Şimdi Ara

Tinnitus Formula kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncel.

• ben kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleyman46400

ben kullanıyorum.

Sorununuz nedir? İşe ysrıyor mu?

• Ben kullanmaya başladım 2,5 gün oldu...

Neden kullanıyorum? 2017 Den beri kulak çınlaması var sürekli, ugultu gibi, kulak çöpünü ( temizleciyisi ) 3 yıl önce kullandım kullandıktan sonra ugultu geldi kulagıma ha geçer dedim geçmedi...

Doktora gittim burun spreyi - antibiyotik - grip ilacı yazdı dedi kullagında sıvı var - grip nezle vs degildim hatta 1.5 yıldır da ne grip- ne nezle yaşamadım dedim doktora!

Neyse kullandım geçmedi başka doktora gittim dedi kulagın da sıvı yok! İşitme testi yaptı işitme kaybın var dedi ee bu çınlama ugultu nasıl geçer diyince? Susuyor kıvırmaya başladı tamam dedim doktor bey iyi günler kolay gelsin derken menerier hastaları için ilaç yazdı gittim aldım 2 gün kullandım 3 cü günde internet e yazdım ilacın adını baktım benim şikayetim bu şekilde degil... İlacı çöpe attım...

Ve 2 yıldır hiç doktora gitmedim... Gitmeyi de düşünmüyorum gittigim 2 doktor da bana göre MESLEK YAPIYOR sadece, şifa veya hastalıgın derdine çare olmak için doktorluk yapmıyor...

3 cü doktorun da açıkcası onlardan farksız olucagını düşünmedigim için doktoru bu hastalık için eledim...

İnternet den araştırıyorum 3 gün önce bi kişiye tintus formula aldırmış bi doktor içerigine baktım B12-GİNKO BİLBOA- az bişey çinko her birini tek tek araştırınca faydalı diyerekten aldım... Şimdi 2.5 gündür kullanıyorum....

SABAH - ÖGLEN - AKŞAM Açıkcası tintus formula için google da sosyal medya da işe yaradığını söyleyen çıkmadı kulak çınlaması için...

Fakat 2.5 günde bende olumlu sonucu var ugultu azaldı biraz gibi hissediyorum - daha rahat uyuyorum filen memnunum şuanlık bitircem- tekrar alıcam - bitircem tekrar alıcam 3 ay devam ederim... Olmadı başka muhadil rakibini bulmaya çalışcam...

Öncelikli hedefim ugultuyu kesmek sonra işitme kaybı için gider işitme cihazı alırım...

• Merhabalar medikal anlamda belkide ürün satın alım aşamasında en zorlanılan konu işitme cihazıdır diye tahmin ediyorum... Ben odyometrist (İşitme cihazı uyguluyan teknisyen ) Fatih ARIÖZ , 5 yıldır bir çok marka üzerine işitme cihazı uygulamaları yapıyorum. İşitme cihazları anlamında bir çok araştırma ve proje geliştirmesinde yurtdışı ile odyolojik konularda çalışma ve geliştirmelerde bulunan bir uzman olarak...

İşitme cihazı satın alma ve tercih sürecinde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgilendirici bir metin hazırladım bu metin sonucunda hata yapma şansınız kalmayacak keyifli okumalar dilerim...

Doğru işitme cihazı seçimi hastaya yapılan doğru işitme testi ile başlar... Test konusunda mutlaka güvenilen bir hastenin odyoloji kliniğine veya işitme testi yapabilen bilindik bir işitme merkezine başvurun... İşitme testinizi yaptırdınız ve doktorunuz size işitme cihazı kullanmanız gerektiğini söyledi ve İşitme cihazı arayışınıza başladınız. Peki doğru tercihi nasıl yapacaksınız ? Hangi markayı alırsanız memnun kalırsınız ? Fiyatlar neden bu kadar pahalı ? Devlet ne kadar bir katkı sağlıyor satın alma sürecinde bu soruların yanıtlarına geçelim...

1 ) İŞİTME MERKEZİ KONUMU İşitme cihazı tercihinde birinci tercihiniz mutlaka ama mutlaka size yakın bir işitme merkezi tercihi yapmak olmalı.İşitme cihazları sık sık kontrol ve bakım gerektiren ürünler arıza yapma olasılıkları da hiç azımsanmayacak düzeyde olduğu için bir problem yaşadığınızda işitme merkezine gitmek için üşenmeyeceğiniz bir konumda yakınlıkta olmalı.

2 ) Marka mı Önemli Uygulayıcı Uzman mı ? Günümüz teknolojisinde artık teknoloji üreten firmalar birbirine çok yakın düzeydeler...Öyle ise işitme cihazı markası aramayı bırakıp tecrübeli daha önce bir çok hasta işitme cihazlandırmış işini seven meraklı size fayda sağlayabileceğinize inandığınız bir uzman seçmek... Şöyle düşünün siz bir diz protezi ameliyatı olmak zorunda kaldınız dünyanın her yerinde takılan diz protezi standarttır ama diz protezinin dizinize sağlayacağı fayda uzmanın yaptığı uygulamaya tercihlere neşteri tutuşundan sinirlere zarar vermeden deriyi kesip protezi yerleştirmesinde bitiyor...işitme cihazıda tam olarak böyle işitme cihazı zaten default olarak üretilip uzmanın yaptığı ayarlarla ruh bulan bir ürün yani uzman sizin işitme kaybınızı ve sizin ses tercihlerinizi iyi analiz ettikten sonra ancak doğru bir işitme cihazı uygulaması yapmalıdır.Ses subjektif bir durumdur kimi bir saat tıkırtısından rahatsız olurken kimininde hoşuna gider bu ses böyle bir durumda sizin ses tercihleri ve işitme kaybı durumlarınızın iyi analiz edilmesi gerekiyor... Bu durumları doğru analiz eden uzman x , y , z markaları farketmeksizin sizi memnun edecektir...Almanyada vb bir çok ülkede işitme cihazı uygulamalarını doktorlar gerçekleştirmektedir bu bilgiyi vermemin amacı gerçekten iyi bir tahsil ve beceri isteyen bir konudur ülkemizde ise 2 yıllık bir eğitim sonucu işitme cihazı uygulamasına hak kazanabilirsiniz, o yüzden uzmanınızı doğru seçmek zorundasınız.

3) MARKA KONUSUNDA BİLGİLER Önemli olan uzman dedik ama marka bilgileri de vermeden geçemeyeceğim. Widex , Phonak , Oticon , Signia ( Siemens ) olarak demirbaş ürünler bulunmakta. Kendi tecrübelerime dayanarak iyi bir uzman bulduğunuzda mutlaka widex işitme cihazlarını denemenizi tavsiye ederim...

4 ) 3500 TL bandında başlayıp 25.000 TL bandında bulunan cihazların pahalısı ile ucuzu arasında ne fark var ? Çok basit teknolojik farklılıklar.Bir bilgisayar alır gibi düşünün ucuz olanın işlemcisi sesi 3 saniyede işlemleyebiliyorsa pahalı cihaz 0.5 milisaniyede çözümlüyor gibisinden düşünebilirsiniz.Burda ki temel konu sizin ihtiyaçlarınıza hangi cihaz uygun ? 75 Yaşında evde sadece televizyon izleyen bir hastaya teknolojik 25 bin tl olan cihazı verirseniz memnun kalmaz teknolojisinde boğulur 40 yaşında bir mühendise teknolojisi zayıf 3500 tl bir cihaz verirseniz oda memnun kalmaz.

5) Yaptığınız satın alımdan bağımsız devlet 1000 TL bir yardımda bulunur size.İster 3 bin tl ister 25 bin tl cihaz farketmeksizin bin tl hakkınız bulunmaktadır sgk kapsamında 5 yılda bir olmak üzere.

SONUÇ OLARAK , İŞİTME CİHAZI UYGULAMASINDA TECRÜBELİ BİR UZMAN BULURSANIZ BU MADDELERİN HİÇ BİRİNİ DÜŞÜNMENİZE GEREK KALMAZ GEREKLİ TECRÜBESİYLE SİZİN ADINIZA DOĞRU KARARLARI VERECEKTİR. Odym.Fatih ARIÖZ

Başakşehir İşitme Cihazları.

İşitme testi ve işitme cihazı açısından değerlendirilmek için başvurularınızı :

0541 286 90 00 ' dan yapabilirsiniz.

• askerde kulağımda başlayan uğultu yüzünden asker dönüşü bir süre sonra almıştım, kullandığım da vücudumda tuhaf kasılmalara neden olduğu için bir daha kullanmaya cesaret edemedim. öylece duruyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.