Şimdi Ara

The Sims 4 [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
8
Favori
14.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Sims 4 Get Together: Explore A New World Official Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=HBHtKDQqOuM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 23 Mayıs 2016; 20:36:32 >
  • The Sims 4 Romantic Garden Stuff: Official Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=P0DmNcD-HHk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 23 Mayıs 2016; 20:37:32 >
  • Eski oyuna göre arayüz ve performans çok daya iyi,3'te rezildi performans yavaş ve ağırdı.

Ama oyunun dlcleri 3'e göre çok kötü bana göre..
  • The Sims 4 Get Together: Official Clubs Gameplay Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=8LnYEGg_SQc
  • The Sims 4 Dine Out: Official Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=p0N3_HfzEVY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 11 Haziran 2016; 16:53:44 >
  • The Sims Evolution – The Sims 1 - 4 Graphics Comparison

https://www.youtube.com/watch?v=ZyiFepFPNas
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    Osmanlı İmp. gibi olmuş. Kuruluş, yükselme, duraklama ve batış
  • Böyle bi oyun open world olmalı. Seriyi oynamaya direk 3. oyundan başladım fiyatından dolayı korsan indirdim. Tüm expansion pack'keri üşenmeden indirip kurmuştum. Hepsinin iso dosyası duruyor hala. Kasma/donma sıkıntısı olmasa üşenmem hepsini tekrar kurarım. Neden open world değil, neden ea games anlatsana biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NamelessWonder -- 7 Haziran 2016; 9:46:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NamelessWonder kullanıcısına yanıt
    Ben ilk çıktığında ana oyunu 90'a almıştım tam hatırlayamıyorum. Ki o zamanın parasıyla

Tabii fanatiği olanlar için pahalı değil. Fakat ana oyunun 30 olması çok abes değil çünkü ne varsa ana oyunda var. Belki eklenti paketleri için aynı şeyi demek abes kaçabilir. Fakat şuan g2a gibi yerlerde bazı eklenti ve stufflar ucuza bulunuyor. Hepsini almak ne kadar gerekli olur tartışılır. Bir kez alınca zaten yavaş yavaş diğerlerini de almaya başlıyorsun bağımlılık süreci başlıyor

The Sims 4'ün open world olmamasının sebebi ise oyun internet tabanlı bir oyun olarak geliştirilmeye başlanmıştı o yüzden open world değildi. Sonra bu fikirden vazgeçilince çabucak yetiştirmek adına öyle bıraktılar. Yani alel acele çıkartılmış bir oyun olduğu çok belli oluyor eski oyunlara bakınca.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Fanatikler için kesinlikle katılıyorum 90 lira ana oyuna fazla değil. Ben de ağır AC hayranı olarak son çıkan oyunu ilk indirimde alıcam dedim ve %50 indirimle g2a'den 90 liraya aldım. Ve inanın korsan indirsem o oyundan o kadar zevk almazdım bunu fark ettim. Zaten dediğiniz gibi direk bağımlılık yaptı ki bi kaç ay sonra 40 lira gibi bi fiyata Season Pass aldım (gerçi onda elime beleş para geçmişti yoksa alır mıydım bilmiyorum. Yine de season pass yerine alınabilecek şeyler kesinlikle vardı 40 liraya )

Şu an aynısını Sims 4 için de düşünüyorum ama ana oyunun içi çok boş be hocam. İlk çıktığında havuz yapma bile yoktu. DLC ler olmadan oyun yetmiyor. (3 için oyle değildi ama çok uzun sure sadece ana oyunla yetinmiştim, dlc'leri indirdikten sonra da çok fark hissetmedim) DLC'ler de piyasadaki çoğu oyundan pahalı. Ama gallery'yi kullanıp insanların paylaştığı şeylere ulaşabilmek bile bu oyuna ayrı bir zevk katıyordur eminim.

Zaten EA games crackleri sürekli sorun çıkartıyor oyun güncellenince yama yapmak çok dert. Düzgün crack bulunmuyor. Dragon Age Inquisition için her türlü şeyi denedim, arkadaşta çalışan bende çalışmadı. Format bile attım pc'ye olmadı, geçen gün satın aldım oyunu en sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NamelessWonder -- 8 Haziran 2016; 0:04:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ana oyuna da güncellemeyle bir şeyler getirmeye çalışıyorlar. İçi nispeten boş. Dlclerle hiç denemedim çünkü dlc almaya gönlüm el vermedi çünkü hayal kırıklığına uğramak istemedim. Gallery olayının oyun içine konulması güzel bir şey. Getirdiği yenilikler de yok değil. Sims 4 ana oyununu 100'e almıştım kampanya vardı onda da şimdi daha pahalı.

Ben de Sims 3'ün başlangıçtaki yükleme sürelerinden şikayetçiyim. Neredeyse bütün dlcler yüklü olunca uzun sürüyor. 5 saniye beklemek yarım saatmiş gibi geliyor psikolojik. Kaliteli bir ssd olsa kurtulurdum şu sorundan

Aslında Sims serisi hakkındaki bu beklentiler Sims 3'ten başlamıştı. İnsanlar iyi bir oyun bekliyordu. Çok iyi olmasa da geçer not aldı. Fakat Sims 4 daha fazlasını yapması gerekiyordu. Her yönüyle numara olarak geride gözüken diğer Sims serilerinin üstüne katmalıydı hani 4 numara. Üstelik geçmişte yapılan hataları bile yapmayıp bunlardan ders çıkarması lazımdı. Yani yeni bir soluk getirmek yetmez akciğeri komple yenilemeliydi. Yeni oyuncuları bünyesine katmıştır değişik havasından dolayı fakat eski Sims hayranlarını tatmin ettiğini söyleyemem. Değişiklik yapmak istediler ama beceremediler. Sims 3 bile ağır eleştirilere tutulmuştu open-world gibi öğeler getirmesine rağmen. Mesela spa merkezi tiyatro gibi yerlerin rabbit hole gibi olmasından dolayı.

• Yıllarca (ilk oyun ve tüm ek paketleri dahil) sıkılmadan usanmadan oynadım, dakikalarca açılmasını bekledim (Sims 3)
    Island paradise'ı ilk oynadığım gün yüzen evimi yaptım Goth ailesi ile mutlu mesut yaşadım..
    4. oyun güzel, tamam iyi de eski oyunların tadını veremedi bana. Sıra sıra ek paketlerini (ya da şimdilerin DLC'si) bilmediğim tek Sims, Sims 4'dür
  • Ustanak U kullanıcısına yanıt
    Hocam bu oyunda çok aceleye gelmiş havası var. Ama gerçekten üzerine düşülürse çok da büyük bir potansiyel var. Şu yok bu yok dediğimiz şeyleri DLC veya güncellemelerle ekliyorlar (bazı şeyler tamam da asıl olması gerekenleri dlc ile verince çok koyuyor aslında).

Benim asıl canımı sıkan nokta yukarıda da dediğim gibi open world olmaması. Bi simi partiye gönderip eş zamanlı olarak diğeriyle ilgilenememek tadını kaçırıyor oyunun Sims 3 oynadıktan sonra.
    Çok haklısın ama açık dünya olunca da oyun ek paketlerle vs ek içeriklerle bir süre sonra nanay oluyor.. (1 saat önce yükledim tekrar 3'ü Into the Future hariç tüm ek paket ve stuff ları SSD'li harddiskime.. Gene nanay gene nanay.. Lag ların efendisi )
    World Adventures ok, Ambitions ok, Late Night ve sonrasında ıkınmaya başlıyor güzelim simlerim
    Açık dünyaya çok alıştım 3. oyundan ama ilk 2 seriyi de aralıksız ve sürekli oynadığımdan aşırı garip gelmedi 4 bana.
    4'ü şöyle adam gibi ve aşırı pahalı olmayacak DLC'ler ile besleseler çok çok çok daha iyi olur kanımca ama neredee..

• Şey gibi oldu bu Apple'da zamanında iPhone 5 reklamlarında 4 inç tek elle kullanılıyor çok rahat reklamları yapıyordu. Sonra yeminini bozdu yani büyük ekran isteyenler için nispeten iyi oldu ama tek elle kullanmak isteyenleri yüz üstü bıraktı. EA'da The Sims 3'te reklamlarda oyunculara sürekli şöyle open-world böyle open-world dedi oyuncuların hafızasına algı yoluyla yerleştirdi ve başarılı satış rakamlarına ulaştı. Hatta The Sims 2'de open-world olmadığı için kendileri bile tonlarca dalga geçtiler kendi oyunlarıyla. Fakat ne oldu gel gör ki The Sims 4'te open-world'ün o'su yok. Gülsek mi ağlasak mı

2016'da da(O zaman için 2014) düzgün çalışan bir open-world oyun yapmak sistemi yormaz. The Sims 4'ün sistem gereksinimleri çok fazla değil ki. The Sims 3 çalışan her bilgisayarda istisnasız şartsız çalışıyor. İsterse Pentium 3'de çalışsın içerik olmadıktan sonra neye yarar.

• Aa açık dünya değil deme ama.. 3-4 arsa görünüyor aynı bölgedeyken Sims 4'de.. Ama gitmek istersen gene yükleme ekranı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ustanak -- 20 Ağustos 2016; 16:53:42 >
  • The Sims 4 Dine Out: Own Restaurants Official Gameplay Trailer

• Arkadaşlar;

Benim oyunda ilk baştaki karakter görünmüyor. Oyuna ilk girildiği zaman.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • 2 Haziran'da gelen güncellemeyle oyuna genişletilmiş cinsiyet özelleştirmeleri eklenmiş. Kısıtlamalar ortadan kaldırılmış. Kıyafetlere maskülen/feminen seçenekleri eklenmiş. Artık cinsiyet farketmezsizin kıyafet(üst,alt, giysi, aksesuar, ayakkabı vs) seçilebiliyor. Saç, makyaj da aynı şekilde. Sims 4'ün ilk başında erkekler için ruj, allık hiç yoktu sadece 3 tane far çeşiti, 4 tane göz kalemi çeşiti vardı burada gelişme kaydedilmiş. Dudaklar çok soğuk görünüyordu illaki doğal gözüken bir ruj gerekiyordu

Onun dışında simin tuvaleti oturarak mı ayakta mı yapacağı ve hamile kalıp kalamayacağı vb seçenekler de Create a Sim'e eklenmiş.

• The Sims 4 Bowling Night Stuff: Official Trailer

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.