Şimdi Ara

Thermaltake Performer C İncelemesi [Kadı Kızı] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hasancalp

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: hasancalp

Merhaba bu ürünü geçen pazar günü aldım taktım ve anakart cpu fan girişinin altındaki küçük siyah bir parça patladı.

Şimdi yani bi anakart alıcam ama pompanın kablosunu nereye takmam gerekiyor. Eski kullandığım anakart yani patlayan gigabytein. cpu fan, pwr fan, sys fan var. Ben pompayı cpu fana taktığımda patladı.

Resim atabilirseniz iyi olur.Anlattığınız şeyi kafamda tam olarak canlandıramadım. Pompayı istediğiniz yuvaya takabilirsiniz, sadece son devirde çalışması yeterlidir.

İlk foto anakartın netten bulduğum fotoları. cpu fan pwr fan ve sys fanı görebilirsin.

ben ilk önce pompayı cpu fana taktım 2. fotoğrafta sarı ile işaretli alanda görüldüğü gibi o kısım patladı. anakartı şuan kullanamıyorum yenisini alıcam. ama aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum.

tabi yeni alacağım anakart aynısı olmaz ama yinede öğrenmek istiyorum yeni alacağım anakarta one göre takayım. gerçi cpu fandada çalışması lazım ama niye patladı anlamadım.

Resimdeki gösterdiğiniz devre elemanı transistör. Fan konnektörüyle doğrudan bir ilişkisi yok. Taktıktan sonra patlaması tesadüfi olmuş ya da başka etken var.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Ozaman benimkisiçölde kutup ayısı olmuş (: anakartı değiştiricem inşAllah bidaha aynı tesadüf olmaz. Peki hocam o cpu fana takmak doğru mu pompayı? tekrar anakart yakmak istemiyorumda
  • Merhabalar bende aynı üründen yaklaşık 2 hafta önce aldım.

Kullandığım işlemci fx8350 4.3ghz&anakart asus m5a97 r2.0

İlk yorumum ürünü ilk aldığımda malesef coil whine çıktı okadar rahatsız edici bir sestiki 2 yan odadan bile duyuluyordu. Fakat fanı anakart üzerinde herhangi kasa fanına takınca duyulmuyor (ilginç) Bende gittim c.m jetflo mavi ledli fan aldım dual olarak kullanmaya başladım sessizlikte tavan yaptı diyebilirim.

Yükte 60 dereceyi geçmiyor boşta 30-35 dolanıyor güzelde bi fan profili oluşturursanız pcnizin çalıştığını duymazsınız. Birde erkan kartınız boşta çalışmama özelliği bulunuyorsa pc de sadece ışık görüyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Merhabalar bende aynı üründen yaklaşık 2 hafta önce aldım.

Kullandığım işlemci fx8350 4.3ghz&anakart asus m5a97 r2.0

İlk yorumum ürünü ilk aldığımda malesef coil whine çıktı okadar rahatsız edici bir sestiki 2 yan odadan bile duyuluyordu. Fakat fanı anakart üzerinde herhangi kasa fanına takınca duyulmuyor (ilginç) Bende gittim c.m jetflo mavi ledli fan aldım dual olarak kullanmaya başladım sessizlikte tavan yaptı diyebilirim.

Yükte 60 dereceyi geçmiyor boşta 30-35 dolanıyor güzelde bi fan profili oluşturursanız pcnizin çalıştığını duymazsınız. Birde erkan kartınız boşta çalışmama özelliği bulunuyorsa pc de sadece ışık görüyorsunuz :)

Tam olarak neden bahsediyorsunuz anlayamadım fakat sıvı soğutma sisteminde coil whine sesi çıkartacak bir parça yani coil yer almıyor. Sanırım fanı ilk başta güç kaynağına bağladınız ve son devir için çalıştığı için rahatsız edici bir ses çıkardı. Hem ses hem performans bakımından Jetflo doğru tercih olmuş.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Anakart üzerindenki cpu yani işlemci fan girişine bağladım :) cha fan kasa fanı. Frekanslar la birlikte sesler değişiyordu fan 1100 rpm de boşta dönerken bile çığlık gibi ses geliyor mouse hareket ettirdiğimde ses değişiyor. Fakat cpu soketinden cha soketine takınca ses yok ,elimle fanı durduruncada ses yok :)

Coil dediğiniz parçayı ben şimdi anlayamadım :)

Biz coil e bobin yada gerçek adıyla indiktör diyelim :) Bu manyetik alana düzensiz frekans gelirse sanırım ses yapar :) Sanırım benim anakartımda buna sebebiyet veriyor.

Bizde buna halk arasındaki ismiyle coil whine diyelim olsun bitsin :) Hatta bi ara video çekip paylaşırım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.