Şimdi Ara

Ticari araç hız limiti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
23.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: okyaypay

caddy , tourneo , doblo , partner ve benzeri araçların hız limitini biliyormusunuz?

70 !!!

her sene muayene

neresi avantaj bunun?

keyif ve mal bizim değilmi var ki bir bildiğimiz devam ediyoruz

defalarca yazıldı çizildi bana göre avantaj size göre dezavantaj defalarca üstünden geçmeyelim

şarkıda seviyorum işte diyorya
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelnino

merhaba arkadaşlar ben kapalı kasa renault alıcam ama camlı olacak arkasında yük taşıyacağım camlı olursa koli taşıyabilirmiyim bunun cezası varmı

ruhsatta kamyonet olarak geçmedikten sonra yük atmanın cezası ağırdır aynı şekilde kamyonet ruhsatlı aracında ruhsattaki yolcu sayısından fazla atarsan ceza yersin yani sen minübüs alıp yük taşıyamazsın ama arkaları camlı olan bir araç alıp ruhsatında kamyonet yazarsa taşıyabilirsin sıkıntı olmaz örnek vw transporter camlı van gibi komple camlı ama kamyonet olarak geçiyor arkasında tek sıra koltuk var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

quote:

merhaba arkadaşlar ben kapalı kasa renault alıcam ama camlı olacak arkasında yük taşıyacağım camlı olursa koli taşıyabilirmiyim bunun cezası varmı

ruhsatta kamyonet olarak geçmedikten sonra yük atmanın cezası ağırdır aynı şekilde kamyonet ruhsatlı aracında ruhsattaki yolcu sayısından fazla atarsan ceza yersin yani sen minübüs alıp yük taşıyamazsın ama arkaları camlı olan bir araç alıp ruhsatında kamyonet yazarsa taşıyabilirsin sıkıntı olmaz örnek vw transporter camlı van gibi komple camlı ama kamyonet olarak geçiyor arkasında tek sıra koltuk var

Transporterin hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullan

• selam
    şehirler arasını bilmem ama
    şehriçinde hiç yavaş giden ticari yok desek yeridir yani
    sırf şehiriçinde binmek için bi tane connect alasım geliyo
    ne yolun bozukluğu ne kasis masis köklerim gazı kafam rahat
    bu arada güncel hız limitleri ne oldu arkadaşlar ben karıştırıyorum
    açıklayan olursa sevinirim hem hafif ticari hem de binek için
  • Sadece bizim ülkemizde bulunabilecek türden bir mantıksızlık bu hız limitleri. 30 yaşında hiçbir teknolojik güvenlik özelliği olmayan otomobile adı otomobil diye 110 km limit..
    ABS, ESP, EBD vs vs gibi birsürü güvenlik donanımı bulunan ve çok daha iyi yol tutan, frenleyen çoğu binek araç olarak kullanılan hafif ticarilere kamyonet etiketi yapıştırıp 80 km limit..
    O limitle 6 ileri vitesli bazı hafif ticarilerde 6. vitesi kullanmakta imkanlı değil ayrıca, bu da tüketimi ve dolayısıyla emisyonu olumsuz etkiliyor..
    Ne deyeyim, nerelere gideyim oy..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

quote:

Transporterin hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullan

sağol arkadaşım allah daha iyilerini sizlere nasip etsin

• Logan mcv ile 90 la radara girdim. Hani bodruma gelmeden once sahil yolu vardir ya 10-15 km suren orada bana ceza yazdilar hiz sinirini gectigim icin. Tamam ticari arac daha yavas gitmemiz lazim ama 90 la gitmeye ceza da nedir arkadas? Durdurmalilar yuk varsa ceza yazmayi dusunebilirler ama 90 pes ya. Orada hayatimda ilk defa polisle tokustum, neyse tatile gidiyorduk tatil zehir olmasin diye parayi verdim hakkimi helal etmiyorum dedim gittim. Ve bir daha uzun yola daciam ile cikmadim, toyota ile ciktim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkkt

Bu araçların hız sınırı 80 dir.Yüzde 10 aşma payı vardır buda 88 eder.Otobüslerinde max. hızları 88 ile sınılandırılmıştır.Binek araçlarda ise 90 dır limit ve yüzde 10 aşma payı ile 99 a çıkar.99 ile radara girmezsiniz ama 100 ile girersiniz.99 la radara girdiğinizi iddaa eden polise hakınızı yedirmeyin.

sizin dediğiniz binek araçların 90 km olan hız sınırı gidiş geliş yollardır, duble yollarda geçen eylül ayından itibaren 110 km ye çıkarıldı. tabela olan viraj gibi yerlerde mesla tabeladaki hız limitine uyulacak diğer kesimlerde 110 serbesttir.
    haberde yazana göre duble yolllarda kamyonet geçen araçların hız limiti, 85 km yazılmış.
    kaynak haber linki;
    http://www.milliyet.com.tr/bolunmus-yollarda-hiz-siniri-yukseldi/turkiye/sondakika/02.09.2010/1283717/default.htm

• Bence hafif ticari araçlar trafikten men edilsin. Devlet arabaların kilosuna 2 TL verip hurdaya çıkarsın.

Ah bi başbakan olsam var yaaa.........
  • 2006 dan 2011'e ışınlanmış birden konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

2006 dan 2011'e ışınlanmış birden konu.

Başlık hort!
  • kelnino naptın yahu 1. mesajınla 5 yıllık konu hortlamış, korktum vallahi :) arkadaşlar yazınca fark ettim.
  • Ticari araç hız limitleri resmi olarak şu an-

şehir içi=50 km
    şehirler arası=80 km
    bölünmüş yollarda=85
    otoyollarda=95

hafif otolar içinse
    şehir içi=80
    şehirler arası=90
    bölünmüş yollarda=110
    otoyollarda=120
  • valla onu bunu bilmem.sadece türklere özgü bi davranış.ticari araç alınır,çoluk çocuk hep beraber ailecek binek niyetine binilir.her sene muayeneyede sokulur,ona göre vergiside verilir.

çok akıllı milletiz çooooook...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.