Şimdi Ara

The Physician (2013) | Hekim | Stellan Skarsgård - Ben Kingsley (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • güzel bir film olucağa benziyor
  • Filmi bir de sinemalarda izlemek isteyen varsa film 29 Ağustos'da vizyona giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 11 Haziran 2014; 20:47:26 >
  • sinematografik açıdan oldukça iyiydi.

ancak diğer her şey berbat.

film buram buram oryantalizm kokuyor. müslümanları ve türkleri nasıl itin götüne sokarız, batılıları nasıl yüceltiriz diye baya kasmışlar. başarmışlar da.

sinema sadece sinema değildir. çok güzel kültür pompalar.
  • son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biriydi.
  • Filmi bugün izleme fırsatı buldum. bu kadar güzel bir film neden hiç ilgi görmemiş oda çok ilginç.
    İzlemeyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum
    dipnot : eskiden bilim, sanat, ticaret yönünden en üst noktada olan biz müslümanların sonradan neden bu yarışta geride kaldığını filmi izleyince anlayacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

Filmi bugün izleme fırsatı buldum. bu kadar güzel bir film neden hiç ilgi görmemiş oda çok ilginç.
    İzlemeyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum
    dipnot : eskiden bilim, sanat, ticaret yönünden en üst noktada olan biz müslümanların sonradan neden bu yarışta geride kaldığını filmi izleyince anlayacaksınız

Türkleri gösteriş şeklinden dolayı ilgi görmemiş olabilir. Ben çok takılmadığım için filmi beğendim ama film daha çok bilinseydi sövüp durulardı filme.
  • çok güzel film bence herkes izlesin. 2 buçuk saat süresi ama hiç sıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Take That -- 11 Nisan 2015; 10:12:27 >
  • Konuyu hortlatmış olsamda paylaşmak istedim...

Bu gün internette gezinirken gözümden kaçan bu filme denk geldim ve izledim
    İzledim izlemesine ama filmin başından sonuna kadar sanırım etmediğim küfür kalmamıştır...

Annesini bir hastalıktan ötürü kaybettiği için
    Tıbba merak sarmış genç yaşta bir ingiliz
    Güya Hekimler hekimi ibn-i sinanın öğrencisi olmak için
    birçok zorluklara rağmen doğuya geliyor, hatta hristiyan olduğundan
    müslüman ve yahudilerin aralarına karışmak için kendi kendini sünnet ediyor,
    Ve sonunda ibn-i sina'nın öğrencisi olmayı başarıyor,
    fakat odane fazla zaman geçmiyorki birdenbire o koskoca islam alimi ibn-i sina
    tam tersi bu gencin öğrencisi olup çıkıveriyor,
    yani müslüman olan bu büyük ilim adamının dahi başarısını yine kendilerine malediyorlar,
    yine koskoca iran şahı ise yine bu bebenin hayranı oluyor
    yetmiyor biz türkler barbar ve bir okadar medeniyet düşmanı olarak lanse ediliyoruz
    sonrada yorumlarda; (sırf bu forum değil)
    "oooooooo şahane film mutlaka izleyin"
    "bu film imdb 7,2 değil bence 8,5 puan almalıydı"
    "konusu efektleri görselleri ile mükemmeldi"
    "izleyenler izlemeyenleri uyarsın bu film kaçmaz"
    vs. vs. diyoruz

Ulen bu adamlar bize ne yapsa yeridir ha şaka yapmıyorum
    yani o şaşalı bol efektli görselli filmlerinde yüzümüze tükürseler
    "yarabbi çok şükür" diyeceğiz/diyoruz ki zaten bu filmde tükürmüşler...

Adamlar filmleri film gibi yapmıyor
    Komedi dahil aklınıza gelebilecek tüm film türlerinde algılarımızla oynuyor
    ama biz bunların sadece "izle geç" bir filmden ibaret olduğu konusunda ısrar ediyoruz
    tarihi ve büyük insanlarımızı aşağılayan bu tür yapımlarını ise
    ayakta alkışlıyoruz anlaşılır gibi değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 25 Temmuz 2017; 22:18:58 >

• berbat bir film. en önemli değerlerimizi yabancılar film haline getirince işte sonuç böyle oluyor. koskoca ibn-i sina hasta bakıcı gibi, ondan ders öğrenmeye gelen hristiyan velet herşeyi biliyor, seziyor , yapıyor. filmi ibn-i sinayı anlatıyor diye izledim ama hayal kırıklığına uğradım. kendilerinin en kötü çağlarında bile kendi hayali kahramanlarını yaratıp gerçek kahramanları neredeyse vasıfsız birer eleman gibi sunan bir hristiyan filmi daha. cennetin krallığı filminde neredeyse tarihi değiştireceklerdi bu filminde ondan aşağı kalır yanı yok. izleyipte zamanınızı boşa harcamayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyz2564225xyz -- 28 Temmuz 2017; 1:45:40 >
  • ve son olarak uyarlama film olup, kendisi uyarlanamamış bir filmdir. üstelik gereksiz yere uzun ve klişelerle dolu bir yapım. izlemenizi önermem.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.