Şimdi Ara

**TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.954
Cevap
89
Favori
215.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kocaeli/gebze

Ev içten-dıştan yalıtımlı camlar pımapen ciftcam

5.20m calısan petek

Trv 4 ayarlı

Kombi mutfakta

Bosch classıc plus
  • brawo_41 kullanıcısına yanıt
    termostatik vanalar 4numaradaysa 24c iç ortam sıcaklığı yapar
    oda termostatını ise 22c ye ayarlıyorsun ev 22c ye gelince kombi kapanır ama termostatik vanalar görevini yapmaz çünkü 2derece yukarda ayarlanmış
    tam tersi olması gerekir
    oda termostatı 1c yukarda ayarlanmış olması gerekir, mesela oda termostatı 23c
    termostatik vanalar 3numara+1çizgi

veya

oda termostatı 24c
    termostatik vanalar 3numara +2çizgi
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

termostatik vanalar 4numaradaysa 24c iç ortam sıcaklığı yapar
    oda termostatını ise 22c ye ayarlıyorsun ev 22c ye gelince kombi kapanır ama termostatik vanalar görevini yapmaz çünkü 2derece yukarda ayarlanmış
    tam tersi olması gerekir
    oda termostatı 1c yukarda ayarlanmış olması gerekir, mesela oda termostatı 23c
    termostatik vanalar 3numara+1çizgi

veya

oda termostatı 24c
    termostatik vanalar 3numara +2çizgi

Tmm bunu duzelticem

Peki bnm rev24 kablolu modulasyonlu sanırım ama kombi modulasyonsuz sanırım sıcaklık ıatenılen degere geldiginde kombi duruyor sadece sıcak au pompalıyor dime yani alevi kısmıyor kapatıyor olemi
  • **TERMOSTATİK VANALAR**(ANA KONU)

Bide ck farklı gosteriyorlar ndn acaba
  • brawo_41 kullanıcısına yanıt
    alev kısmaz kapatır,rev24 için belki kalibasyon ayarı yapılması gerekir
    forumda çok kullanan var ilgili başlıklardan yardım alabilirsin kaliteli bir oda termostatı kullanıyorsun

https://forum.donanimhaber.com/siemens-rev-24-rf-kablosuz-dijital-progralanabilir-oda-termostati-hakkinda-yorumlariniz--73073309-7

https://forum.donanimhaber.com/oda-termostati-secimi--68008791

• quote:

forumda çok kullanan var ilgili başlıklardan yardım alabilirsin kaliteli bir oda termostatı kullanıyorsun

https://forum.donanimhaber.com/siemens-rev-24-rf-kablosuz-dijital-progralanabilir-oda-termostati-hakkinda-yorumlariniz--73073309-7

Sizin tavsiyeleriniz sayensinde aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: brawo_41

quote:

Sizin tavsiyeleriniz sayensinde aldım

Merhaba biraey daha soracagım rev24 manuel modda kullanıyorum 4.5 pınleri acık ama sıcaklık 0.4 c asagı duameden calıamıyor ilk taktıgımda byle degildi sanırım sıcaklık dalgalanması ck oluyor

• Oventrop danfoss otomasyona uyumlu ve debimetrlei kollektor kullanan var mı

Özellikle de yerden ısıtma icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    forumda kullanan olduğunu sanmıyorum, bu kadar sıkıntı yaşıyorsan ve bütçen varsa tesisatı sıva üstü/altı klasik pprc olarak değiştirebilirsin
  • arkadaşlar kolay gelsin bilen arkadaşlardan yardım almak istiyorum.

oturduğumuz site ısıtma sistemi ısı pay ölçer.danfoss ra 2000 termostat vanalarımız var bir kaç gündür hiç durmadan çalışıyor derecesi 3 de oda sıcaklığı 20 derece.petek arkası için aliminyum kaplı izo cam alıp koyduk bugün ama evimiz asla soğuk olmamasına rağmen petekler aşırı derecede çılgınca çalışıyor.acaba bunu çözümü yok mu şaha kalktı petekler resmen.

bir de banyodaki petekler çok ısınınca tak tak tak diye ses yapmaya başlıyor acaba peteklerde mi sıkıntı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eneshatipoglu -- 1 Şubat 2017; 11:52:23 >
  • Arkadaşlar merhaba, termoteknik kompakt ventilli panel radyatör kullanıyorum, danfoss un termostatik vanalar ından kullanmak istiyorum, petekler kompakt bağlantı oldukları için bunlarda termostat çekirdeği kullanmam gerekiyor, bu çekirdeklerin de farklı tipleri mevcut, uzun, kısa, dıştan contalı ve içten contalı gibi, termoteknik radyatör leri için hangi tip çekirdeği kullanmam gerekiyor? Teşekkürler

• disintegration kullanıcısına yanıt
    @disintegration üstad merhaba, yukarıda sorduğum soruyu size de sormak istiyorum, termotekniknigin kompakt panel radyatör lerinde ne tip termostatik çekirdek kullanılır? Teşekkürler

• cokoy kullanıcısına yanıt
    merhaba termoteknik peteğe kompakt ventil takmadım o yüzden size yanlış bilgi vermek istemem
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Termotekniğin müşteri hizmetleri ne mail gönderdim onlardan da cevap gelmedi, muhtemelen onlar da bilmiyorlar

Danfoss satan satıcılara sorabilirsin onlar da bilgili

Merhaba, ben daha yeni mobil sistem termoteknik peteklere honeywell Termostatik vana taktım. Yalnız bizim petekler 8-9 yıllıktı ve uzun tip çekirdekler oldu. servis@termoteknik.com Mail adresi ile yazışabilirsiniz. Yalnız daha sonra öğrendim ki danfoss çekirdek ve de Termostatik vanası da olabiliyormuş. termostatikvana.com adresindeki beyefendi de ilgili ve konuya hakim, onunla da görüşebilirsin. Şunu söylemeliyim ki ben termoteknik çekirdekleri tanesini 20 tl ve honeywell vana kafalarını da n11.com'dan tanesi 17 TL'ye aldım ve sonuçtan da memnun kaldım.

Termoteknik mail adresinde Burhan bey ile yazıştım, irtibat detaylarını ve Petek bilgi ve fotolarını atarsan yardımcı oluyorlar.

Saygılarımla

• coachesco C kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim, termostatik vana İlyas bey den 3 ad. Uzun tip, içten contalı çekirdek ve termostat aldım, termoteknik peteklerden 900/800 olan petek te çekirdek işe yaramadı, kapatmiyor, 600/1000 olanlarda ise işe yaradı, açıkçası kafam iyice karıştı

• Termoteknik merkez servisten Burhan bey'e mail gönderdim, mailde yaşadığım sorunu ozetledim, sağ olsun önce mail yoluyla daha sonra da telefonla arayarak çok yardımcı oldu, benim yaşadığım sorun 900/800 olan petek en az 3-4 yıllık, 600/1000 olanlar ise yeni, dolayısıyla bunların çekirdek montajının yapıldığı kısım biraz farkliymis, ben size bunlara uygun çekirdek gönderirim dedi ve 2 ad. gönderdi, taktım ve işe yaradı, gördüğüm kadarıyla bana gönderilen çekirdekler uzun ve dıştan contalı, benim daha önce aldıklarım ise uzun içten contalı, benim gibi sorun yaşayanlar için umarım bilgi olur. Buradan Burhan bey'e ve @coachesco arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim.

• Merhabalar

Akhisar / Manisa'da yaşıyorum

Yeni aldığım evim 150 m2

Binada yalıtım var

Toplamda çalışan petek 6 metre

Kombim ECA proteus plus ve balkonda

Kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum yada Trv önceliğim hangisi olmalı tavsiyelerinizi bekliyorum

Birde kombinin garantisi bozulurmu termostatı kendim takacağım alırsam..

• turkerium T kullanıcısına yanıt
    merhaba
    kombi balkondaysa,ikide bir de balkona çıkmak zor olur kablosuz oda termostatı alabilirsiniz
    ilave olarak kombiye yakın bir kaç tane peteğe ve mutfağa termostatik vanalar olabilir,eca nın kablosuz oda termostatlarından birini taktırırsanız garanti bozulmaz
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.