Şimdi Ara

The Witcher Serisinin İkinci Kitabı Sword of Destiny Çıkış Tarihi ve Fiyatı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Sp!deR

Ne kadar cahil varsa Pegasus'a kapaklardan laf etmiş. Bu kapaklar oyunun yeni basılan İngilizce versiyonlarındaki kapaklarının birebir aynısı adamlar sadece Türkçeleştiriyor. Amazon.com'a Witcher books yazıp bakabilirsiniz.

1.si İngiliz versiyonundaki kapakların birebir aynısı değil, gördüğün üzere kapak resmi aynı ama kapak düzeni İngiliz versiyonunda daha iyi:
    The Witcher Serisinin İkinci Kitabı Sword of Destiny Çıkış Tarihi ve Fiyatı

2.si İngiliz versiyonu berbat kapak yaptıysa bunu birebir Türkçe versiyonuna alırsa bir yayınevi (ki birebir almamış dediğim gibi, daha da kötüleştirmiş) bizim bu kapağı güzel bulma mecburiyetimiz mi doğuyor?

3.sü kitap bir İngiliz kitabı değil, bizim çevirimiz de İngilizce'den değil. Serinin aslı Lehçe, çevirdiğimiz dil Almanca. Yani İngiliz versiyonunun ne özelliği var da onun kapaklarını beğenmek zorundayız? Onlar da bizim gibi kitapla alakası olmayan 3. bir ülke.

Millete cahil deyip saçmalamak da iyiymiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Bu adam Tolkien'in karşılığı falan denerek olduğu konumdan 86 kat yüksekte gösterilmiş.

İlk kitabı okudum, bunu da alacağım diğer kitaplar çıktıkça onları da alacağım falan ama ilk kitapta aradığımı bulmanın yakınından bile geçemedim.

Çok da iyi olmayan öykülerden oluşuyor kitap, yani Witcher serisine sempatimiz olmasa, örneğin karakterin adı Geralt değil Michael olsa, karşısında bruxa değil hortlak olsa ben de dahil çoğumuz yüzüne bakmazdık bence kitabın.

Hikayelerin pek iyi olmamasını geçtim yazım ve üslup da edebi yönden çok zayıf. Yani severek okuduğum Bioshock Rapture Şehri vardı, Bioshock hikayesi olduğu için konu mükemmeldi tabi ve dediğim gibi çok severek okudum ama edebi yönden çöpün de çöpüydü kitap. Ucuz Amerikan filmlerini yazan bir senaristin elinden çıkmış gibiydi, diyaloglar falan komedi.
    Son Dilek kitabı da bu derece aşağı olmasa da kaliteli olmaya yine çok çok uzaktı. Acaba çeviriden midir bu kalitesizlik, bilemiyorum. Belki seri ilerledikçe yazım kalitesi de artar.
    Bu kitap da kısa öykülerin derlenmesinden oluşuyor bu arada, bundan sonra romanlar başlayacak.

Hocam dediğiniz gibi ilk kitabın başarısız noktaları vardı, özellikle bazı hikayeler ciddi manada sıkıcıydı. Ancak seri hakkında fikrim ikinci kitaptan sonra çok değişti. İngilizce olarak halen 6. kitabı okuyorum, son kitapta bir değişiklik olmazsa serinin en iyi kitabı "The Sword of Destiny" bana göre. 2. kitap olmasına rağmen ana karakterimizi burda tanımaya,anlamaya başlıyoruz, ilk kitabın en büyük eksikliği bodoslama bağımsız hikayelere dalması idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukapta

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Bu adam Tolkien'in karşılığı falan denerek olduğu konumdan 86 kat yüksekte gösterilmiş.

İlk kitabı okudum, bunu da alacağım diğer kitaplar çıktıkça onları da alacağım falan ama ilk kitapta aradığımı bulmanın yakınından bile geçemedim.

Çok da iyi olmayan öykülerden oluşuyor kitap, yani Witcher serisine sempatimiz olmasa, örneğin karakterin adı Geralt değil Michael olsa, karşısında bruxa değil hortlak olsa ben de dahil çoğumuz yüzüne bakmazdık bence kitabın.

Hikayelerin pek iyi olmamasını geçtim yazım ve üslup da edebi yönden çok zayıf. Yani severek okuduğum Bioshock Rapture Şehri vardı, Bioshock hikayesi olduğu için konu mükemmeldi tabi ve dediğim gibi çok severek okudum ama edebi yönden çöpün de çöpüydü kitap. Ucuz Amerikan filmlerini yazan bir senaristin elinden çıkmış gibiydi, diyaloglar falan komedi.
    Son Dilek kitabı da bu derece aşağı olmasa da kaliteli olmaya yine çok çok uzaktı. Acaba çeviriden midir bu kalitesizlik, bilemiyorum. Belki seri ilerledikçe yazım kalitesi de artar.
    Bu kitap da kısa öykülerin derlenmesinden oluşuyor bu arada, bundan sonra romanlar başlayacak.

Hocam dediğiniz gibi ilk kitabın başarısız noktaları vardı, özellikle bazı hikayeler ciddi manada sıkıcıydı. Ancak seri hakkında fikrim ikinci kitaptan sonra çok değişti. İngilizce olarak halen 6. kitabı okuyorum, son kitapta bir değişiklik olmazsa serinin en iyi kitabı "The Sword of Destiny" bana göre. 2. kitap olmasına rağmen ana karakterimizi burda tanımaya,anlamaya başlıyoruz, ilk kitabın en büyük eksikliği bodoslama bağımsız hikayelere dalması idi.

Ben de daha iyi olacağını umuyorum hocam bakalım sipariş vereceğim kitabı bugün yarın okuyup göreceğiz.

• Çizgi romanları da var Bilginize, 2 sayısı Türkçe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gultekinlive

bu kapaklar fotoğraflarda bir şeye benzemiyor da elime geçtiğinde niyeyse fena durmuyor. kitap yurdu an itibariyle ulaştırmıştır.

Satışa bugün çıkmıştı ama siz on sipariş verdiğiniz icin kitabı dünden vermişler sanırım kargoya. Kitapyurdu'nun bu huyunu seviyorum. Diğer siteler 7-9 gün derken benim siparişimi de sipariş verdikten 2 saat sonra kargoya vermişler. Merakla bekliyorum bakalım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.