Şimdi Ara

Tesla Model S Plaid teslim töreninde Cyberpunk 2077 şovu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesla Model S Plaid teslim töreninde Cyberpunk 2077 şovu

En çabuk hızlanan otomobil sloganını kullanan ve eğlence sistemindeki RDNA 2 grafik teknolojisi ile merak uyandıran Tesla Model S Plaid versiyonu bu hafta ilk paketini teslim etti. Oyun performansı da ortaya çıktı. 

PS 5 performansı

Elon Musk’ın PS 5 performansı olarak tabir ettiği ve sır gibi saklanan yonga teknolojisi geçtiğimiz hafta Lisa Su tarafından tanıtılmıştı. RDNA 2 teknolojili bir APU yani Zen 3 çekirdekleri ve Navi 23 mimarisinden oluşan özelleştirilmiş bir sistemin kullanıldığı yonga çok iddialı. 

Ayrıca Bkz.Yarış simülasyonu oyunu F1 2021 duyuruldu, Türkiye fiyatı belli oldu: 500 TL

Motor teknolojilerinden ziyade yazılım teknolojilerinin öne çıkmaya başladığı otomotiv sektöründe haliyle rekabet de buraya kayıyor. Sektör tecrübesi üst seviyede olan Elon Musk da şimdiden önemli hamleler yapmaya başladı. 

Basit türde oyunlar oynatmak yerine Elon Musk aracı adeta bir oyun odasına çevirmeyi istiyor. Zira rekabetin ilerleyen dönemlerinde diğer markaların da casual diyebileceğimiz tarzda oyunları elbette olacaktır. Tesla araçları şarj molası gibi bekleme anlarında AAA oyunlar oynatarak farklılaşmayı amaçlıyor. Haliyle sonraki dönemde oyun paketlerini kapsayan abonelikler de sunulabilecek.

Efsane isim Jim Keller’ın önderliğinde geliştirilen üçüncü nesil yonga sistemi 10TFLOPS seviyesinde performans sunabiliyor. Elbette iş sadece donanım geliştirmekle bitmiyor. Oyunların optimizasyonu için geliştiriciler ile dirsek teması şart ki Musk da göründüğü kadarıyla kolları sıvamış. 

Tesla Model S Plaid teslim töreninde araç ile sahneye giriş yapan Elon Musk, ana ekranda Cyberpunk 2077 oynatan sürücülerin videosunu paylaştı. Oyun bu sistemde 60fps hızıyla oynanabiliyor. Muhtemelen daha fazla oyun bu sistem için optimize edilecek. Bazı sızıntılarda direksiyon simidine birebir benzeyen bir kontrolcü de ortaya çıkmıştı. Bu da abonelik paketlerinin içerisinde yer alabilir.

Tesla Model S Plaid versiyonu 140000$ seviyesine kadar çıkıyor. Paket içerisinde 840Km menzil, 320Km saat hızı, kabin içi ve dış kısımda tasarım iyileştirmeleri, sektörün en iyi aerodinamik yapısı ve 0'dan 100 km/s hıza 2 saniyeden daha kısa sürede ulaşabilme, ki rekor 2.1 saniye ile Porsche 918 Spyder modelinin elindeydi, şeklinde özellikler yer alıyor.

• Sen sunu sorgula, adamin Asperger sendromu var ama dunyada ses getiren urunler uretiyor, uzaya cikiyor, bizim Turksat uydusunu bile onun uzay sirketi gonderiyor. Peki sen bu yasina kadar ne yaptin? Ne urettin veya insanliga nasil bir katkin oldu da bu kadar pervasiz bir yorum yazabiliyorsun? Insanlari rahatsizliklariyla yargilayacak kadar dusmeyin ya.
  • V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Sen insanların doğuştan gelen rahatsızlıklarıyla yargılamaya devam et... Adam Marsa gitsin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oyun tırt acaba arabadamı tırt ?

• Bu adam yeni bir devir açmadan rahat etmiyor. Sürekli bir alanda en iyisi olma peşinde :) Hakkıyla da yapıyor bence bunu.

• tekerlekli oyun konsolu olmuş araç. şaka bir yana uzun yıllardır ürettiği otomobiller ve işlediği o kadar veri sayesinde bir kaç yıla kadar direksiyonsuz, tamamen otonom, ulaşım ağlarının gerçekleştiğini gördüğümüzde yahu ben bu filmi bir yerde izlemiştim demeyenimiz kalmayacak gibi.

• celeroni kullanıcısına yanıt
    yok bir kaç yıl değil otonom 5 2030 larda tam olur galiba. yada belkide otonom6 olmasida gerekebilir. aşırı derecede bir.bilinmezlik olabiliyor yollarda. şeritli iken iyide seritsiz olunca ne yapacağını bilmiyor araç. buna.benzer bir sürü olay var.

• cd red Tesla ile baya iyi anlaşmış galiba. wicheri çok iyi kullanıyor adamlar yürüyor bildiğin ordan. belkide DLC ile birlikte eletrikli Tesla aracı gelir

• Baba bu nedir ya, öh :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ulayrason

yok bir kaç yıl değil otonom 5 2030 larda tam olur galiba. yada belkide otonom6 olmasida gerekebilir. aşırı derecede bir.bilinmezlik olabiliyor yollarda. şeritli iken iyide seritsiz olunca ne yapacağını bilmiyor araç. buna.benzer bir sürü olay var.

Aslında yollarında otonom araçlarda daha güvenli sürüş için, modifiye edilmesi gerekir. En azından yoğun olan bölgelerin. Misal şerit çizgilerinin araçların daha rahat anlayabileceği renk yada manyetik bir boyayla boyanması gibi. Belkide yapılıyordur.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Sen sunu sorgula, adamin Asperger sendromu var ama dunyada ses getiren urunler uretiyor, uzaya cikiyor, bizim Turksat uydusunu bile onun uzay sirketi gonderiyor. Peki sen bu yasina kadar ne yaptin? Ne urettin veya insanliga nasil bir katkin oldu da bu kadar pervasiz bir yorum yazabiliyorsun? Insanlari rahatsizliklariyla yargilayacak kadar dusmeyin ya.

• Cem kullanıcısına yanıt
    çok iyi fikir kesinlikle katılıyorum. ama şu var bazı insanlar artık nasıl tanımlarsınız size kalmış bu sistemleri yanıltmak için bir çok şey deneyebilir. bir robot vardı otoostop çekiyor beni şuraya götürür müsün diye en son parçalanmışti insan tarafından. evet kesinlikle sadece otomobile değil yollarida ona göre dizayn edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulayrason

çok iyi fikir kesinlikle katılıyorum. ama şu var bazı insanlar artık nasıl tanımlarsınız size kalmış bu sistemleri yanıltmak için bir çok şey deneyebilir. bir robot vardı otoostop çekiyor beni şuraya götürür müsün diye en son parçalanmışti insan tarafından. evet kesinlikle sadece otomobile değil yollarida ona göre dizayn edilmeli.

aklıma Pippa Bacca geldi. gelinlik ile dünyayı gezerken Türkiye'de tecavüze uğrayıp öldürülmüştü. bu robotun hikayesini çok merak ettim.

• K1NG Ç. kullanıcısına yanıt
    tüm hikayesini bilmiyorum ama baya bi gezdi galiba. bu Pippa bacca yi da ilk defa duyuyorum bı Google ye sorayım. en son dünyanın güvenilmez.bir yer olduğu filan deyip projeyi ekip sonlandirmisti diye okumuştum forumdan.

• okudum çok ilginç cidden 2 kişi yola.cikmak sonra ayrılmak yola tek başına üstelik kadın haliyle.ki erkek olarakta bunu yapmak zordur. yani bir şey yapmak istemiş ama delilik boyutunda bu zamanda yazık olmuş.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt

Oooo forumda Elon Musk hayranlığı hastalık derecesine ulaşmış... güzeeeel :)

Yargılamaktan ziyade mevcut olan bir şeyi belirttim; mesela kırmızı bir araba için, bu araba kırmızı der gibi. Herhalde bu yargılamak olmasa gerek.

• Elon Musk eziktir.

(Bakalım nasıl tepkiler gelecek? Tesla Model S Plaid teslim töreninde Cyberpunk 2077 şovu )

• oyun oynatmaya özel yonga,işletim sistemi,kontrolcü falan kasmasa da hemşerisi microsoft'la ortaklık yapıp bir xbox entegre ediversin araca.oyun uyumluluğu falan kasmaya da gerek kalmaz.5 yıllık anlaşma yapsa toplu alımda xbox'ı $200'a mal eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 14 Haziran 2021; 12:46:30 >
  • Gereksiz bir eklenti. Ben araca biniyorsam ne işim var oyunla. Araba sürüşünden keyif alıyorsam da araca dikkatimi veririm araç sürmüyor olsam ve yolda oyun oynayacak kadar bağımlı isem akıllı telefonum var daha da iyisi el konsolu var zaten. Cyberpunk 2077 gibi AAA oyunlar da evde PC'de veya konsolda saatlerce oynanır. Araç içinde o konforu ve o zevki bulmak da zor. Oyun için de araca geçmek bir o kadar tuhaf olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 15 Haziran 2021; 11:58:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.