Şimdi Ara

The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022 - ) | Amazon (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.761
Cevap
50
Favori
95.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu dizinin yakın zamanda çekileceğine eminmisiniz? imdb ye baktım bırak ne oyuncu ne yönetmen neredeyse hiçbir isim belli değil. ki oyuncular belli olucak set hazırlancak filan ben bu diziyi 2021 de bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemoberk

arkadaşlar bu dizinin yakın zamanda çekileceğine eminmisiniz? imdb ye baktım bırak ne oyuncu ne yönetmen neredeyse hiçbir isim belli değil. ki oyuncular belli olucak set hazırlancak filan ben bu diziyi 2021 de bekliyorum.
    en erken 2020 sonları - 2021 zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

en erken 2020 sonları - 2021 zaten

Alıntıları Göster
    biri birkaç mesaj önce çekimler ağustos ayında başlıyor yazmışta ona istinaden söyledim hocam.
  • Dizinin birinci sezon ilk iki bölümünün yönetmenliğini Juan Antonio Garcia Bayona yapacak. Diğer bölümlere de katkı sunacağı belirtildi. En son Jurasic World: Fallen Kingdom filminde görev almıştı.
  • Dizinin kadrosuna katılan ilk isim Markella Kavenagh oldu. Tyra isimli karakteri canlandıracak.

The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022 - ) | Amazon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 22 Temmuz 2019; 22:44:27 >

• Kadro sağlam yalnız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StativeDread

Kadro sağlam yalnız.
    Video kalite kokuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: StativeDread

Kadro sağlam yalnız.
    Çekim ekibi bildiğin star wars olmuş inşallah bütün bütçeyi bunlara yatırıp da castte beleş oyuncular görmeyiz
  • Kadro mükemmel ötesi olmuş. Tom Shippey ve John Howe görünce zaten tamam bu iş bitmiş dedim. Gelmiş geçmiş en iyi dizi geliyor olabilir hazırlıklı olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 27 Temmuz 2019; 23:9:22 >
  • Güzel bilgiler gelmeye devam ediyor.
  • Bu kadro sadece bu işi yaparsa biz aç kalırız haberiniz olsun Bu nedir arkadaş adamlar ŞL final kadrosu gibi kadro yapmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Çekim ekibi bildiğin star wars olmuş inşallah bütün bütçeyi bunlara yatırıp da castte beleş oyuncular görmeyiz

Alıntıları Göster
    Zannetmiyorum hocam, açıkçası ben olsam şu projede bulunmak için parayı 2.planda tutardım hatta 3-4 bile olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lotr her ne kadar iyi bir seri de olsa Got kadar özellikle ilk 5 sezonu kadar iyi olacağını sanmıyorum. Belki görsel efektleri, savaş sahneleri daha iyi olur yoksa kaynak materyali de GoT kadar iyi değil zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Lotr her ne kadar iyi bir seri de olsa Got kadar özellikle ilk 5 sezonu kadar iyi olacağını sanmıyorum. Belki görsel efektleri, savaş sahneleri daha iyi olur yoksa kaynak materyali de GoT kadar iyi değil zaten.
    Kaynak yeterli değil derken?

Amazon dünyanın en değerli şirketi şuan.

Hbo nun göze asla alamayacağı çok büyük paraların altına girebilirler. Yeter ki dizi tutsun.

Zaten bu 5 sezonluk projenin 1 milyar dolar maliyeti bulabileceğini söyleyenler vardı. Got un maliyeti devede kulak kalır bunun yanında

Edit ; kaynak mataryelden kastınız yapımların içerik ve yarattıkları dünya çeşitliliği diyorsanız o bakımdan da bence biraz haksızsınız. Lotr da çok çok geniş bir dünyaya sahip. Biz filmlerinde 4. Çağı izledik ama daha bunun 1. Çağı, 2. Çağı, 3. Çağı var. Hepsinde farklı karakterler olaylar vs var.

Tüm seriye hakim olmak için tüm kitapları okumuş olmak gerekiyor.

Lotr unda iyi bir temeli var yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 28 Temmuz 2019; 10:33:52 >

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Tolkien'in çoğu kitabını defalarca ve GoT serisini orijinal dilinde okuyan biri olarak diyorum bunları. Tolkien'in üçlemesi bana banal geliyor. Klişelerle dolu ve gerçeklikten gereğinden daha uzak. Öte yandan Grr Martin bu noksanlıklari iyi bir şekilde tespit edip daha dengeli ve tatmin edici bir dünya sunmayı başarmış bize. Zaten iki eserin ilham aldıkları şeylere bakarsak bile bu net bir şekilde anlaşılabiliyor. Tolkien eski bir İskandinav mitini kullanırken Martin 15. Yüzyılda İngiltere'de vuku bulan Güllerin Savaşı ile eserin ana odağını oluşturmuş. Zaten Tolkien eserleri de detay olarak daha az şey sunuyor, Silmarillion falan da var fakat Martin'in eserlerinin aksine diziye aktarılacak kadar iyi ve geniş tasvirli bir hikaye içermiyor. Daha çok ne nerden gelmiş diye anlatılıyor. Artık yazardan ziyade senaristlerin yeteneğine bağlı şekilde senaryo şekillenecek.

• mmo sunuda dizisinide sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Tolkien'in çoğu kitabını defalarca ve GoT serisini orijinal dilinde okuyan biri olarak diyorum bunları. Tolkien'in üçlemesi bana banal geliyor. Klişelerle dolu ve gerçeklikten gereğinden daha uzak. Öte yandan Grr Martin bu noksanlıklari iyi bir şekilde tespit edip daha dengeli ve tatmin edici bir dünya sunmayı başarmış bize. Zaten iki eserin ilham aldıkları şeylere bakarsak bile bu net bir şekilde anlaşılabiliyor. Tolkien eski bir İskandinav mitini kullanırken Martin 15. Yüzyılda İngiltere'de vuku bulan Güllerin Savaşı ile eserin ana odağını oluşturmuş. Zaten Tolkien eserleri de detay olarak daha az şey sunuyor, Silmarillion falan da var fakat Martin'in eserlerinin aksine diziye aktarılacak kadar iyi ve geniş tasvirli bir hikaye içermiyor. Daha çok ne nerden gelmiş diye anlatılıyor. Artık yazardan ziyade senaristlerin yeteneğine bağlı şekilde senaryo şekillenecek.
    Klişe nedir?

Klişe uzun süre çok fazla kullanılmış ve artık etkisini yitirmiş ifade, fikir ya da öğelerdir. Klişeler genellikle bazı olaylar sonrası beklenen veya tahmin edilebilen tepkilerdir.

Tolkien'in yazdıkları klişe değil, külttür. Game of thrones gibi eserlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Tolkien'in yazdıklarıyla Martin'in yazdıklarını kıyaslayamazsın bile, tolkien allahsa martin peygamberdir. Tolkien olmasa martin olmazdı yani.

İkisinin sunduğu kurgu tamamen farklıdır ayrıca, biri fantastik kurgunun dibine vurmuştur, din, dil, ırk, kıta ve dahasını yaratmıştır. Martin ise tolkien'in yarattıklarını, insanlığın taht kavgalarına uyarlamış ve sağlam bir kurguyla önümüze sunmuştur. Martin'in yazdıkları kötü demiyorum bu arada, asoiaf kitaplarını ve evrenini ben de seviyorum ama senin yazdıkların aşırı saçma. Beğenmeyebilirsin, ama klişe deyip kıyaslaman aşırı komik.

• Rodin kullanıcısına yanıt
    Kötünün yenilip iyinin kazanması klişedir, umutsuz bir göreve gidilip başarılmasi klişedir, karakterlerin başına bir olay gelip ondan kurtulmalarini tahmin etmemiz ve bunun doğrulanması klişedir. Tarih öncesi mitlerden beri defalarca tekrarlanan bir öyküyü farklı karakterlerle sunduğu için sürpriz, şaşırtma kısımları azdır. Ayrıca genel olarak kötüler tam kötü, iyiler tam iyidir. Her şey siyah ve beyaz kadar keskindir, yalnızca bazı yerlerde yüzüğün gücünü göstermek adına bundan sapmalar olmuştur, fakat onun dışında herkes Gandalf'ın iyi Sauron'un kötü olduğunu net bir kesinlikle söyleyebilir. Ben de Tolkien'i çok severim ama yaş ilerledikçe hataları daha da görünür oluyor.

Öte yandan bir şeyin ilk olması onu en iyi yapmıyor, ilk araba modeli şimdikilerden iyi değildir veya ilk modern roman (Don Quixote yanlış bilmiyorsam) her açıdan en mükemmel roman değildir. Zaman geçtikçe insan geçmişin birikimleri üstüne koyar ve ilerleyerek daha iyisini başarır. İnsanı akıllı bir varlık yapan en önemli unsurlardan biri budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi David Attenborough -- 28 Temmuz 2019; 14:33:56 >

• Lotr klişe mi?

Neyse blok.

• Ben de şok oldum Lotr ile klişenin aynı cümlede geçmesine.

Daha Bir şeyin klişe olup olmadığını nasıl değerlendireceğini bilmiyor sanırım. Lotr bu yüzyılda yazılmış olsa tamam klişe diyebilirdik ama bu türün ilk eserlerinden biri nasıl klişe olabilir ki.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.