki gibi olursa eğer yaklaşık 7500 gibi bir sıralama gelecek.11 binde bulunan Pamukkale tıpın akreditasyonu var ancak sıralama olarak pamukkalenin daha önünde olan üniversitelerin akreditasyonu pek bulunmuyor. Bu noktada akreditasyonu bulunan bir üniye gitmek daha mantıklı olur mu? Akreditasyon ne kadar önemli?
    Cevapların için şimdiden teşekkür ederim :)
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun. Mersin Tıp'tan mezun olmak üzereyim, Mersin veya genel olarak tıp fakültesi ve doktorluk ile ilgili sorularınız varsa zamna buldukca yardımcı olabilirim
  • 5 sene sonra doktorlar da işsiz, KPSS ve Tus peşine koşuyor olacaklar. Üniversite bitirmek dışında da meslek edinebilirsiniz ama okuduğunuz için bunları yapma şansınız kalmadı.

Benden hepinize güzel bir geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Die Chemie.

Koç tıp ve Acıbadem tıp hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Biraz duyarlı olan bireylerin buraların mezunlarına muayene olmaktan imtina edeceği kanaatindeyim. baba parasıyla okuyandan hayır gelmeyeceği çok açık olsa da çok iyi reklam yapılıyor, sizler de buna kanıyorsunuz.
  • Die Chemie. kullanıcısına yanıt
    Hocam Koç hakkında yorum yapmıştım, avantajlı bir okul. Yurtdışı bağlantıları iyi, dil gelişimin için iyi. Teçhizat lab imkanları çok çok iyi özellikle kadavra laboratuvarları çok iyi; ancak staj eğitiminde hem acıbadem hem koç köklü devlet üniversiteleri kadar kaliteli hizmet veremezler. Acıbademin simülasyon laboratuvarları harika ve burs imkanları da çok iyi. Burada maddiyata önem veriyorsan, ki haklı olarak verirsin özel okullar önde. Dediğim gibi klinik eğitiminde gerideler bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.