Şimdi Ara

The Long Dark (2017) [ANA KONU] #Türkçe (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.591
Cevap
35
Favori
120.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün santralden çıkıp bayağı ilerledim ateş falan yaktım, yemek pişirdim. Çıkmam gerektiği için oyunu kapattım fakat santralden başladı tekrar.

Save için uyumak falan mı lazım ?
  • Kulspruta kullanıcısına yanıt
    Sanırım sadece uyuyunca kaydediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Sanırım sadece uyuyunca kaydediyor.

Teşekkürler
    Rica ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu tarz oyunlar genelde böyledir. Karakterlerin uyuması gereken oyunlarda uyurken save alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rurounius

Bu tarz oyunlar genelde böyledir. Karakterlerin uyuması gereken oyunlarda uyurken save alınır.

Teşekkürler bilgi için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlara ek olarak eve girişlerde de kayıt ediyor, ekranın ortasında(galiba) daire şeklinde kayıt işareti çıkar.
  • 60 günü devirdim, 4 harita dolaştım.
    Gezginlikten ziyade yerleşik olmayı seviyorum galiba. Haritayı bitirdikten sonra base belirleyip bir süre takılıyorum.
    Eksikleri var ama geliştirildikçe çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Derya kuzuları

• Ben Gizemli Nehir'de yeni oyun açtım. İlk kez oynuyorum. Şu an sandbox modunda amaç kalabildiğin kadar hayatta kalmak mı? Mesela 200 500 gün yaşayacak kadar madde var mı haritatada? Yoksa ulaşmamız gereken bir amaç mevcut mu?
  • Fortescue kullanıcısına yanıt
    sandbox modunun her oyunda amacı oynayabildiğin kadar oynamaktır, oyunda meydan okuma görevleri var, birinde ayıdan kaçıyorsun diğerinde fırtına için malzeme topluyorsun.
  • Bazı haritalar için mesela birinde bir tepeye çıkıp yardım fişeği ateşlemek gerekiyormuş gibi bir şeyler okumuştum. O yüzden acaba Gizemli Nehir haritasında da hayatta kalmak dışında yapmamız gereken bir görev var mı acaba diye düşündüm
  • Seronet kullanıcısına yanıt
    Mmmhhhhhhhh. Pişmiş tavşan eti... EN sevdiğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seronet

60 günü devirdim, 4 harita dolaştım.
    Gezginlikten ziyade yerleşik olmayı seviyorum galiba. Haritayı bitirdikten sonra base belirleyip bir süre takılıyorum.
    Eksikleri var ama geliştirildikçe çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Derya kuzuları

Buraya resim atan yarın ölüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biraz oynadıktan sonra aklımda farklı sorular oluşmaya başladı. Zaman ayırıp cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

1 - Oyunda geyikler, tavşanlar, kurtlar vs. yenilenebilir mi? Mesela 20 tane 30 tane geyik avlasak yeni geyikler spawn oluyor mu?

2 - Açlık avlanmayla, yorgunluk yatakla, susuzluk kar ile sınırsız gidebiliyor sanırım. Peki ısınmak için yakacaklarda yenilebilirlik var mı? 100. günde bile odun, çubuk vs. oyun kendi üretiyor mu?

3 - Yay ve ok sanırım Work Bench'ten üretiliyor. Peki tüfek için mermi, haritada sınırlı mı?

4 - İlkyardım malzemeleri (ağrı kesiciler vs) sınırlı mı?
  • Normalde ayı gördüğüm zaman ufaktan tüyerdim ama bu sefer inanılmaz güzel bir fikir geliştirdim. Önce bir ateş yaktım, ateşi iyice harladım, suyumu falan kaynattım. Sonra ateşten bir tutam alıp meşalem ile ayının dikkatini çektim amacım meşaleyi ayının gözlerine sokarak adeta bir köroğlu etkisi yaratmaktı ancak ayı benim bağırsaklarımı deşti. Sonra giderken yalpalayarak ayıya arkadan saldırmayı denedim ama ayı beni öldürdü. Gün 352 demek isterdim ama 2. gün öldüm
  • 2. gün ölmüş olman bende şok etkisi yarattı. :D
  • quote:

2. gün ölmüş olman bende şok etkisi yarattı. :D

Oyun zorluyor beni, şu uyku işini ayarlayamıyorum adam gece çivi gibi kalkıyor ne yapacağımı şaşırıyorum
  • Eleman da acayip dayanıksız di mi? Ayağı kaysa sakatlanıyor. Ne işi varsa Kanada'da artık. Jeotermal depremden, kazadan etkilenmeyen adam, ayak kaymasından yataklara düşüyor. Bi acayip..
  • quote:

Eleman da acayip dayanıksız di mi? Ayağı kaysa sakatlanıyor. Ne işi varsa Kanada'da artık. Jeotermal depremden, kazadan etkilenmeyen adam, ayak kaymasından yataklara düşüyor. Bi acayip..

Bilmiyorum benim beceriksizliğim. Senaryo açıklanırsa öğreniriz işini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

Biraz oynadıktan sonra aklımda farklı sorular oluşmaya başladı. Zaman ayırıp cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

1 - Oyunda geyikler, tavşanlar, kurtlar vs. yenilenebilir mi? Mesela 20 tane 30 tane geyik avlasak yeni geyikler spawn oluyor mu?

2 - Açlık avlanmayla, yorgunluk yatakla, susuzluk kar ile sınırsız gidebiliyor sanırım. Peki ısınmak için yakacaklarda yenilebilirlik var mı? 100. günde bile odun, çubuk vs. oyun kendi üretiyor mu?

3 - Yay ve ok sanırım Work Bench'ten üretiliyor. Peki tüfek için mermi, haritada sınırlı mı?

4 - İlkyardım malzemeleri (ağrı kesiciler vs) sınırlı mı?

1) Evet yenilebilir, geyikleri kurtların üstüne sürerek, ok veya silahla, tavşanları ise tuzak yaparak avlayabilirsin, belirli bir süre sonra tekrar çıkımıyorlar yanlış bilmiyorsam en zor modda bu olay yok.

2) Bundan emin değilim ama ben odunsuz kaldım çubuk topladığım yerlerde yenisi yoktu ama başka yerlerde vardı, spawn süresi hızlı değil, mantıken fırtına sonrası kopan dallar düşer.

3) Mermi sınırlı gidip aldığında başka yok en fazla 2 kutu bulabildim.

4) Yapay olanlar sınırlı doğadakiler sınırsız.

işin özeti spawn süresi çok uzun ve aynı yerde olmuyorlar.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.