Şimdi Ara

Tiny Core Linux Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz araştırdım RAM üzerinde çalışan bir dağıtım fakat kurulumla ilgili falan kaynak bulamadım. Kendi wiki adresleri var fakat giriş yapamadım. Yardımcı olur musunuz?

• bu forumda en bilgilisi benim diyeceğim
    ama TR-Q klaveye sorununu bir türlü aşamadım
    daha doğrusu sadece ben değil
    diğer dillerdeki kullanıcılarda aynı sorunu yaşıyor gibi

TCL arch gibi bir linux her şeyi -0- dan kura biliyorsunuz.
    sadece bir programın çalışması için gerekli dosyaları internetten indiriyor
    diğer dağıtımlar gibi kullanılmayacak kütüphane arşivlerini sisteme eklemiyor.

sistem 2 türlü yazıla bilir medya veya iso formatında live şeklinde ram üzerinde çalışıyor.
    ben ram üzerinde çalışanın geliştirmeye çalışıyorum.
    çünkü FF olsun google crm olsun bunların içinde devamlı şişen bir fişleme dosyası
    zaman içinde sistemi yavaşlatığı için bas reseti kişiselleştirilmiş fabrika formatında
    yapılansın. sistem açılış süresi 45 saniye ( şu an standart masa üstü tüm kullandığın programlarda buna dahil gibi )

iso paketleme sistemi 5 farklı opsiyon sunuyor ama bunun esası 3 temel üzerine yapılanmış.

TRQ klavye sorununu farklı bir yol izlediğim için tam çözemedim ama bunun dışında çözümleyemediğim bir durum yok !

burada 11.1-64bit versiyonunu iso oluşturucusu veya oluşturulan iso da teknik bir arıza var.
    11.1-32bit versiyonunda sorun yok

exFat desteği içeren 12 sürümünü bekliyorum.

ebat olarak ve modifiye olarak bu kadar sade ufak ve hızlısını görmedim.

arch kullanmak yerine bunu kullanmayı tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

bu forumda en bilgilisi benim diyeceğim
    ama TR-Q klaveye sorununu bir türlü aşamadım
    daha doğrusu sadece ben değil
    diğer dillerdeki kullanıcılarda aynı sorunu yaşıyor gibi

TCL arch gibi bir linux her şeyi -0- dan kura biliyorsunuz.
    sadece bir programın çalışması için gerekli dosyaları internetten indiriyor
    diğer dağıtımlar gibi kullanılmayacak kütüphane arşivlerini sisteme eklemiyor.

sistem 2 türlü yazıla bilir medya veya iso formatında live şeklinde ram üzerinde çalışıyor.
    ben ram üzerinde çalışanın geliştirmeye çalışıyorum.
    çünkü FF olsun google crm olsun bunların içinde devamlı şişen bir fişleme dosyası
    zaman içinde sistemi yavaşlatığı için bas reseti kişiselleştirilmiş fabrika formatında
    yapılansın. sistem açılış süresi 45 saniye ( şu an standart masa üstü tüm kullandığın programlarda buna dahil gibi )

iso paketleme sistemi 5 farklı opsiyon sunuyor ama bunun esası 3 temel üzerine yapılanmış.

TRQ klavye sorununu farklı bir yol izlediğim için tam çözemedim ama bunun dışında çözümleyemediğim bir durum yok !

burada 11.1-64bit versiyonunu iso oluşturucusu veya oluşturulan iso da teknik bir arıza var.
    11.1-32bit versiyonunda sorun yok

exFat desteği içeren 12 sürümünü bekliyorum.

ebat olarak ve modifiye olarak bu kadar sade ufak ve hızlısını görmedim.

arch kullanmak yerine bunu kullanmayı tercih ederim.
    Ben USB diske sistemi kurup denemek istiyorum. Herhangi bir rehber falan var mı bu konuda?

• eski_nesil kullanıcısına yanıt
    1. olarak cevap tuşuna basman yeterli alıntı yapmanıza gerek yok !

2. olarak kurulumu ve yapılandırması en kolay linux dağıtımlarında biri

ama şu an için masa üstü 3. parti uygulamalar konusunda %100 tam stabiliteye yaklaşıyor.

şu an şu iso dosyasını alıp şununla çalıştırın desem ; şu an için beklentinizi %100 karşılayacağını tam düşünmüyorum

günden gün devamlı güncellemelerini takip ediyorum. şu an %95 seviyesinde yeterli ama bazı teknik sorunları aşarsa

işte o zaman bu forumda dahil olmak üzere sağlam bir TCL giriş yazısı oluşturabilirim.

çünkü son 10 yıldır aradığım en sağlam linux dağıtımlarında biri

şu an MS tan kurtulmak isteyen kullanıcılara en yakın en rahat kullanımı olanı bu .

şu an şunu yapın bunu yapın desem de sonuç olarak belli bir kaliteyi yakalamadığı sürece

benim gibi sizde güncellemeleri bekleyeceksiniz.

onun için sistem tam uyumlu bir yapıya ulaştığı zaman buradan öneride bulunacağım.

şu an yapacağım öneri size zaman ve stres kaynağı olmanın ötesine geçemez.

düzenli olarak forumu takip etmeye devam etmenizi öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.